Za plotem

Over the Hedge

Za plotom

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2006, 83 min

To byl panečku animák. Na Pixar to sice zdaleka nemá, ale Za plotem ční vysoko nad průměrem současné tvorby animovaných snímků. Včera jsem shlédl pokračování Doby ledové a jde o markantní rozdíl jak v příběhu, tak ve vtipu. Za plotem mě rozesmál častěji, než obě Doby ledové dohromady a ta animace, pastva pro oči (ale nesmíte obraz zkoumat příliš zblízka - Pixar to prostě není). K namluvení nemám žádné výhrady a veverka byla lepší než v Karcoolce. Poslední dobou nestojí animáky za nic (Za plotem je konečně něco lepšího) a já věřím, že po Autech a Monster House se zablýská na lepší časy. Ale abych jen nepěl chválou, musím i něco vytkout. Stejně jako u dvojky Doby ledové mě nechytil hudební doprovod a jen pár vtípků, které jsou určené dospělejším. A lidé vypadají prostě příšerně. Pixar už v Incredibles dokázal, že člověk jde zanimovat tak, aby to vypadalo docela normálně a v tomto ohledu jasně vede. Škoda, ale do plného hodnocení moc nechybělo.(8.11.2006)

Podarená rozprávka. Celkom som sa bavil. Najlepšia scéna: otvorenie čipsov :D(1.2.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $155,019,340Tržby Celosvetovo $336,002,996Tržby za predaj DVD v USA $126,605,435 //počet predaných kusov 7,912,055║ DreamWorks a ich ďalší podarení počin, príbehovo pestré, vydarený humor nechýba a animačne si spĺnajú svoju zaužívanú úroveň ale na to aby v tomto prípade konkurovali Pixaru im ešte niečo málo chýba vypilovať. /videl v kine: 75%/(19.6.2006)

Nejlepší byla ta soulož v prvních 15 minutách. (kdeže loňské sněhy jsou :) )(1.9.2007)

Velice slušný animák, má solidní spád, příjemně odsýpá a nenudí. Podařilo se tu nenásilně skloubit dětskou a dospěláckou složku, takže je na světě opravdu dobrý "rodinný" film. Po nepříliš lákavém traileru velmi milé překvapení.(26.6.2006)

• - Možnost propůjčit hlas některému ze zvířátek ve filmu odmítl také Gene Wilder. (imro)

• - Film měl mít původně premiéru už v prosinci 2005. Nakonec byla ale o půl roku odložena. (Karlos80)

• - Hlas filmu propůjčil i syn režiséra Kareye Kirkpatricka. (Karlos80)