• canakja

Tahle zápletka je imbecilní snad i na malý děti..(22.10.2009)

Císař je nahý, elita má ráda pochlebování a to, jak se žije spodní vrstvě obyvatelstva je vládě více méně fuk. Je tohle ještě vůbec pohádka? Je, tady to dobře dopadne.(28.12.2010)

• Mariin

Točeno na Vranově nad Dyjí, jiné kvality to nemá.(11.4.2010)

• Master19

Hodně povedená adaptace Andersenovy pohádky. Já osobně ji nemám vůbec rád a tenhle film mi navodil přesně takové pocity, jako pohádka sama - takže objektivně možná povedené, subjektivně nic moc.(13.4.2009)

• wosho

Pohádka sice bohatá na výpravu, chudá však tou pravou hřejivou atmosférou. Prostě německé pohádky (byť je natočili pro ně Češi) jsou jako studená Němka a teplé pivo. Pro Čecha zcela neakceptovatelné.(12.4.2010)

• cherita

Neuvěřitelně nudná a natahovaná pohádka, která vznikla zřejmě jenom proto, aby do ní mohl Herz obsadit celou svoji rodinu - včetně sebe.(11.4.2010)

• Paity

Juraj Herz se spojil s Petrem Hapkou a vytvořili pohádku na notoricky známý námět. Co naplat, že to celé působí spíše ponuře a dětem bych to pouštěl tak od 15ti....(16.11.2012)

Třetí hvězda za výpravu a za Vranov n/D :o)(12.4.2010)

moc tohle téma taky nemusím, já v tom ni nevidím a tak hodnotím jen podle toho jak je to natočený...(21.7.2009)

• route60

Tato pohádka je asi tak příjemná jako se drbat ocelovým kartáčem, Andersena jsem nikdy nemusel a Císařovy nové šaty nejsou výjimkou.(23.2.2014)

• giacobbe

Předchůdce moderních českých pohádek- mnoho hlavních postav, tři stránky knižní předlohy vycpávkami a umnělými zápletkami roztaženy na hodinu a půl. Kromě Jana Kalouse snad žádný český herec nemluví v českém znění vlastním hlasem.(13.4.2010)

Mně se tato pohádka na rozdíl od jiných líbila, dokonce tak, že při 70% se přikláním k 4*. Je vidět, že režisér není jen tak někdo.(15.4.2010)

• DrobnohledX

Je vidět, že i mistr (Herz) občas šlápne do hovna.(5.12.2012)

Pohádku o císaři a neviditelných šatech ráda nemám už od dob svého dětství. Tahle pohádka je ale díky krásnému prostředí vranovského zámku a velmi povedené dvojici Honzy Kalouse a Carstena Voigta příjemná, místama vtipná a režijne hodně zdařená.(25.10.2013)