Francúzsko – španielska hranica, 1813. Dopravník pohybujúci sa po španielskom vidieku je prepadnutý francúzskymi vojakmi. Šialenému teroru iba s námahou utečie mladá mníška. O malú chvíľu sú vojaci atakovaní anglickým vojskom a francúzsky plukovník zabíja svojho kapitána. Teraz,v jeho uniforme, predstiera, že je kapitán Dumas a vzdáva sa Sharpemu. Sharpe však začína tušiť čosi podozrivé, ale skôr, ako si stihne veci preveriť, je Dumas akceptovaný. Keď sa z lesov vynorí zdesená mníška, ktorá iba o vlások unikla istej smrti, nedokáže zo seba vydať ani slovo o tom, čoho sa stala svedkom... (oficiální text distributora)

Faye

Britský voják Richard Sharp (Seanovi to v uniformě opravdu sluší ) je hrdinou mnoha dobrodružných příběhů z období napoleonských válek. Viděla jsem tedy jenom „Sharpe ´s Sword“ a knihy Bernarda Cornwella jsem nečetla, ale předpokládám, že jsou si podobné. Jde v nich hlavně o čest, statečnost, ale je v nich samozřejmě i láska. Tentokrát má Sharp proti sobě špióna, po svém boku zachráněnou dívku, ale i zrádce ve vlastních řadách. Na televizní seriál to není vůbec špatné, ale já vždycky měla slabost pro Napoleona, takže jsem fandila druhé straně :-). ()

Tom_Lachtan

Po pár Sharpodílech se zase vrací větší dávka humoru, která jde ruku v ruce s jednorukým Jamesem Purefoyem, s nímž byl obzvlášť dialog se Sirem Henrym Simmersonem skvělý - což je další skvělá věc, pro mě absolutně nečekaný příchod vedlejší postavy z jiného dílu (konkrétně z Sharpeho Orla) je prostě super a v záplavě postav na jedno použití (neboli na jeden hrdinský čin, po které se dá ona postava heroicky zabít, což mimochodem není spoiler, protože to musí být jasné snad každému) je to vítaní změna, obzvlášť příhodná tím, jak je ona postava bídná (ne v tom smyslu, že by byla špatně napsaná). Jo a Faye, Beanovi to sice sekne, ale v tomhle díle byla v zelené uniformě jasně nejlepší Emily Mortimer (o=´ [info pouze pro mne: komentáč č. 777] ()

Yardak

Osmý díl této série tentokrát přináší špiónské téma a skvělého Jamese Purefoye! Také zde ještě hostuje mladičká Emily Mortimer. Tento televizní film není tolik dobrodružný jako většina předchozích dílů, ale má velmi zajímavý příběh, který poukazuje na špiónské lsti a i na odvrácenou stranu války (léčení zraněných, pomalé umírání na zranění z válečných střetnutí, atd.). Díl s číslem 8 patří mezi ty opravdu povedené! Lepší 4 hvězdy. ()

misterz

Tak neviem, väčšina to chváli, no mám podozrenie, že iba z nostalgie na detstvo alebo svoju mladosť. Dejová linka síce obsahovala všetko, čo by mohlo zaujať, vrátane špióna, zaujímavého pátrania po tajomnom agentovi, zrady, priateľstva.... Ako celok ma to však nejak výraznejšie nechytilo za srdce, ba viac krát som sa prichytil ako zívam nudou. A to nie je dobre. Slabší priemer. 55/100 ()

Morholt

Špionský díl. Sharpe má ochraňovat superšpiona, kterého ovšem nezná a zároveň musí rozlousknout šifru a dát si pozor na krtka ve vlastních řadách. Hereckými esy navíc je tu tentokrát James Purefoy a mladinká Emily Mortimer, která snad neni bůhvíjaká krasavice, ale tady na mě působila jako nefalšovaná víla. 80% ()

• Děj filmu se odehrává v roce 1812. Jde o 14. knihu v sérii „Richard Sharpe“ od britského spisovatele historických románů Bernarda Cornwella. (LaCasita)
  • Filmování probíhalo v Portugalsku a na Ukrajině. (Yardak)