Ohnivý oceán

Hidalgo

Oceán ohňa

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

Naivní dobrodružný snímek starého střihu. Hodně připomíná Mayovky z Arábie, jen ve velkorysejší produkci. Výprava a kamera patří spíše ke kladům, naopak digitální efekty spolu se scénářem k záporům. Zbytek (aka celek) je šedivý nevýrazný průměr.(3.7.2005)

• kleopatra

Varovali mě, ale já neposlechla. Oko si, pravda, přišlo na své - Viggo, modré nebe, Viggo, sahara, Viggo, moře, Viggo, stádo mustangů, Viggo .... nuda.(31.7.2004)

Vizuálně a hudebně opravdu velmi povedené, ale jinak je to film velmi hloupý a nedotažený! Hrdinovo hloupé a zbytečné trauma, přísný, ale čestný šejk, jeho chantivý namyšlený synovec, podceňovaný kůň, hrdina, který pomáhá ostatním, zatímco oni na něj kašlou, zrada a intriky...........Akční scény, které se naprosto nehodí, protože jsou jako z Indiany Jonese (hrdina uniká smrti mnohokrát jen o opravdový vlásek) no a samozřejmě stupidní závěrečné klišé, kdy závod vrcholí megarychlým sprintem "hlavních" koní, kteří ještě před pár okamžiky skoro umírali únavou a žízní! Hloupý film, ale hudba a vizuálno si ty tři hvězdičky zaslouží!(3.7.2006)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $67,303,450Tržby Celosvetovo $108,103,450/videl v kine: 75%/(7.6.2005)

Moc dobře se na to dívá, hlavně na další Mortensenovu roli životem protřelého tuláka. Celé to pak má šmrc, zajímavou režii, a střih závodů na koni bere dech. Jediná vetší výtka patří přemrštěné stopáži, klasickému neduhu většiny dobrodružných snímků.(13.5.2009)

• - Při cvalu do cíle má Hidalgo pod pravou nozdru od krve. V dalším střihu je však nozdra v pořádku, načež je nozdra opět zakrvácená. (Terva)

• - Frank T. Hopkins v skutočnosti so svojím koňom Hidalgom, zdolal 3000 míľ dlhý závod cez Arabskú púšť za 68 dní. Do cieľa sa dostali celkovo iba štyri kone. (dom1niq)

• - Natáčení v Maroku znepříjemňoval všudypřítomný prach a časté písečné bouře. (EMMY)