Tohle není o ději samotném, ale o neskutečném množství postav a jejich individuálních příběhů, které se více, či méně prolínají, a i přesto si snímek drží svižné tempo. Estevéz se zaměřil na psychologii postav, a to je silná zbraň tohoto filmu. Nemluvě o zástupu známých tváří, které uvudítě. O Kennedym a atentátu na něj jsem nevěděl prakticky nic, takže i závěr byl pro mě velká neznámá, nebyl zvládnut vůbec špatně. Pro Čechy je určitě hodně zajímavá postava reportérky Janáčkové (škoda jen že ji hrála původem Ruska) píšící pro Rudé právo, pro mě osobně pak postoj Američanů k událostem v roce 1968 v ČSSR. 80%(2.8.2010)

Američané zapomněli, za co kdysi bojovali. A přitom je to jen pár dekád. Emilio Estevez je si moc dobře vědom nejrůznějších nemocí, které aktuálně sužují náš svět a za pomoci řady hvězd se k celé problematice vyjadřuje velmi důmyslným a citlivým příběhem, který je plný vět, kterým stojí za to naslouchat. Emilio Estevez natočil majstrštyk, který by bylo škoda minout (už pro úchvatný epilog a Demi Moore, která po dlouhých letech podala naprosto perfektní výkon). Snad Bobby pomůže některým připomenout to, za co bychom měli skutečně bojovat...(2.6.2007)

S trochou nadsázky by se dalo říct, že " hlavním hrdinou " celého filmu je zde nikoliv Bobby Kennedy, nýbrž hotel Ambassador. Nejvýstižnější však asi bude když napíši, že to jsou " obyčejní lidé " , kteří měli zrovna to " štěstí " a strávili tyto " osudové chvíle " ve zmiňovaném hotelu. Emilio Estevez tento snímek nepojal jako veskrze politický. Ikdyž samozřejmě i toto téma ( Vietnam, nezaměstnanost, rasová otázka.....) film provází. Je to hlavně příběh lidí, kteří se ocitli uprostřed jednoho z největších incidentů 20. st. , atentátu na Roberta F. Kennedyho. Estevezovi se podařil husarský kousek a to sice sehnat pro svůj snímek opravdu blištivou plejádu hereckých osobností a nutno jedním dechem dodat, že všichni zůčastnění tu " hrají jako o život ". Nutno podotknout, že k tomu dostali příležitost i díky brilantně napsanému scénáři a především výborně napsaným dialogům. Těch 120 minut snímku vám uteče jako voda. Pokud se naladíte na správnou notu vyprávění, zaručuji vám, že se nebudete ani na chviličku nudit a odměnou vám budiž opravdu dechberoucí finále snímku, v podobě projevu Bobbyho Kennedyho, při kterém vás bude mrazit. Estevezovi se povedl majstrštyk a já před ním hluboce smekám. Opravdu velice citlivě podané toto silné téma a bylo pro mě nesmírnou radostí a potěšením sledovat hvězdy jako Anthony Hopkins, Demi Moore, Sharon Stone, Helen Hunt, Lawrence Fishburne, Lindsay Lohen, William H. Macy...... to, jak všechny tyto zůčastněné toto téma tak semklo, nesnažili se urvat co nejvíce pro sebe z tohoto snímku a přesto ( nebo spíše právě proto ) jsme svědky opravdu pozoruhodných výkonů. Bez nejmenších pochyb a s nesmírnou radostí udílím snímku poctivých 5*!(3.7.2009)

Film pro mě v žádném případě nebyl na 5 hvězd, na to byl na můj vkus až příliš rozvleklý, příliš místy dost nudný, kamerově nezajímavý a určitými postavami i dost přestřelený. Ač šlo o mozaiku lidí, mě se všichni nepozdávali. Třeba takový Ashton Kutcher je komik sám o sobě a má za sebou zesměšňovacích rolí dost, dát mu takovou už na mě působilo jako laciné klišé .. ač zrovna příběh kolem jeho postavy mě bavil nejvíce. Film je to povedený, ale i tak jsem se rozmýšlela, pořád mi tam chybělo to něco moc, čím by si mě získal, byl pro mě poměrně prázdný .. co pro mě bylo největším lákadlem snímku, tak to byli herci.(25.1.2009)

Americký patriotismus v té nejupřímnější podobě.(29.7.2010)

• - Emilio Estevez zažil při shánění rozpočtu krušné chvíle. V The Tonight Show Jaye Lena přiznal, že musel prodat své obrazy a několik dalších věcí, aby získal potřebné peníze. Samotná příprava projektu mu trvala sedm let. (imro)

• - Pro herce Emilia Esteveze byl Atentát v Ambassadoru v pořadí pátý celovečerní film, který režíroval. Debutoval v roce 1986 snímkem Wisdom, dále následovaly filmy Muži v práci (1990), The War at Home (1996) a Králi sexu (2000). (imro)

• - Několik scén snímku bylo skutečně natáčených v hotelu Ambassador, kde byl zastřelen Robert F. Kennedy. Filmaři pracovali během demolice staré budovy a křídlo, ve kterém došlo k atentátu, dodnes stojí. (imro)