Ohnivý oceán

Oceán ohňa

Hidalgo

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

Od tohodle snímku jsem příliš neočekávala, ale zase na druhou stanu jsem si říkala, že mě možná mile překvapí. Výsledek je u mě celkem nejasný, koukalo se na to krásně, ale abych z něj byla unešená, to ne .. poměrně nudné, i když Viggo je prostě kus chlapa ..(14.10.2008)

Až na slušnou originalitu zcela průměrný dobrobružňák o dostihovém závodu přes písečnou poušť, kde americký kovboj Viggo Mortensen čelí v tvrdém závodě jak posměchu mudžahidů kvůli svému strakatému mustangovi, tak jejích zlomyslným a smrtelným nástrahám. Kdyby to bylo kratší, dal bych o hvězdu navíc, takhle jsou to lepší 3*. 69%(14.4.2013)

Naivní dobrodružný snímek starého střihu. Hodně připomíná Mayovky z Arábie, jen ve velkorysejší produkci. Výprava a kamera patří spíše ke kladům, naopak digitální efekty spolu se scénářem k záporům. Zbytek (aka celek) je šedivý nevýrazný průměr.(3.7.2005)

Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Title ,2. Don't Waste Our Money ,3. Arriving In The Desert ,4. Morning Of The Race ,5. The Race Begins ,6. The Second Half ,7. Sandstorm ,8. Frank Pushes On ,9. Katib ,10. Montage ,11. The Trap ,12. The Last Push ,13. The Final Three ,14. Let 'Er Buck,(15.5.2011)

Film by to byl dobrý, kdyby se nemuselo pořád jen koukat na poušť, kde heká a vzdychá hlavní hrdina. Vigga mám ráda, ale tenhle film (nebo spíš ta jeho role) se mi fakt nelíbil. Byl zde takový až moc namyšlený a chvílema až trapný. Film hraničí s nudou, kdyby se to dostalo do rukou mě, hned by to bylo asi 30 minut dlouhý.(1.3.2005)