poster

Za plotem

 • USA

  Over the Hedge

 • Slovensko

  Za plotom

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2006, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Výborný animák, který se ale dle mého názoru hodí spíše pro malé (nemyslím vzrůstem :-))) diváky. Ačkoliv musím uznat, že i já jsem se bavil skvěle. Nejvíc jsem si oblíbil asi veverku, které jsem se smál pokaždé, když se objevila na plátně. Z nějakého důvodu jsem při sledování tohoto snímku dostával neustále hlad, takže při projekci rozhodně doporučuji, mít nějakou mňamku po ruce :))........(12.4.2009)

 • Hal_Moore
  ****

  To byl panečku animák. Na Pixar to sice zdaleka nemá, ale Za plotem ční vysoko nad průměrem současné tvorby animovaných snímků. Včera jsem shlédl pokračování Doby ledové a jde o markantní rozdíl jak v příběhu, tak ve vtipu. Za plotem mě rozesmál častěji, než obě Doby ledové dohromady a ta animace, pastva pro oči (ale nesmíte obraz zkoumat příliš zblízka - Pixar to prostě není). K namluvení nemám žádné výhrady a veverka byla lepší než v Karcoolce. Poslední dobou nestojí animáky za nic (Za plotem je konečně něco lepšího) a já věřím, že po Autech a Monster House se zablýská na lepší časy. Ale abych jen nepěl chválou, musím i něco vytkout. Stejně jako u dvojky Doby ledové mě nechytil hudební doprovod a jen pár vtípků, které jsou určené dospělejším. A lidé vypadají prostě příšerně. Pixar už v Incredibles dokázal, že člověk jde zanimovat tak, aby to vypadalo docela normálně a v tomto ohledu jasně vede. Škoda, ale do plného hodnocení moc nechybělo.(8.11.2006)

 • liborek_
  ****

  V záplavě animovaných filmů poslední doby se horko těžko hledá snímeček, který by nějak vyčníval a nebyl jen jedním z mnoha. Tomuto dílku se to, zdá se, podařilo... Můžou na něj stejně tak děti jako dospělí a oba se budou bavit královsky. Pravda... samotná dějová linie je jednoduchá a vlastně už docela provařená (osamělý "padouch" chce oklamat partičku naivů, aby se tak vyhnul trestu od silnějšího, ale nakonec si je zamiluje a zůstane s nimi...) Ale to vůbec nevadí, všechno vynahradí zpracování, které je velmi dobré a hlavně vtipné. Animace je kouzelná a povahy jednolivých postaviček jsou docela dobře vykreslené. Ztřeštěné honičky mají švih a vůbec celý film má dobrý spád, čemuž pomáhá i stopáž filmu, která není zbytečně natahovaná. Dobrý to bylo...:-) Mimochodem... Ten červený vozík plný jídla a vůbec ten duch, který byl za tím vším, mi přišel tak nějak symbolický...:-)(29.6.2006)

 • Hrabka
  ***

  Celkem povedený animák, něco tomu ovšem schází, aby se zařadil mezi ty nejúspěšnější. 60%(29.12.2007)

 • gudaulin
  ****

  Za plotem není v žádném ohledu vyjímečný film - na druhou stranu ale nemá žádné výraznější nedostatky. Svým způsobem je to dokonalý výrobek, protože scénář je dobře srozumitelný všem věkovým kategoriím a každý člen rodiny si v něm najde přesně tolik, aby odcházel příjemně naladěn - tedy jde o ztělesnění pojmu rodinný snímek. Roztomilé postavičky, které ale nepřekračují hranici kýče, humorné hlášky napravují dojem tam, kde se příběh sklouzává na hranice sentimentu při obhajobě rodinných hodnot. Přiměřená dávka angažované kritiky konzumní společnosti podaná v zábavném balení. Slušné tempo i dabing. Celkový dojem 75 %.(20.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace