Krátký film o zabíjení

A Short Film about Killing

• Československo

Krátky film o zabíjaní

Polsko, 1988, 84 min

Stejně jako "Krátký film o lásce" i tentokrát se jedná o minimalistický a pro mnohé diváky těžko stravitelný snímek, jehož podstata je vyřčena už v samotném názvu. Depresivní vyprávění o vraždě, vině i trestu.(30.11.2012)

• Jara.Cimrman.jr

V půlce filmu se zjevil zločin a na konci přišel trest. Více děje tento snímek nenabízí, takže jsem si do sytosti užil filmové nudy a náznaku jednoho drobného etického problému. Nemohu to nazvat jinak, protože pokud má někdo problém s trestem smrti pro toho blonďatého chcípaka, tak já to rozhodně nejsem.(10.12.2011)

Na takový zážitek jsem čekal naposledy od Šakala z Nahueltora z optiky Migueal Littina, který se mi do dnes nedostavil. Geniální zobrazení bestiálního vraha, do poslední chvíle bez svědomí k tomu, co spáchal. Vražda patří bezpochyby k té nejrealističtější podobě, kterou jsem viděl (naposled jsem měl podobný zážitek u Alshaibiho). Kieślowski chladné, ostré jako žiletka.(24.7.2015)

...jeden z vůbec nejlepších filmů, jaké jsem viděl(21.4.2006)

Ešte lepšie ako skvelý Krátky film o láske. Na prvý pohľad jednoduchý príbeh zasadený do šedej Varšavy, ktorý v sebe skrýva množstvo skrytých myšlienok a úvah. Vynikajúcu vykreslená psychológia postáv, či už ide o mladého právnika- zelenáča, ktorý sa nemôže vyrovnať s neúspešnou obhajobou ale najmä mladého človeka, "vraha", ktorý vo vás vzbudí najskôr odpor a opovrhnutie a neskôr s ním súcitíte. Ani jeden záber v tomto na prvý pohľad minimalisticky pôsobiacom filme, nie je zbytočný, každá veta má svoje opodstatnenie...A pri záverečnej scéne popravy som takmer nedýchal... Nemôžem inak ako plný počet!!!(27.1.2006)