1001 filmů, které musíte vidět, než umřete: Jeden z nejlepších filmů od bratrů. Scéna s přeplněnou kajutou (kde snad jen u stropu je ještě místo) patří k mým nejoblíbenějším. Hláška za hláškou, Harpovo gagy a dokonale zvládnutá hra na klavír v podání Chica.(1.2.2007)

Bratři Marxové tentokrát vsadili více na příběh a udělali dobře. I když v jejich podání znamená příběh spíše nitku, co drží jejich bláznivé gagy trochu více pohromadě. A té opery se nebojte, film jí pouze začíná a končí.(27.9.2007)

Komedie, na které si čas vylámal zuby. Humorné scény vygradované do absurdních rozměrů, pošahané dialogy, muzikálová čísla, cirkusová akrobacie - prostě nepřetržitá zábava. V Americe jsou bratři Marxové populární asi jako u nás Vlasta Burian, a já už chápu, že plným právem.(10.12.2003)

Trapného mi tam nepřipadlo nic, zvláště pak, že němou grotesku nzbožňuju a její gagy (zeptejte se Atkinsona Beana) se dají s úspěchem použít i v dnešních časech. Na snímku mi snad vadil jen měnící se rytmus vyprávění. Ten vzal ovšem za své v opeře, kde se vše vyřešilo tempem bleskovým... KDO VEDE?(16.12.2003)

Moji první Marxové. A zážitek to byl parádní. Nezbývá mi, než souhlasit s názorem, že Groucho Marx byl jedním z největších komiků všech dob - ty jeho slovní hříčky, hlášky a průpovídky prostě nemají chybu a dozajista by se uchytili v současných komediích. Nadčasová veselohra.(28.5.2009)