poster

Ohnivý oceán

 • USA

  Hidalgo

 • Slovensko

  Hidalgo

 • Slovensko

  Oceán ohňa

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ****

  Velice zajímavý filmeček, i když to "western" je poněkud zavádějící....Krásná hudba, krásná kamera... jen škoda toho zmrtvýchvstání a digitálních koček...(20.2.2006)

 • 2Pac
  ****

  Ocean ohna je skvelym prikladom, ako mozno natocit historicko dobrodruzny film v americkej produkcii. Hoci triky nie su silnou strankou filmu, vynahradzaju si to dobrymi dialogmi a nadhernymi sceneriami. Chvalim tvorcov, ze sa vyvarovali zbytocnemu a v dnesnej dobe velmi castemu americkemu patriotizmu. Pomerne dlha stopaz je vyplnena tak, aby sa divak nemal kedy pozerat na hodinky (je vsak vidno, ze film bol este dlhsi a strihaci mali co robit, aby ho skresali na unosnu mieru). Zo zaciatku som mal problem s "uz nie Aragornom" , ale rychlo som si zvykol na Modre dieta v podobe V.Mortensen. Statocny konik Hidalgo musi ocarit kazdeho milovnika zvierat a scecialne konikov, ktorych je tu neurekom.(10.10.2004)

 • Tosim
  ****

  Kdysi jsem četl knihu, ve které se hrdina Západu dostává do Orientu a musí zde nějakým způsobem žít a přežít. Ten román se jmenoval Supové Mexika (Satan a Jidáš) a byla to jedna z mých nejoblíbenějších mayovek. Na ni jsem si vzpomněl při sledování filmu. Zajímavá je paralela s Indiány a Beduíny, srovnávání dobrých koní a jedinečných jezdců, kamera a exteriéry. I když hodnocení na plných osmdesát není, také bych si snímek nedovolil označit jako "patetický"...(24.1.2005)

 • tahit
  ***

  Ať je to jak chce, postava Viggo Mortensena, který zde hraje autentickou postavou, dala sice tomuto filmu romantickou atmosféru, ale ani malebné krajinné záběry pouště nepřinesli žádnou velkou podívanou. Jde spíše o pohádku, která mísí prvky jakési orientální a westernové podívané. Nejvíce se mi ovšem líbili stejně ze všeho krásný koníci, obzvlášť ten Mortensena.(24.1.2010)

 • Indiana
  **

  No jako poměrně často je tento film dost nudný (především ve scénách s Omarem Sharifem), akční scény, kterých je zde také dost málo, nestojí za nic (ta písečná bouře mohla být lepší a když už ne to, tak alespoň mohla trvat delší dobu). Jediné, co zde teda nakonec skutečně potěší, je účast výtečného Vigga Mortensena, díky němuž filmu uděluji alespoň dvě hvězdičky.(14.5.2005)

 • - V cieľovej rovinke má Hidalgo v jednom z prestrihov na sebe konské sedlo, pričom ho Frank Hopkins (Viggo Mortensen) z neho sňal ešte pred záverečnou pasážou. (YoZo8)

 • - Svého filmového koně si Viggo Mortensen tak oblíbil, že po skončení natáčení si jej koupil a odvezl domů. (haushinkaa)

 • - Ve filmu zazní název pouště Rub' Al-Khali "The Empty Quarter". Zaznít však nemohl, protože název "The Empty Quarter" použil pro tuto největší souvislou písečnou plochu na světě britský cestovatel a spisovatel Wilfred Thesinger až v polovině dvacátého století. (Jirka_Šč)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace