Ohnivý oceán

Oceán ohňa

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

• kleopatra

Varovali mě, ale já neposlechla. Oko si, pravda, přišlo na své - Viggo, modré nebe, Viggo, sahara, Viggo, moře, Viggo, stádo mustangů, Viggo .... nuda.(31.7.2004)

Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Title ,2. Don't Waste Our Money ,3. Arriving In The Desert ,4. Morning Of The Race ,5. The Race Begins ,6. The Second Half ,7. Sandstorm ,8. Frank Pushes On ,9. Katib ,10. Montage ,11. The Trap ,12. The Last Push ,13. The Final Three ,14. Let 'Er Buck,(15.5.2011)

Ocean ohna je skvelym prikladom, ako mozno natocit historicko dobrodruzny film v americkej produkcii. Hoci triky nie su silnou strankou filmu, vynahradzaju si to dobrymi dialogmi a nadhernymi sceneriami. Chvalim tvorcov, ze sa vyvarovali zbytocnemu a v dnesnej dobe velmi castemu americkemu patriotizmu. Pomerne dlha stopaz je vyplnena tak, aby sa divak nemal kedy pozerat na hodinky (je vsak vidno, ze film bol este dlhsi a strihaci mali co robit, aby ho skresali na unosnu mieru). Zo zaciatku som mal problem s "uz nie Aragornom" , ale rychlo som si zvykol na Modre dieta v podobe V.Mortensen. Statocny konik Hidalgo musi ocarit kazdeho milovnika zvierat a scecialne konikov, ktorych je tu neurekom.(10.10.2004)

Zdařilá dobrodružná podívaná, která sice ničím výrazně nepřekvapí, ale na druhou stranu ani neunudí diváka k smrti. Viggo Mortensen hraje solidně, Omar Sharif taky, na obě herecké představitelky je příjemné koukání, kameraman si místy pěkně vyhrál s obrazem, k tomu nepodbízívá hudba... Jako zpestření volného času je to doporučitelné. :-)(27.10.2004)

Chtělo to malinko svižnější zpracování a výsledek by určitě byl lepší. Závodění vypadá moc hezky, putování se vleče a kdo má rád koně, tak tady určitě si na své příjde měrou vrchovatou. Hidalgo je sympaťák a v určitých scénách přehraje i Aragorna. 60%(5.2.2016)

• - Podľa skutočných udalostí druhy kôň v poradí došiel do cieľa za Hidalgom až o 33 hodín neskôr. (YoZo8)

• - Ve filmu zazní název pouště Rub' Al-Khali "The Empty Quarter". Zaznít však nemohl, protože název "The Empty Quarter" použil pro tuto největší souvislou písečnou plochu na světě britský cestovatel a spisovatel Wilfred Thesinger až v polovině dvacátého století. (Jirka_Šč)

• - Nejnebezpečnější scénou byl velkolepý start závodu. (Abath)