poster

Krátký film o lásce

 • polský

  Krótki film o miłości

 • slovenský

  Krátky film o láske

 • anglický

  A Short Film About Love

Drama / Romantický

Polsko, 1988, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • betelgeuse
  *****

  Je neuvěřitelné, co za krásný film dokázal Kieslowski vykutat ze šedivého sídliště, několika postav a televizního rozpočtu. Kam se hrabou upocené moralitky České televize!(20.1.2003)

 • rawen
  *****

  Připojuju se k všeobecné chvále. Tři herci, kousek sídliště -> a překvapivě silný a čistý zážitek... 9/10(28.3.2006)

 • Aky
  *****

  Kieslowski je naprostý génius. Dokáže si hrát s detaily, které vytěží zcela beze zbytku, dokáže udržet napětí při zdánlivě volném tempu, v banalitách nachází významy, kterých by se jiný nenadál a nedobral. Na Krátký film o lásce a se můžu dívat pořád dokola a nejen, že nenudí, ale pořád mi nabízí něco nového, nad čím se pozastavuji, jak jsem to mohl přehlédnout.(27.4.2014)

 • Krissty
  ****

  Ač mě to trochu překvapuje, emocí se na mě z tohoto filmu vyvalila hromada a ještě víc jich to ve mě zanechalo. Rozjezd je pozvolný a druhá polovina filmu je tak nabitá příběhem, že jsem se ani na vteřinku nenudila. Na tenhle snímek bych se ráda podívala i s delší stopáží, protože by jistě měl co nabídnout, i kdyby k němu autor přidal dalších třicet minut. Ani zdaleka nevyčerpal všechno, co mu tohle téma nabídlo, což je trochu škoda. I přesto se ale Kieślowskimu tenhle počin povedl a já hltala každou sekundu a čekala, co se stane. Krása!(22.1.2016)

 • Tayen
  ****

  Citlivý film o jednom nesmělém mladém samotáři a jeho zálibě, která by se mohla zdát být úchylkou, a za níž je potrestán - tedy: potrestá se sám. Protagonisté se možná chovají poněkud vyhraněně, ale ostuda, zklamání a pocit zneužití si mnohokrát žádají vyhraněné jednání. Jen ten konec mi přišel useknutý...škoda...ale možná to tak mělo být.(16.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace