• Oktavianus

"Kterou osobnost, živou či mrtvou, byste si přál potkat, kdybyste mohl?" --"Kdybych mohl, tak Jiřího Krampola. Mrtvého." --Hrůza nad hrůzy, za kterou mohou dvě z největších katastrof českého filmu - Krampol a Olmer.(14.7.2012)

• Jeanne

Musím být asi geniální, že jsem z toho paskvilu vůbec pochopila, že to patrně byl (hodně neúspěšný) pokus o návrat k českým povídkovým filmům...! Že by mohl Jiiří Krampol "hrát / respektive moderovat" v tak šíleném filmu, tomu jsem opravdu nechtěla uvěřit... a už je to tady - vidím, že je to odpad! Většina z příběhů neměla žádnou pointu ...nebo byla tak šikovně skrytá, že jsem ji neodhalila. - hmmm, že by to byl nakonec geniální film, který je třeba pochopit až po čase??? :-))) Ani (jinak spásný) způsob prolínání se reality a představ hrdinů tomu nepomohl. Když chybí příběh s DĚJEM, tak nepomůže nic! 1) epizoda o podnikateli a veterináři byla nudná, prázdná, ale snad se tam dal i najít nějaký závěr, kdy znuděná maželka zvedá telefon. ...to si člověk ještě myslí, že další povídka už musí být lepší:) Jakého překvapení se, ale dočká!:) 2) V epizidě o hluchém důchodci tohle prolínání bylo naprosto zbytečné. Souvislost příběhu z napoleonské doby a toho "pochopení lékaře" je mizivá. Možná, kdyby alespoň onu markýzu hrála taky Eva Holubová tak jako důchodcovu manželku... 3)stárnoucí hudebník na venkově? Asi to mělo být ve stylu tajemných příběhů starých časů, ale ztratil se smysl a děj. 4)Dovolená na ostrově byla totální blbost, kteou jsem nepochopila a víc to rozebírat asi nemá smysl. 5) příběh historika s šílenou dcerou, jeími křečky a manželkou s jejím dentistou byla mezi těmito pěti asi nejpropracovanější a - sláva - mělo to alespoň hodně slabou pointu na závěr!(5.1.2004)

No, 6. nejhorší film to tedy podle mého názoru v žádném případě není. A to hlavně proto, že povídky OPRAVDU ukazují realitu české společnosti. V povídce s bubeníkem jsem rozpoznal maminku s tatínkem (co ti je? - ale nic, prosimtě nech mě bejt...) a v povídce s "rizotem" zase strejdu s tetičkou (sprcha před odchodem na "aerobic"). Povídka u doktora byla docela vtipná, jenom ta závěrečná mě velmi nudila...Určitě je víc než 5 horších filmů, než je Waterloo po česku. :-)(6.8.2005)

• kOCOUR

(0% + 40% + 20% + 0% + 40%) / 5 = 20%(14.9.2002)

• Rakosnicek77

Ten kdo se rozhodl tohle natočit, trpěl asi velkou osobní záští vůči Jirkovi Krampolovi, protože tímhle filmem ho úplně odrovnal! Ne že by to byl bůhví jakej herec, jeho nejlepší výkon podal asi v Dietlově Málém pitavalovi z velkého města, ale třeba ani v Nahotě na prodej se mi nedokázal jako herec tak odrovnat, jako v tomhle mrháním penězi a veletrapném pokusu o natočení filmu. Komedie to byla pouze v tom, když ze sebe pan Krampol, nechal dobrovolně udělat idiota do konce života! Po pravdě to není žádná škoda!(2.12.2014)