Za plotem

Over the Hedge

Za plotom

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2006, 83 min

Překvapivě dobrá zábava. Moc jsem si od OVER THE HEDGE nesliboval a neprávem ho házel rovnou do role letošního outsidera. Animace sice není úplně špičková, ale o tu tady zase tak moc nejde. Jde o zábavu a té má OVER THE HEDGE na rozdávání. Sympatické postavičky v čele s želvou Vernem a mývalem RJem rozbíhají kolotoč filmových citací (lednička jako by z oka vypadla dveřím z druhého MATRIXU) a opravdu pohodové, relaxační, odpočinkové legrace na kterou se jistě rád podívám někdy znovu.(10.11.2006)

Celkem povedený animák, něco tomu ovšem schází, aby se zařadil mezi ty nejúspěšnější. 60%(29.12.2007)

Pěkné, ale myslím, že divák by měl usedat k filmu řádně najezen :-)(12.3.2007)

Skvělá animace, gradované fórky pro děcka i dospělé, úžasná akce, výtečné hlasové obsazení. Vlastně ani nevím, proč nevysolím pětku. Snad napodruhé. Vytknout totiž nemám co.(3.11.2006)

Veverka vede .. zbytek mé sympatie zatím nedostal.(26.5.2008)

• - Režiséři získali Cenu publika za Nejlepší rodinný film na Mezinárodním filmovém festivalu v Indianapolis. (imro)

• - Veverka Hammy nazve ve snímku živý plot Steve, neboť je to údajně pěkné jméno. Steve Carell tuto postavičku namluvil. (imro)

• - Tvůrci původně do „úloh“ RJ a Verna chtěli obsadit Billa Murraye a Harolda Ramise. Z úlohy RJ nakonec vycouval i Jim Carrey, kterého nahradil Bruce Willis. (imro)