Za plotem

Over the Hedge

Za plotom

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2006, 83 min

Velmi příjemný film s lesní zvěřinou a jedním tlustým hubičem v akci. Film vznikal ve studiu Dreamworks, kde mimochodem vznikl i Shrek a na filmu je to i vidět. Přišlo mi, že některé postavičky mají podobné grimasy s Kocourem v Botách ze Shreka. Možná, možná ne. I přesto je to velmi zdařilý film, který pobaví nejen děti. A ten konec...veverka se napije energydrinku....:DD Škoda toho, že je film tak krátky mohlo to být o trochu delší. --- Pusťte mě dovnitř!! – Ne, proužkovaný šarlatáne(29.8.2006)

Velice slušný animák, má solidní spád, příjemně odsýpá a nenudí. Podařilo se tu nenásilně skloubit dětskou a dospěláckou složku, takže je na světě opravdu dobrý "rodinný" film. Po nepříliš lákavém traileru velmi milé překvapení.(26.6.2006)

Nejlepší byla ta soulož v prvních 15 minutách. (kdeže loňské sněhy jsou :) )(1.9.2007)

Za plotem není v žádném ohledu vyjímečný film - na druhou stranu ale nemá žádné výraznější nedostatky. Svým způsobem je to dokonalý výrobek, protože scénář je dobře srozumitelný všem věkovým kategoriím a každý člen rodiny si v něm najde přesně tolik, aby odcházel příjemně naladěn - tedy jde o ztělesnění pojmu rodinný snímek. Roztomilé postavičky, které ale nepřekračují hranici kýče, humorné hlášky napravují dojem tam, kde se příběh sklouzává na hranice sentimentu při obhajobě rodinných hodnot. Přiměřená dávka angažované kritiky konzumní společnosti podaná v zábavném balení. Slušné tempo i dabing. Celkový dojem 75 %.(20.10.2007)

Najlepšia bola veverička hlavne keď si dala colu s kofeínom, takto dobre využité Matrixovské spomalenie som nečakal v nejakom kreslenom filme. Dosť našľapaná rozprávka pri ktorej sa nezabudlo na charakterizáciu zvieratiek aj som sa nasmial takže bolo dobre.(24.3.2008)