poster

Ohnivý oceán

 • USA

  Hidalgo

 • Slovensko

  Oceán ohňa

 • Slovensko

  Hidalgo

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 2Pac
  ****

  Ocean ohna je skvelym prikladom, ako mozno natocit historicko dobrodruzny film v americkej produkcii. Hoci triky nie su silnou strankou filmu, vynahradzaju si to dobrymi dialogmi a nadhernymi sceneriami. Chvalim tvorcov, ze sa vyvarovali zbytocnemu a v dnesnej dobe velmi castemu americkemu patriotizmu. Pomerne dlha stopaz je vyplnena tak, aby sa divak nemal kedy pozerat na hodinky (je vsak vidno, ze film bol este dlhsi a strihaci mali co robit, aby ho skresali na unosnu mieru). Zo zaciatku som mal problem s "uz nie Aragornom" , ale rychlo som si zvykol na Modre dieta v podobe V.Mortensen. Statocny konik Hidalgo musi ocarit kazdeho milovnika zvierat a scecialne konikov, ktorych je tu neurekom.(10.10.2004)

 • KevSpa
  ***

  Je to něco jako Čtyři pírka a Iron Will dohromady. Scénář není příliš zdařilý, pár míst je hodně nudných, ale je tu charismatický Viggo Mortensen, který dává aspoň chvílemi zapomenout na to, jak zoufale je tenhle film neoriginální a plný klišé. Hezká práce kamery však ještě nedělá z filmu kvalitní podívanou, a tak je Ohnivý oceán jen průměrným snímkem, který přímo neznechutí, ale nejedná se ani o žádný zázrak.(9.3.2004)

 • Kothy
  ***

  Viggo Mortensen se prohání na svém mustangovi po Saharské poušti. Nic zvláštního to není.(17.2.2013)

 • Kaka
  ***

  Typická ukázka průměrného vysokorozpočtového filmu. Nic moc se ve filmu nedělo, pár akčních scén, trochu romantiky, pár hezkých záběrů na poušť při západu slunce a to je vše. Je zde krásně cítit zápach komerce Hollywoodu.(24.9.2004)

 • Gemini
  **

  Pokud to mám brát jako agonický výkřik (kdysi velkého zvířete) Disney Pictures v posledním tažení, který je určený dětem do dvanácti let, tak by to mohlo obstát. Jenže to by se tu nesměli ve velkém masakrovat indiáni, že ano... Bohužel před odrostlejším publikem Hidalgo šanci obstát nemá, pokud tedy nejste obrovští fanoušci Karla Maye až za hrob. Protože jenom v tom případě byste možná překousli ten příběh "založený na skutečných událostech" z pera desetkrát většího kydoně než jakým byl zmiňovaný otec Kary ben Nemsiho. Ano, tím balíkem z Křupanova myslím pana Franka T. Hopkinse, jehož znalosti reálií jsou zhruba na té úrovni, pro kterou "běžného" tupého amíka zesměšňujeme jak to jenom jde. Nicméně, dejme tomu, pro nenáročné publikum, velká výprava, samý počítačový efekt, hezká práce s kamerou, proč ne. Bohužel k tomu, co se týká výběru námětu, musíte přidat ještě neuvěřitelné zmatené motání se mezi vážným historickým dramatem o dluzích bílé americké civilizace vůči původním obyvatelům, velkolepým dobrodružným filmem s větrem ošlehaným cowboyem a na smrt věrným geniálním koněm v hlavních rolích a slaboduchou komedií. Ono upřímně řečeno, jestliže se práce na podobném kousku chopí štáb, jehož hlava vám ve filmu o filmu řekne, že ho uprostřed pouště strašně překvapil ten písek a vítr, nevěští to nic dobrého. A výsledek? Podřadná ani ne kovbojka, ve které Damašek leží kdesi na pobřeží moře, desetiletí pasáci koz uprostřed pouště mluví slušně anglicky, počítačem vytvořené kobylky lezou pro větší autenticitu přes objektiv "kamery", v pouštních oázách běžně roste bambus, hodný arabský šejk je naprosto nakřivo z rodokapsu, jiný arabský šejk nepozná koně, po kterém celý život touží neb je jeho dědictvím a zná ho jako své boty, kde jeden den pláčete nad tím, že váš kůň zchromne, jestli bude muset ještě den jet po tom štěrku a písku a bůhvíčemještě, a druhý den ho tím pískem a štěrkem ženete jako vítr v touze po vítězství... no prostě grc. Přendal jsem DVDčko do jiné police, protože TOHLE zkrátka nesmí dlít na stejném místě jako Příšerky s.r.o. nebo Doba Ledová. 40%.(13.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace