Za plotem

Over the Hedge

Za plotom

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2006, 83 min

Nejlepší byla ta soulož v prvních 15 minutách. (kdeže loňské sněhy jsou :) )(1.9.2007)

Velice slušný animák, má solidní spád, příjemně odsýpá a nenudí. Podařilo se tu nenásilně skloubit dětskou a dospěláckou složku, takže je na světě opravdu dobrý "rodinný" film. Po nepříliš lákavém traileru velmi milé překvapení.(26.6.2006)

Soundtrack Rupert Gregson-Williams: 1. Family Of Me – Ben Folds ,2. RJ Enters The Cave – Rupert Gregson-Williams ,3. The Family Awakes - Rupert Gregson-Williams ,4. Heist – Ben Folds ,5. Lost In The Supermarket – Ben Folds ,6. Lets Call It Steve - Rupert Gregson-Williams ,7. Hammy Time - Rupert Gregson-Williams ,8. Still – Ben Folds ,9. Play? - Rupert Gregson-Williams ,10. Rockin’ The Suburbs (Over The Hedge Version) – Ben Folds featuring William Shatner ,11. The Inside Heist - Rupert Gregson-Williams ,12. RJ Rescues His Family - Rupert Gregson-Williams ,13. Still (Reprise) – Ben Folds ,(12.5.2011)

Za plotem není v žádném ohledu vyjímečný film - na druhou stranu ale nemá žádné výraznější nedostatky. Svým způsobem je to dokonalý výrobek, protože scénář je dobře srozumitelný všem věkovým kategoriím a každý člen rodiny si v něm najde přesně tolik, aby odcházel příjemně naladěn - tedy jde o ztělesnění pojmu rodinný snímek. Roztomilé postavičky, které ale nepřekračují hranici kýče, humorné hlášky napravují dojem tam, kde se příběh sklouzává na hranice sentimentu při obhajobě rodinných hodnot. Přiměřená dávka angažované kritiky konzumní společnosti podaná v zábavném balení. Slušné tempo i dabing. Celkový dojem 75 %.(20.10.2007)

Byl jsem si jistý, že to bude těžká sračka. Jenže i film, nad kterým předem lámete hůl se může pěkně vybarvit. Spousta žertíků pro dospělé, spousta gradovaného, na několikrát vypointovaného i lehce načernalého humoru a výborné finále. K tomu tradičně vychytané hudební pasáže... na rozdíl od Shreka 2 jsem se zkrátka nenudil a klidně bych svolil ještě jednou. 75%, ale Carellova veverka je imho nesnesitelná. :-)(1.6.2006)

• - Adaptace známého komiksového stripu vydělala během prvního víkendu (19. – 21. 5. 2006) 38,4 mil. dolarů a celkový výdělek v kinech USA překročil 150 milionů. (imro)

• - Tvůrci původně do „úloh“ RJ a Verna chtěli obsadit Billa Murraye a Harolda Ramise. Z úlohy RJ nakonec vycouval i Jim Carrey, kterého nahradil Bruce Willis. (imro)

• - Historie filmu začala už v roce 1997, když studio Fox koupilo práva a chtělo vytvořit hraný film kombinovaný s počítačově dotvořenými zvířátky. (imro)