poster

Za plotem

 • USA

  Over the Hedge

 • Slovensko

  Za plotom

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2006, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deimos
  *****

  KINO/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efety 10/10/// +rozhodně osobité charaktery, animace postav, zasazení děje do součastnosti, poučné pro děti a neurážející pro dospělé, a zmíním i potřebu vidět snímek znovu -snad hudební stránka proti ostatnímu neviniká, ale zase to není muzikál že?/// Na tento film jsem se vypravil se svými přáteli, jemu bude 12, jí bylo 10 a byl jsem mimojiné zvědav i na jejich reakce, zda se jim tato novinka zalíbí...No líbila se nejen jim, ale především i mě. Přestože mám animáky rád, zrovna nastává doba kdy dochází k záplavě těchto filmů a už není měsíce kdy by v kinech nebyl alespoň jediný. Film Za plotem však překvapil a to velmi. Originální dabing je výborný a ten český patří mezi nejpodařenější, dokonale se ke všem postavám hodí. A rovněž samotné postavy jsou různorodé, charaktery prokreslené a každá z postav plní svoji úlohu, žádná není tedy zbytečná a i třebas veverka Hammy mi přišla roztomilá, takovej křiženec mezi veverkou Kryserkou z Doby ledové a Supermanem :-) Příběh zde naleznete, i když je scénář předvidatelný, nevadí to. Spíše jsem měl z děje komplexní dojem, který nezahrnuje žádný zbytečnosti a je bez chyby. Pěkně to odsýpá a pořád se bavíte. Ještě se přiznám, že jsem se nesmál až tolik jak u Doby ledové 2, ale pravdou je, že tento fim nestojí jen na tom jediném, ale může se opírat o mnoho jiných věcí. Hudební stránka zde není až tak výrazná. Nakonec proberu animace. Jak animace lidí, tak hlavně zvířat(ek) je výborná, přirozená a především mě potěšilo zasazení tohoto filmíku do součastnosti, do prostředí, které je nám více či méně známé (zvířátka mají vlastní televizi, navzájem se fotí). Jo a taky nesmím zapomenout zmínit situace jako dobývání domu přes nastražené pasti nebo na to kouzelné love story mezi kocourem a ... a to už nebudu prozrazovat./// Celkem 94%/// Podruhé viděno na DVD 18.4.2009(23.6.2006)

 • Hrabka
  ***

  Celkem povedený animák, něco tomu ovšem schází, aby se zařadil mezi ty nejúspěšnější. 60%(29.12.2007)

 • Marius
  **

  Dokedy ? Dokedy nás bude Hollywood bombardovať počítačovými animákmi, ktoré sú spravené podľa jednej schémy, objavujú sa v nich dookola tie isté charaktery, akurát v inom kabátiku ? Asi dovtedy, kým nedeľné kino pre celú rodinu bude „in“. Za plotom nie je dobrý animák. Je to film plný prevarených klišé s klasicky vymakanou 3D grafikou, film bez poriadneho príbehu s rodinno-mravoučným odkazom podaným tým najpovrchnejším a najprvoplánovejším spôsobom. Napriek tomu, že ako celok film nie je nič moc , niektoré časti celkom fungujú. Zasmial som sa totiž „až“ dvakrát – pri Hammyho speede a pri zmienke, že superskalpovač je nelegálny všade okrem Texasu. Obávam sa však, že ešte jeden až dva takéto animáky, a budem podobné záležitosti odpadovať. 3/10(4.1.2007)

 • Renton
  ****

  Scénář: Len Blum, Lorne Cameron, David Hoselton, Karey Kirkpatrick .. S mírnou obavou, způsobenou nebývale početnou záplavou druhořadých dětinských animáků, jsem usedl do kina a zaposlouchal se do solidního českého dabingu. První liga Pixar snímku tohle sice není, ale celek rozhodně (dospělého) diváka neurazí. Humoru se na nějaké extrémní uzemnění dostává jen ve skromných dávkách, naštěstí vše stojí na rozmanitých postavách, spoustě inteligentních ingrediencí a osvěžujících nápadů. Zajímavá je technologická stránka filmu, přesto k maximu mající své slabší chvilky a v několika momentech hraničící až se samoúčelností. Příběh je svižný a postupně graduje do finále, ve kterém se mísí hutná akční jízda s potřebnou porcí rodinné morality a kde si i vesměs otravná veverka (dětičky ovšem musí chrochtat blahem) poupraví reputaci.. 75%.(19.6.2006)

 • liborek_
  ****

  V záplavě animovaných filmů poslední doby se horko těžko hledá snímeček, který by nějak vyčníval a nebyl jen jedním z mnoha. Tomuto dílku se to, zdá se, podařilo... Můžou na něj stejně tak děti jako dospělí a oba se budou bavit královsky. Pravda... samotná dějová linie je jednoduchá a vlastně už docela provařená (osamělý "padouch" chce oklamat partičku naivů, aby se tak vyhnul trestu od silnějšího, ale nakonec si je zamiluje a zůstane s nimi...) Ale to vůbec nevadí, všechno vynahradí zpracování, které je velmi dobré a hlavně vtipné. Animace je kouzelná a povahy jednolivých postaviček jsou docela dobře vykreslené. Ztřeštěné honičky mají švih a vůbec celý film má dobrý spád, čemuž pomáhá i stopáž filmu, která není zbytečně natahovaná. Dobrý to bylo...:-) Mimochodem... Ten červený vozík plný jídla a vůbec ten duch, který byl za tím vším, mi přišel tak nějak symbolický...:-)(29.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace