Lovci dinosaurů

Lovci dinosaurov

Akční / Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko, 2005, 103 min

• Jossie

Nápad to nebyl špatný, cestování časem mám vyloženě ráda, zmutovaná doktorka mě vyloženě pobavila, nenudila jsem se (dokonce to bylo sem tam i napínavé), takže škoda, že to kazily příšerné triky a vůbec, to by mohl být tak dobrý film, natočit to někdo úplně jiný.(3.2.2007)

• ed_wood

no fuj !!!(11.10.2007)

• B!shop

Jo tak tohle byla vcelku povedena komedie. Coze, to neni komedie? Aha, tak v tom pripade to je sracka. Ale ne zas takova, jak jsem podle hodnoceni cekal. Zapletka filmu je vcelku dobra, coz o to, jenze zhruba po 30 minutach se napad vyplejtva a uz se jen vrsi jeden problem na druhej, jen aby se film natahl do potrebne delky. Ale je fakt, ze misty je film i docela napinavej. Dalsi, co se da povazovat za klad, je prumerna hudba. Co se tyce hercu, tak Kingsley je naprosto otresnej, jedinej kdo je vcelku dobrej, je Edward Burns, kterej mi trochu pripomina Afflecka. A aby toho nebylo malo, vsechny postavy maj naprosto stupidni dialogy, az sou nekdy vtipny. A pak tu jsou triky. Neco takovyho se fakt musi videt, za ty by se mela stydet i pet let stara hra, to bylo neco tak prisernyho, az sem se musel smat. Za to, ze jsem byl parkrat napnutej a parkrat se zasmal, ty 2* dam.(15.8.2006)

• Fr

Byla vynalezena nová technologie, která mohla svět změnit nebo zničit. Muž jménem Hatton ji využil pro sebe. Že cestování v čase sebou nese značná rizika, věděl již R.Bradbury. Bohužel asi ne tvůrci tohoto ,,díla“. Scénář odpovídá snaze co nejvíc natáhnout děj. Proto jsme svědky stupidních dialogů, na to, že by snad mohla zafungovat nějaká chemie mezi hrdiny (nebo tvůrci a divákem) dopředu zapomeňte. Samostatnou kapitolou jsou triky. Příšery (a pár jich tu je) jsou bídný, nezajímavý. Vrcholem všeho je dinosaurus. Akční sekvence – k smíchu nebo k pláči. To co by mělo ohromovat (změna počasí, neznámé květiny) vyznívá obyčejně, jednoduše. Jestli se chcete vrátit zpět do filmové minulosti, neváhejte.(18.5.2006)

Ono by to v zásadě nebylo až tak špatné. Scénář sice pokulhává (místy docela fest), ale prvotní myšlenku se zničit nepodařilo a v některých momentech je cítit i určitá řemeslná zručnost, kterou Hyamsovi odepřít prostě nelze. V kombinaci s katastrofickým technickým zpracováním se ale z Lovců stává patlanina nejhrubšího zrna a koho už pak zajímá, že za to tvůrci dost možná ani pořádně nemůžou. Nakonec tedy ne zvrhle zábavné, ale spíše tak nějak podivně smutně bezradné...(16.6.2008)

• - Původně měl být film vydán již roku 2003. Důvodem pro zdržení byl bankrot produkční společnosti - jednoduše nebyly peníze na jeho dokončení. (Hejtmy)

• - Film s rozpočtom 80 miliónov amerických dolárov zarobil v kinách slabé dva. (Jello Biafra)

• - Hangár pražského letiska Letňany sa stal prechodným domovom 300 obrovských papradí, ktoré sú veľmi citlivé na teplotu. (Greenpeacak)