Každý pro sebe a bůh proti všem

• Západní Německo

Jeder für sich und Gott gegen alle

Every Man for Himself and God Against All

The Enigma of Kaspar Hauser

Drama / Krimi / Životopisný

Západní Německo, 1974, 110 min

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.1.2010)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(20.1.2006)

Bruno S. dojemnější než ve Stroszekovi. Kaspar Hauser jako opravdový kult.(27.11.2013)

Můj vytoužený film, který jsem strašně dlouho nemohla sehnat, čili děkuji milému uživateli čsfd, který mi k němu dopomohl. Bruno S. mě fascinoval svým ne-hereckým projevem už ve Stroszkovi a ani tady nezklamal, jelikož pro roli Kaspara Hausera byl snad přímo stvořený. Dojemný příběh nalezence, který se jednoho dne zjevil ve městě a jelikož byl celý dosavadní život držen v izolaci v jakémsi chlévě, neovládal chůzi, řeč ani žádné civilizační návyky, zpracoval Werner Herzog po svém, za použití poetických obrazů krajiny. Asi proto, že jsem v tomto směru naladěna na stejnou vlnu s Herzogem, mi film nepřišel ani dlouhý, ani nudný, jak píší někteří uživatelé ve svých komentářích, ale naopak přímo úžasný.(20.4.2011)

Akutní neherectví Bruna S (skutečně KAŽDÝ by to zahrál lépe) je tentokrát až kouzelné. Navíc námět to snese. Maličko mě to zklamalo ke konci, jinak je ale tahle opět roztříštěná vize jednoho podivného osudu herzogovsky zajímavá a když je člověk v náladě, potěší. 3 a 1/5(24.4.2013)

• - Nevidomého klavíristu Floriána ztvárňuje Florián Fricke, který je hlavním představitelem kapely Popol Vuh, jež složila hudbu k několika filmům režiséra Wernera Herzoga. (EDABarret)