Záver v opere je parádny, ale zbytok filmu mi už tak vtipný neprišiel(teda, až na Grouchove hlášky, tie sú skvelé). Bohužial, viac ako 3* dať nemôžem ale aj napriek tomu sa pokúsim zohnať viac filmov s Marx Brothers.(25.1.2009)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(20.7.2010)

Nečekaně náročná komedie - to je ale jenom dobře a po úvodní čtvrthodince si už člověk neumí představit jiný průběh než to, co je mu zde podáváno stále v koncentrovanějších dávkách. Možná bych poněkud více vyzdvihnul neuvěřitelně vytříbený a inteligentní slovní humor, ale i ten situační (a tak chytře s tím slovním kombinovaný) - přeplněná lodní kabina - nemá chybu.(18.7.2005)

Moji první Marxové. A zážitek to byl parádní. Nezbývá mi, než souhlasit s názorem, že Groucho Marx byl jedním z největších komiků všech dob - ty jeho slovní hříčky, hlášky a průpovídky prostě nemají chybu a dozajista by se uchytili v současných komediích. Nadčasová veselohra.(28.5.2009)

Surrealisticky zmatená podívaná s tisícem vtipů, z nichž některé jsou dokonalé a některé úplně mimo. Film dost brzdí hudební čísla (s čestnou výjimkou Chicovy hry na klavír) a i těch geniálních scének tam bylo o něco méně než v Kachní polévce (přecpaná kajuta to ale skoro vynhrazuje). Skvělý humor, ale mohl být vyrovnanější.(24.1.2010)