Lovci dinosaurů

Lovci dinosaurov

Akční / Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko, 2005, 103 min

• Isherwood

Bradburyho ‚Burácení hromu‘ je zajisté geniální povídka, byť si myslím, že není tím nejlepším, co kdy mistr napsal (a to jsem Kaleidoskop prozatím nepročetl celý). Každopádně, Lovci dinosaurů ztělesňují naprosto všechno hollywoodské zlo, které při přepisu literárních klasik na plátno vzniká. Ta situace je nahozena dokonale (aby ne, z takového základu), triky jsou na áčkovou kino zábavu roztomile dementní, ale vše jde do kopru s návratem z druhé výpravy, kdy začnou evoluční vlny pustošit město, a někdo dostane pocit, že přerostlé kytky a opice s ocasem ještěrky jsou ‚děsně cool‘. Není to pitomé béčko, jen zhovadilá sračka, která nenudí, ale uráží. Těžko říct, co je horší.(15.4.2010)

• Faidra

Souvislost s dinosaury je větší, než by se mohlo na první pohled zdát, protože to, kam se podařilo Hyamsovi a Kingsleymu dostat od dob Kozoroha 1 a Gándhího, je skutečně propad až někam do druhohor...(16.7.2008)

• Pumiiix

Nečekaně zábavné – svojí stupiditou, což ale určitě nebyl záměr, nulový herci a triky které by překonaly i mnohem starší filmy, nechápu jak film o dinosaurech a jejich lovení, kde je předpoklad hodně triků, akce, může mít tak nepovedený vizuál?! Kdyby byl aspoň blbý příběh, scénář, herci.........což je, ale to vše by bylo vyváženo povedenou akcí a dobrými triky - ale to nehrozí. Ztráta času, s čistým svědomím dávám odpad! Uwe Boll má doopravdy konkurenci ;-)(25.4.2008)

• Hitman_47

No sakra :) Nejít na to do kina a sledovat to (nedej bože) doma na DVD, tak si myslím, že jsem si zapl nějaký starší seriál. Dyť ty triky byly o třídu níž než ty v Totall recall (imho ta autíčka sprostě okopírovali). A o super CGI monstrech a efektech už ani nemluvim. Když na něčem chci film "postavitm," tak se alespoň trošku snažim....je to opravdu hrůza. Ale zase, když to vezmu z té druhé stránky, tak jsem se skvěle pobavil na účet tvůrců...protože tohle pustit do kin v roce 2005...(27.12.2005)

• viperblade

Tohle bylo dost podprůměrné. A to i na tupý akční film.(25.4.2008)

• - Když Kingsley na začátku jmenuje největší přelomy v dějinách lidstva, tak kromě Kolumba a Armstronga jmenuje i Brubakera na Marsu. Brubaker byla hlavní postava jednoho z nejlepších Hyamsových filmů Kozoroh 1, který pojednával o fiktivním přistání na Marsu. (Alex.89)

• - Hangár pražského letiska Letňany sa stal prechodným domovom 300 obrovských papradí, ktoré sú veľmi citlivé na teplotu. (Greenpeacak)

• - Film se točil v Praze během velké povodně roku 2002. (Hejtmy)