poster

Upír Nosferatu

 • český

  Nosferatu - Fantom noci

 • Západní Německo

  Nosferatu: Phantom der Nacht

 • anglický

  Nosferatu the Vampyre

Horor / Drama

Západní Německo / Francie, 1979, 107 min

Režie:

Werner Herzog

Předloha:

Bram Stoker (kniha)

Scénář:

Werner Herzog

Hudba:

Popol Vuh

Scénografie:

Henning von Gierke
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ***

  Ta atmosféra, ta atmosféra! ;-)... a můj obdiv pro Bruna Ganze, že byť i při periferním vidění dokázal u hradní večeře udržet vážnou tvář.(27.9.2013)

 • jojinecko
  ****

  Herzog a Kinski - pekelná dvojica, zaručujúca zážitok. Nosferatu nie je iný. Devízou je kultový príbeh, ktorý samozrejme tak svojský autor ako Herzog prispôsobil svojim víziám, ale pri tom zachoval pôvodné styčné body. Kinski ako Drakula je GENIÁLNY - herecký minimalizmus s maximálnym účinkom (za pomoci parádneho make-upu:) Nosferatu v Herzogovom podaní má aj hlbší, priam existencionalistický podtext (zábery na prázne mesto, "posledná večera",...), výbornú formálnu stránku a veľa krýs k tomu:)(2.5.2011)

 • Chrustyn
  ***

  Herzog a jeho verze slavného upíra, bez kterého by možná nikdy nevznikl legendární Drákula. Tempem dost utahané (co jiného od Herzoga čekat) ale silně atmosferické s několika velice zajímavými scénami.(5.6.2013)

 • Morien
  ***

  (1001) Brilantní předúvodnětitulková scéna. Srdce Morien plesá zvětšujícím se nadšením. Ta hudba, to morbidno! Pseudoumrlá gotická kráska z hluboké hrůzy se s jekotem probouzející, p-a-r-á-d-a! Zbytek, jen nevěřícný užas. Zděšení? Snad. Ne nad schopností tvůrců. Nad odvíjejícím se filmovým médiem kanou oklamané slzy, děs, hrůza, skřeky, zoufalství, marné otázky: "CO to je?" Co to k tomu hraje? Jak to hrají? Proč TO vůbec dělají, takhle znásilňovat chtivé. Není kostlivcům lépe ve skříni? Schreckovi tam ale pravděpodobně moc dobře není, nejspíš se obrací, chrastí, chroptí, vypařuje.(4.10.2009)

 • liborek_
  ****

  Herzogova pocta Murnauovi a jeho expresionistickému klenotu vyšla nad očekávání dobře. Sice v děsivosti a originalitě podání není původnímu Upíru Nosferatu konkurencí, nicméně svoji působivost jistě má. Tomuto remaku však paradoxně ublížil zvuk, kterým chtěl Herzog předlohu obohatit. To co je na originálu předností - tedy důraz na hru světla a stinů, mimika hlavních postav, je zde zatlačováno právě mluvenými dialogy, které nemají vždy tu správnou účinnost. Za pozornost stojí výkony Klause Kinského, Isabelle Adjani i Bruno Ganze. Výsledkem je slušný remake, což nebývá zvykem...(11.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace