poster

Cokoliv

 • USA

  Anything Else

 • Francie

  Vie et tout le reste, La

 • Slovensko

  Čokoľvek

Komedie / Romantický

USA / Francie / Nizozemsko / Velká Británie, 2003, 108 min

Režie:

Woody Allen

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Darius Khondji

Producenti:

Letty Aronson

Střih:

Alisa Lepselter

Scénografie:

Santo Loquasto

Kostýmy:

Laura Jean Shannon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  Woody snad poprvé dal prostor mladé generaci a to je myslím hlavní důvod (ne)přijetí tohoto snímku. Nepovažuju se za skalního fanouška Woodyho Allena, ale jak tak už dokončuju jeho filmografii, tak jsem k němu jednak získal respekt a uznávám ho, ale hlavně dokážu tak nějak poznat, kdy to je ten pravý Woody a kdy ne. A tady to je on, žádná krize, vážení hodnotící. Neříkám, že to je jeho nejlepší snímek, to ne. Anything Else si v pár místech neumí udržet tempo a notně připomíná pár předchozích Woodyho filmů. Ale kdo říká, že tohle není Woody Allen, tak ten by měl všechny jeho filmy ještě jednou zhlédnout a pak snad uvidí, že je. Možná ne dokonalý a určitě ne na vrcholu své scenáristické síly, ale je. 70 %.(15.1.2013)

 • Chrustyn
  ***

  Poměrně vydařená (tak trochu jiná) Allenovka se skvělým Jasonem Biggsem a výbornou Christinou Ricci. Oproti Allenovým klasikám se ale jedná o poměrně obyčejný film.(14.9.2007)

 • Oskar
  ***

  Annie Hallová reloaded. ;-) Patřím k menšině těch Woodyho příznivců, kteří si cení víc jeho stylizovaných žánrových hrátek než rozbolavěle realistických opusů. V Cokoliv jsem navíc při nejlepší vůli nenarazil na nic, co bych z jeho starších filmů neznal. Film se ale dá chápat i jinak, než se prezentuje. Postavy Jasona Biggse a Woodyho Allena jsou de facto jedna a táž osoba, Woody je jen okoralý zkušenostmi, které Biggs teprve nevyhnutelně prožije. Setkání dvou časových rovin bez flashbacků a cestování v čase. :) To se pro mě stalo klíčem ke sledování filmu. Dívám se na Cokoliv jako na Woodyho osobní inventuru - právě to opakování všeho starého zde slouží ke konfrontaci - na čem ještě trvá, co přehodnotil atd. Nicméně si myslím, že na film je to málo. 60%(28.11.2009)

 • flanker.27
  ****

  Ne, dělat narážky na Židy se v politicky korektní společnosti nenosí, ale když ty narážky dělá sám Žid, není to jako cokoliv jinýho. Tedy kdokoli jinej. Standardní Allen, kterýho jsem sice už šest let neviděl, ale za ty narážky film dodneška oceňuju.(13.9.2011)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +herci, poutavé a zábavné dialogy -hudba, barevný filtr na kameře/// Tím, že nemám ještě tolik nakoukáno, tak mi ani nepřišlo, že spouta replik a situací i dialogů se opakuje a už tu byly kdysy v jiných Allenovských filmech. Tímpádem nemůžu srovnávat a tak mi tento film nepřišel úplně špatný. Opravdu mě některé dialogy bavili a jakože film stojí především na nich. A na herích mimojiné, ale ti byli výborní. Navíc jsem se na film těšil (hlavně na Biggse a Christinu). Přes tuhle chválu to ale neznamená, že jsem si Allena nějak oblíbil. On má zvláštní filmy./// Celkem 50%///(28.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace