poster

21 gramů

 • USA

  21 Grams

 • Slovensko

  21 gramov

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2003, 124 min

 • kleopatra
  *****

  Zpřeházené řazení scén mě napřed trochu mátlo, ale když si uvědomíte, že dějově se ubíralo několika směry a taky že v životě jsou okamžiky, které se s odstupem času zdají významnější, zatímco jiné se rozplynou, aby někdy opět vytanuly, když přijde někdo další, do jehož skládanky života správně zapadnou, tak to mělo svůj význam a ne, že to byl jen režiserův emancipovaný pokus o "cool" střih. Přestože plný bolesti, tak nádherný příběh, který působí drtivě autenticky, mistrovsky zahraný. Benicio Del Toro hraje tak, že se musíte nutně zamýšlet nad bolestí toho chudáka. Jenže tak a "takové" hrají vlastně všichni.(6.2.2005)

 • Nathalie
  *****

  Bolestivá Rubikova kostka, jejíž kousky poletují plátnem na přeskáčku a každý dílek, který zapadl na své místo, rve maso až do krve. Časová diskontinuita dala silnému příběhu zvláštní netrpělivé kouzlo, protože zatímco režisér VÍ, ale nás nechává objevovat. Co je víc než příběhová hra s divákem a intenzivní herecké výkony? Nesnesitelná lehkost a tíha bytí vyjádřená v jednadvaceti gramech a v jemném filtru zachycení tisíce maličkostí, které běžným všednodenním okem nevidíme, ale pod Alejandrovou lupou jsou náhle určující. A přesto není překročena ta neviditelná hranice mezi vykonstruovaností a promyšleností. 9/10(27.8.2007)

 • larelay
  *****

  Za tento film pojde Alejandro González Iñárritu do neba. A keby aj nie, ja mu to zariadim. A ked tam bude vstupovat, osobne mu zahram moju vlastnu symfoniu, ktoru pre neho skladam uz od dob Amores Perros :) K filmu si mozete precitat ovela sofistikovanejsie nazory, takze nebudem pisat nic svetaborne, akurat tak to, ze 21 gramov je nieco neopakovatelne, co treba zazit na vlastnej kozi. Teda iba ten film, nie dej filmu :D(28.7.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Téměř celý film byl natáčen pomocí ručních kamer a byl natáčen chronologicky, ačkoliv konečný střih filmu není chronologický. (pUnck)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v americkom štáte Tennessee a Nové Mexiko. (MikaelSVK)

 • - "Je to môj druhý film, ale zároveň môj prvý," zvýraznil jeho význam sám Alejandro Gonzalez Iňarritu. (marlon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace