21 gramů

21 Grams

21 gramov

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2003, 124 min

Šok, smutek, beznaděj, deprese, nenávist, soucit, pochopení, smíření - tohle všechno ve mě tenhle film vyvolal. Nemám slov, nevím co psát. Film mě odrovnal, ale to totálně. V poslední době jsem viděla hodně dramat a ze všech jsem byla mimo, ale na 21 gramů to nemá. Ještě teď se klepu, jen si na to vzpomenu, brečím.. Bohužel ze sebe nic kloudného nevyloudím.. Dnes (edit: ani po půl roce) opravdu ne.. Naomin hereckej výkon mě tak pohltil, že jentak neusnu (ale nakonec jsem usnula :o)(28.5.2009)

Inarrittuovo drama o propletenci jednotlivých postav, které na začátku zmatených a časově posunutých scén do sebe ke konci postupně zapadají jako dílky u Puzzle. Filmu dominují opravdu výborné herecké výkony, obzvlášť Naomi Watts a Seana Penna. Film mě na celé dvě hodiny naprosto pohltil a tak nemám jakýkoliv větších připomínek a dávám mu 5 hvězdiček.(29.8.2007)

Neskutečná podívaná... dechberoucí mozaika vyprávěná od začátku, od konce i od prostřed zároveň, člověku chvilku trvá než se zorientuje; celkový požitek z filmu je obrovský.(9.2.2004)

Dal bych šest, kdybych mohl. Geniálně postavená mozaika o křehkosti lidského života a relativitě spravedlnosti, nádherně vypointovaná, s hereckými výkony par excellence.(26.1.2004)

Tak nevím. Kde všichni vidíte tu genialitu? Jakou hlubokou myšlenku film skrývá? Je to normální depka, která mě nechala docela chladného. Rozkouskování příběhu je jen na škodu, nemá žádný smysl. Je to efektní, nikoliv efektivní. Herci jsou ale úžasní, to musím souhlasit. Celkově ale zklamání.(27.4.2004)

• - Během scény, kdy se Jack Jordan snaží udržet, tlustý vezeň, který ho zachrání má na prsou vytetované jméno "Maria Eladia". Což je žena Alejandra Gonzáleze Inárrita, které byl celý film venován. (pUnck)

• - Film měl světovou premiéru na MFF v Torontu a do distribuce se dostal o dva měsíce později, 21. listopadu 2003. (imro)

• - Spoiler: Když Paul (Sean Penn) přizná Cristině (Naomi Watts), že mu transplantovali srdce jejího manžela, jako datum operace zmíní 11. října. Tvůrci toto datum nezvolili náhodou, součet 11 (den) a 10 (měsíc) dává dohromady 21 a je narážkou na název filmu. (casyy)