The Thinning se odehrává v post-apokalyptickém světě. Země je přelidněná, a proto jednotlivé státy musely přijít s opatřením regulace populace. Spojené státy americké zavedly unifikované testy pro studenty základních a středních škol. Kdokoliv test nesplní, je eliminován. Dva ze studentů (Logan Paul a Peyton List) texaské střední školy ovšem zjistí, že s výsledky testu je nespravedlivě manipulováno. Otevřou tím dveře daleko větší konspiraci a musí bojovat proti systému, aby podvod dokázali zveřejnit a zachránit sebe i své spolužáky. (tessincolor)

misterz

Sprasený, inak výborný a zaujímavý nápad. Úvod spolu s načrtnutím spoločnosti a nastolením atmosféry ešte ušiel, film ma dokázal zaujať hneď od začiatku, ale potom to žiaľ veľmi rýchlo skĺzlo do lacnej thrillerovej zápletky a prostučkého deja. A všetkému dal korunku záver, ktorý mi teda vonkoncom nesadol. Akoby ho vymyslel scenárista, ktorý sa dostal do časovej tiesne a tak tresol na papier prvú hovadinu, ktorá ho v tom momente napadla. Alebo to chcelo zahrať na emócie? V tom prípade to len nefungovalo. 50/100 ()

whack

Je to nonsens od samého začiatku. V blízkej budúcnosti sa vďaka preľudneniu planéty vyčerpali svetové zdroje, preto OSN vydala nariadenie, aby každá krajina znížila každoročne populáciu o 5 %. Zatiaľ OK. Ale realizácia? Študenti s najnižším hodnotením budú popravení!! Musím scenáristom zatlieskať, to nevymyslí David Icke, Alex Jones a dokonca ani AC24. Hoci deti vplyvných a bohatých rodičov si mohli výsledky testov kúpiť – v čom tkvie pointa – nejaká hlbšia myšlienka sa tu nenachádza. Ako béčkový survival na oddych je to v pohode. ()

*CARNIFEX*

Pred pár dňami sa študenti mnohých štátov zúčastnili vedomostného testu, ktorého výsledky preukázali, že keby sa postupovalo podľa námetu tohto filmu, na svete by bolo asi o polovicu menej dospievajúcej mládeže. Teraz podpichnem: inteligencia klesá - a tak zvýšme platy učiteľom ;) Ja by som bol momentálne vo vzťahu so "sympatickou" 19 ročnou moletkou s trojkami dioptriami, lebo dosť pochybujem o tom, že by poprechádzali aj tie so silikónmi, pričom by bolo viac než isté, že na súťaž miss krásy by sa odstupom času spomínalo s rovnakou nostalgiou, ako na novembrové štrnganie kľúčov či rady na mandarínky za komunistov. " The Thinning " nie je v žiadnom prípade o akcii. Je to taká jemná odroda "hier o život", v ktorej obrazne povedané "vládne" rozum, pričom meče či bakule nedostávajú takmer žiadny priestor. Najviac zaujal príbeh a soundtrack. Najmä vďaka nemu má samotný film pomerne solídnu atmosféru (v prvej polovici) či svižné tempo. Škoda, že to nemá väčšie gule. Krivda už dnes "nikoho nebaví" ... je jej totiž plná riť. ()

EvilPhoEniX

Rozhodně zajímavý film poskládán z youtube Vine Star herců což je rozhodně nevšední. Zápletka je víceméně na způsob Purge akorát v prostředí školního systému což mi přišlo originální a zároveň intenzivní. Školáci všech tříd píšou ročně náročné testy a po nesplnění zkoušky jsou okamžitě odvedeni a eliminováni což rozhodně mělo vliv na silné emoce . Ano dojde i na děti první třídy. Hlavní hrdina je Logan Paul, což je youtube hvězda a mám jej velmi rád a tady jen dokázal, že herecký talent v sobě nepochybně má. 4* dávám za pěkný zvrat v závěru. Slušný film.Noční můra pro všechny školáky. 75% ()

sochoking

Hned' od samotného začiatku je celý film idiotským nápadom. No kto na svete by chcel svoju populáciu znížiť u detí a nie u tých, ktorí to už každú chvíľu budú mať za sebou?! Chcel som to dať aspoň ako oddychovku, ale v 67. minúte to neherecké výkony, kopa nelogičností a 'super' frizúra hlavného hrdinu nado mnou vyhrali. ()