Příběh nás zavádí do chladného severu Evropy na začátku 20. století. Děvčátko Eva se narodilo s hypertrichózou – onemocněním, díky kterému jí po celém těle roste nadměrné množství chlupů. Odmala tak prochází rukama doktorů, kteří si s ní neví rady, a spolužáků, kteří se jí smějí. Ani vlastní otec netuší, jak má ke své dceři přistupovat, a drží ji raději v ústraní. Eva se ale rozhodne, že svůj sen žít jako ostatní naplní za každou cenu... (Fénix Distribution)

PTuranyi

Bol by to banálny príbeh nebyť toho, že sa Eva narodila so zvláštnou poruchou a ochlpenie pokrýva celé jej telo. Matka zomrela po pôrode a otec ju spočiatku odmieta. Nájde jej opatrovateľku, ale postupne sa s ňou zbližuje a chráni ju pred zvedavými zrakmi a posmeškami. Zdá sa, že oproti knihe tvorcovia filmu pridali kúsok príbehu a spravili z nej nadanú profesorku a na záver pripravili emotívnu scénu, pri ktorej nezostane žiadne oko suché. Tá však na rozdiel od kariéry profesorky celkom zapadá do príbehu a prináša hlavnej postave katarziu. Produkcia je dobrá aj herecké výkony sú obstojné. 65% ()

NikiVai

Jak přijmout jinakost? S otevřenou myslí i srdcem... Film je silným příběhem rodiny, kde je ta jinakost patrná na první pohled. Osud Evy mne zasáhl, prožívala jsem s ní každou minutu a byla na ní neskonale pyšná, kam až se vypracovala. Moc hezká ukázka síly a odhodlání jak zabojovat s nepřízní osudu. ()

Malarkey

Norové umí natočit komerčně zajímavé náměty po vzoru Hollywoodu. Lví žena je jedním z nich a pochybuji, že by děj někoho nebavil. Prostředí Norska začátku 20. století bylo skvělé. Námět umí vyvolávat emoce. Umí rozbrečet, ale umí i dodat energii do života. Nakonec sice zjistíte, že je to klasický příběh o silné ženě, což je dnes oblíbené téma, ale Vám to určitě nebude vadit, protože v tom příběhu je všechno to, co z podobných námětů dělá dobrý film na večerní program. ()

Vardara

Dívka, která se narodila jako „jiná“. Řada dětí se narodí v pořádku a v podstatě si prožijí ještě horší život než ona. Výhodou tu bylo, že kolem sebe měla mnoho přátel, kteří ji milovali. Kladně hodnotím Evu ve věku 7 (8) let, tam jsem jí opravdu mnohokrát litovala a držela palce, aby jí někdo konečně řekl, že je hezká. Kromě toho fakt, že se příběh vyhnul silnější romantické lince, která v takovýchto příbězích bývá častá, dodalo všemu punc „reálného“ vyprávění. ()

Arsenal83

Škoda nevyužitého potenciálu. Najmä v prípade takého silného námetu, ktorý nie je založený na skutočnosti šlo pritlačiť na city. Nič tu však nebolo využité. Dievča ani raz nezaplače, šikanu prežíva v pohode, vlastne tá šikana je ukázaná len tak slabo, takže ani divák nič necíti. Ani smrť ju nerozhodí, ani sklamania v láske, všetko preskáče len tak s úsmevom. Toľko premárnených príležitostí som už dávno nevidel vo filme, ktorý s kvalitnejším scenárom a réžiou mal nárok na plný počet v hodnotení. ()

• Okrem Nórska sa natáčalo aj na viacerých miestach v Nemecku. (MikaelSVK)
  • S celkovým rozpočtom až 80 miliónov nórskych korún sa jednalo o najdrahší tamojší film. Rozpočet prekonal dovtedy najdrahší nórsky film a to Kon-Tiki (2012). (MikaelSVK)