Lovci dinosaurů

A Sound of Thunder

Lovci dinosaurov

Akční / Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko, 2005, 103 min

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +velice se mi líbil námět a rovněž zpracování města -samozřejmě už méně technické zpracování těch potvor (PC hry z roku raz dva nabídnou lepší animaci)/// Prvně jsem na tohle zašel do kina a podruhé jsem to skounul dnes na DVD. No všichni víme jak špatný to je film a já vám řeknu, že se skutečně dal natočit lépe. Nadruhou stranu filmů s podobným námětem nevznikají tuny a tak jsem rád za každé i třeba hloupější scífko. Když o tom tak uvažuji, tak tento žánr u mě začíná vyhrávát (i proto se teším na Transformers) A třeba i proto tento film neodsoudím k záhubě a narovinu řeknu, že jsem neměl problém ani s druhým zhlédnutím./// Celkem 53%///(6.7.2007)

• Isherwood

Bradburyho ‚Burácení hromu‘ je zajisté geniální povídka, byť si myslím, že není tím nejlepším, co kdy mistr napsal (a to jsem Kaleidoskop prozatím nepročetl celý). Každopádně, Lovci dinosaurů ztělesňují naprosto všechno hollywoodské zlo, které při přepisu literárních klasik na plátno vzniká. Ta situace je nahozena dokonale (aby ne, z takového základu), triky jsou na áčkovou kino zábavu roztomile dementní, ale vše jde do kopru s návratem z druhé výpravy, kdy začnou evoluční vlny pustošit město, a někdo dostane pocit, že přerostlé kytky a opice s ocasem ještěrky jsou ‚děsně cool‘. Není to pitomé béčko, jen zhovadilá sračka, která nenudí, ale uráží. Těžko říct, co je horší.(15.4.2010)

• Mi Nü-Chai

Soft verze Ostrova dr. Moreaua, která měla být asi postavena na spoustě počítačových triků (režie, hereckých výkonů či příběhu si tam člověk nevšimne), leč ty jsou bohužel kombinací Need for Speed 3 a Dooma 2, nehledě na to, že obsahuje jednu scénu s hrdinským černochem, za kterou by scénárista zasloužil pomalu utrhat prsty pinzetou.(3.9.2006)

• akisha

Dát Lovcům odpad! je značně neoriginální, já vím, obzvlášť když jsem se tak dobře bavila, ale nějak dnes nemám náladu rozdávat pětihvězdí z recese. Zato mám chuť strefovat se do mrzáčka... Jedno je jistý - v životě jsem asi neviděla horší triky a horší zasazení herců do počítačovýho prostředí, který kolem nich ubíhá tak zvláštním způsobem, jako by snad jeli na nějakejch pásech. No hned jsem měla strach, že je ten dinosaurus sežere, bylo to tak živý! Ten Ben Kingsley snad vůbec netušil, do čeho jde, s tím hárem vypadá jak šmoula a hraje jak nadopovanej skřet. Bože, a co teprve varanopavián a gorilonetopýr. Plus auta novýho kosmickýho věku vypadaj jak pojízdný kontejnery na šrot. Přidávám se k názoru, že máte-li aspoň trochu smysl pro humor, neměli byste Lovce dinosaurů moc dlouho odkládat. Vedle Rituálu nejlepší guilty pleasure posledních let.(13.11.2011)

• Tosim

No, z roku 2005 jsem už viděl horší filmy, třeba Jeskyni, která možná měla lepší triky, ale byla mnohem víc stupidní. Tohle je taky stupidní, herci nevýrazní (až na Bena Kingsleyho, ale ten přehrává) a dvě hvězdičky dávám, nepopírám to, za to, že jsem se v podstatě vůbec nenudil a nebyl nucen použít obligátní FF (což jsem třeba u Jeskyně udělal asi desetkrát.)(9.8.2006)

• - Když Kingsley na začátku jmenuje největší přelomy v dějinách lidstva, tak kromě Kolumba a Armstronga jmenuje i Brubakera na Marsu. Brubaker byla hlavní postava jednoho z nejlepších Hyamsových filmů Kozoroh 1, který pojednával o fiktivním přistání na Marsu. (Alex.89)

• - Film s rozpočtom 80 miliónov amerických dolárov zarobil v kinách slabé dva. (Jello Biafra)

• - Původně měl být film vydán již roku 2003. Důvodem pro zdržení byl bankrot produkční společnosti - jednoduše nebyly peníze na jeho dokončení. (Hejtmy)