Ohnivý oceán

Oceán ohňa

Hidalgo

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

A mně se to líbilo. Krásná poušť zabíraná krásnou kamerou, krásná zvířata, krásná hudba... Ano, spousta krásných věcí. K tomu sympatičtí herci a scénář, ačkoliv klišé, tak alespoň napínavé. Další Johnstonův popkorn.(5.12.2009)

Velmi zvláštní směska westernu, dobrodružného příběhu, koňských dostihů, arabského světa a vybíjení indiánů. Zpočátku vypadá příběh zajímavě, ale postupně sklouzává k přílišné předvídavosti, nesmyslnosti, kovboj je příliš dobrý a dokonalý, jeho soupeři jsou příliš zlí a bez skrupulí, všechno je příliš černobílé, přechody ze smrtelné únavy k vrcholnému výkonu jsou na mě trochu moc, humorné hlášky jsou nevhodné a trapné, takže nakonec ty klady jsou výkon Viggo Mortensena a zajímavé atraktivní prostředí závodů včetně pouštních bouří, tekutého písku, kobylek a jaguárů.(6.11.2005)

Chtělo to malinko svižnější zpracování a výsledek by určitě byl lepší. Závodění vypadá moc hezky, putování se vleče a kdo má rád koně, tak tady určitě si na své příjde měrou vrchovatou. Hidalgo je sympaťák a v určitých scénách přehraje i Aragorna. 60%(5.2.2016)

Ocean ohna je skvelym prikladom, ako mozno natocit historicko dobrodruzny film v americkej produkcii. Hoci triky nie su silnou strankou filmu, vynahradzaju si to dobrymi dialogmi a nadhernymi sceneriami. Chvalim tvorcov, ze sa vyvarovali zbytocnemu a v dnesnej dobe velmi castemu americkemu patriotizmu. Pomerne dlha stopaz je vyplnena tak, aby sa divak nemal kedy pozerat na hodinky (je vsak vidno, ze film bol este dlhsi a strihaci mali co robit, aby ho skresali na unosnu mieru). Zo zaciatku som mal problem s "uz nie Aragornom" , ale rychlo som si zvykol na Modre dieta v podobe V.Mortensen. Statocny konik Hidalgo musi ocarit kazdeho milovnika zvierat a scecialne konikov, ktorych je tu neurekom.(10.10.2004)

Máme tu tri filmy v jednom, škoda že tak hladko do seba nezapadajú. Ale ja mám slabosť pre dobre natočené dobrodružné filmy, alebo len pre tento? Strašne som tento film nechcel vydieť, ale z nudy som si ho pozrel a čuduj sa svete akosi sa mi zapáčil.(31.1.2005)