Ohnivý oceán

Hidalgo

Oceán ohňa

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

Od tohodle snímku jsem příliš neočekávala, ale zase na druhou stanu jsem si říkala, že mě možná mile překvapí. Výsledek je u mě celkem nejasný, koukalo se na to krásně, ale abych z něj byla unešená, to ne .. poměrně nudné, i když Viggo je prostě kus chlapa ..(14.10.2008)

Dobrodružná cesta, na které vám bude dělat průvodce charismatický Viggo Mortensen a pár digitálních pouštních šelem, mohla jít klidně ještě o stupínek nahoru. Jenže Joe Johnston se držel místy až moc při zdi a rozvláčnou cestu poctivě dávkoval na sled lepších, nudnějších a výborných scén, aby si každý divák mohl vybrat tu svou nej scénu. Postrádal jsem nějaké razantnější uchopení děje, abych si z filmu pamatoval po jeho skončení víc. Délka je trochu přepálená a rozumnější stopáž by dodala na větší kompaktnosti díla o přátelství muže a krásného koně, který zdolal stovky kilometrů v tak trochu méně reálném příběhu.(10.12.2010)

Ocean ohna je skvelym prikladom, ako mozno natocit historicko dobrodruzny film v americkej produkcii. Hoci triky nie su silnou strankou filmu, vynahradzaju si to dobrymi dialogmi a nadhernymi sceneriami. Chvalim tvorcov, ze sa vyvarovali zbytocnemu a v dnesnej dobe velmi castemu americkemu patriotizmu. Pomerne dlha stopaz je vyplnena tak, aby sa divak nemal kedy pozerat na hodinky (je vsak vidno, ze film bol este dlhsi a strihaci mali co robit, aby ho skresali na unosnu mieru). Zo zaciatku som mal problem s "uz nie Aragornom" , ale rychlo som si zvykol na Modre dieta v podobe V.Mortensen. Statocny konik Hidalgo musi ocarit kazdeho milovnika zvierat a scecialne konikov, ktorych je tu neurekom.(10.10.2004)

Chtělo to malinko svižnější zpracování a výsledek by určitě byl lepší. Závodění vypadá moc hezky, putování se vleče a kdo má rád koně, tak tady určitě si na své příjde měrou vrchovatou. Hidalgo je sympaťák a v určitých scénách přehraje i Aragorna. 60%(5.2.2016)

Film, kterej byl rád, že vydělal tolik, kolik stál. Ale na druhou stranu účel dobrodružný podívaný splnil nadmíru skvěle. Výbornej Mortensen ve strhující honbě přes duny na věrném koni. Takových filmů je málo a tohle je jeden z těch lepších.(19.1.2012)

• - Svého filmového koně si Viggo Mortensen tak oblíbil, že po skončení natáčení si jej koupil a odvezl domů. (haushinkaa)

• - Při cvalu do cíle má Hidalgo pod pravou nozdru od krve. V dalším střihu je však nozdra v pořádku, načež je nozdra opět zakrvácená. (Terva)

• - Nejnebezpečnější scénou byl velkolepý start závodu. (Abath)