Na cestě - Série 17 (2015) (série)

Na cestě po kostarickém pobřeží (S17E30)

(epizoda)
Česko, 2016, 26 min

Režie:

Tomáš Kábele

Miroslav Donutil (vypravěč), Jiří Bartoška (vypravěč)

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem po zemi střední Ameriky... Kostarika se nachází na úzké šíji mezi dvěma oceány – Pacifikem a Atlantikem. Její rozmanitá krajina se rozprostírá ve stínu množství sopek a velkou její část zaujímají původní pralesy. I tak zbývá dost prostoru pro prosperující farmy těžící z úrodné půdy a podnebí, díky němuž plodiny zrají přímo před očima. Armádu Kostaričané nemají, takže vláda hodně ušetří a zbyde jí na projekty, které rozvíjejí zemi. Možná i proto je Kostarika jednou z nejbohatších a nejstabilnějších republik latinskoamerického kontinentu. Pro nás je především známá jako banánová a kávová velmoc, ale země patří také k nejvýznamnějším vývozcům ananasů na světě. (Česká televize)

ilemas

Kostarika je pěkná země, určitě stojí za návštěvu, ale tak jak je opět natočený tento dokument „Na cestě po..." mě spíše od cestování odrazuje. Rozbouřený karibské moře plné zrádných proudů, opět místo přírodních krás a zajímavostí spíše zaměřený na život místních obyvatel. Asi je to stylem jak Donutil s Bartoškou cestují , já si raději tvořím dokumenty vlastní podle svého a i ten život mezitím poznám. Bohužel díky covidu se místo cestování mohu dívat v tv na cestovatelské pořady. Ale díky za ně. Dokument nezatracuji, jen mám jiný styl. Je zde mnoho přírodních krás, které tito cestovatelé nenavštívili. ()