Hraniční kontrola

Peter K. Benson

Kostýmy:

Kyle Svendsen
  • Morholt

Spíš než thriller drama z mexicko-americké hranice, které vypráví o trojici celníku, z nichž jeden nemá tak úplně čisté svědomí. Obsazení je fajn a první třetina docela ujde, ale postupně začne být film vyprahlý a nudný, podobně jako krajina, ve které se odehrává. Jako hodinová epizoda nějakého krimi seriálu by to uspělo, ale jako celovečerák, byť poměrně krátký, to příliš nefunguje. 35%(25.9.2016)

• kaylin

Jak se můžou věci posrat, když narazíte na něco, co jste raději neměli objevit. Tohle se stane trojici policistů, kteří kontrolují vozy na silnici, která vede do Mexika. Je to trochu utahané a dějově vlastně poměrně nudné, což vede i k tomu, že mě snímek nedokázal pro svoje pojetí příliš upoutat. Propadák to ale není.(29.9.2016)

• StanislachKo

Jasná "festivalovka" presne demonštrujúca, za čo si tieto mnohé ocenenia absolútne neberiem k srdcu. Aj na tie sú totiž páky ako sa často využívajú pri oskaroch a tu boli použité hádam všetky. Samozrejme, že musím uznať, že hlavný motív je dosť možne bežná situácia, s ktorou sa musí potýkať mnoho mladíkov... A z tej bezmála mrazí, mne skôr prekážalo ako sa to čitateľne (emóciou, vývoj deja za to až tak nemôže) (ne)kĺbilo. Ale musím priznať, že ja hovado necitlivé som uprostred celej tej hrôzy v duchu zaťapkal, keď som si zmyseľ, že kde som toho herca už pred tým videl. Mladý Young zo Scotta Pilgrima! A teraz som to celé asi pokazil ľuďom, čo to chceli pozerať a prečítali si tento komentár. Sorry ľudze, ak tu takí ste.(28.12.2016)

Některá osobní rozhodnutí mohou mít zásadní vliv na váš další osud. A pokud se rozhodnete špatně, vaši kamarádi zemřou.(24.9.2016)

• Tuax

Nevím zda si tohle opravdu dělalo ambice na thriller, když to není schopno pořádně ani navodit dostatečnou atmosféru na drama. Celé je to takové plané. Herecky, dialogově, příběhově. Mohlo to ovšem vypadat lépe, mohlo to mít spád i napínavou atmosféru, jen by to museli celé natočit jinak. Film posbíral i nějaká ta ocenění a nominace, ale na festivalový film mi to přijde strašně málo artové. Ač je to americký film, měl jsem z něj pořád dojem, že jde o mexický film, což není dáno jen tím, že je to v tom pohraničí a točí se to kolem pašování drog a kartelů. Přesuny s autem plným drog, byly pak dosti zvláštní, hlavně ta odbočka kamsi do civilizace k indiánům a i když se nic nevyřešilo tak šup zpátky do prostřed pouště k poštovní schránce, s malým intermezem o větru, západu slunce, posledních slovech a umírání.(19.10.2016)