Ohnivý oceán

Hidalgo

Oceán ohňa

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

Oddechový film o muži a jeho koni, kteří se snaží porazit obrovskou poušt. Ano asi jste to už někde viděli a určitě si ten film umíte perfektně představit, ale vy se na něj stejně podíváte, protože tam hraje Viggo "Aragorn" Mortensen a dva velikání, kteří již dosluhují a to Omar Sharif a Malcolm McDowell. Neočekávajte víc než oddechový film, který vás ve dne potěší a v noci uspí.(7.6.2006)

• kleopatra

Varovali mě, ale já neposlechla. Oko si, pravda, přišlo na své - Viggo, modré nebe, Viggo, sahara, Viggo, moře, Viggo, stádo mustangů, Viggo .... nuda.(31.7.2004)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $67,303,450Tržby Celosvetovo $108,103,450/videl v kine: 75%/(7.6.2005)

Průměrná odrhovačka těžící z obsazení Viggo Mortensena, který si v té době užíval slávy za roli Aragorna. Pár pěkných záběrů na krajinu a koně, ale jinak nic světoborného. Mohlo být lépe, ale na druhou stranu také hůř.(20.4.2011)

Až na slušnou originalitu zcela průměrný dobrobružňák o dostihovém závodu přes písečnou poušť, kde americký kovboj Viggo Mortensen čelí v tvrdém závodě jak posměchu mudžahidů kvůli svému strakatému mustangovi, tak jejích zlomyslným a smrtelným nástrahám. Kdyby to bylo kratší, dal bych o hvězdu navíc, takhle jsou to lepší 3*. 69%(14.4.2013)