Gyeolhongyeyag

• Jižní Korea 결혼계약 (více)

Epizody(16)

Chudá ovdovělá žena, která potřebuje uživit svou 7letou dceru a bohatý manažer firmy s nemocnou matkou uzavřou smlouvu o manželství. (Netflix)

Zíza

Přestože jsem přezíravá k tématům, kde se již od začátku umírá, tak jsem se na seriál vrhla, protože mám naopak hodně ráda příběhy, kde se dva neznámí lidé dají dohromady na základě nějakého kontraktu a také od High Society mám ráda UEE, přišla mi tam dobrá. Ovšem co předvádí tady předčilo mé představy. Je výborná! Ačkoliv hodně brečí, nakonec má člověk pochopení a ona to umí tak krásně podat, že nezbývá než smutnit s ní. Navíc jim to s Lee Seo-Jienm moc slušelo, měli mezi sebou velmi přirozenou chemii a tu oboustrannou náklonnost jim šlo krásně uvěřit (jejich vztah je opravdu velmi pěkně pojat). Nakonec i ta malá nebyla tak otravná, jaká mi přišla na začátku. Co se mi také na seriálu líbilo, že opravdu dochází k nějakému posunu a to téměř u všech - každý má na začátku nějaký výchozí bod a hlavní postavy a jejich nejbližší se na konci ocitnou jinde, jejich situace či prostředí se promění. A to prostě zase tak často u seriálů nedostáváte. Například hlavní hrdinka je na začátku úplně sama v bídném postavení, ale na konci získává podporu mnoha a má po svém boku rozumného chlapa. Seriál samozřejmě nemá jen samé klady, nebyl úplně perfektní, ale i tak jsem si ho užila a každý týden se těšila na nové díly. Trochu mě mrzí ten konec, chtěla bych asi něco více hmatatelného (SPOILER můj ideál by byl, kdyby na úplném konci byla malá scénka, jak taťka s již dospělou dcerkou stojí v krematoriu u maminčina pomníčku a jdou nahlásit, že se pořád mají dobře - tahle scéna by podle mě byla krásnou tečkou; nevěděli bychom, kdy umřela, stejně jako teď, ale věděli bychom, že dcera i otec jsou i po její smrti stále spolu a mají se dobře, to by se mi zdálo ideální). ()