Ta třetí (TV film)

Česko, 2001, 89 min

Příjemné překvapení. Zajímavé obsazení Vladimíra Dlouhého zvýšilo celkový kredit Kleinova filmu a na televizní počin je jeho výkon velmi kvalitní. Pro toho kdo předlohu nezná bude možná konec mírně překvapivý, je však pravda, že se s ním Klein dokázal skvěle popasovat. V rámci televizní tvorby nadprůměr, a opět zbývá pouze smutné konstatování - pouze televizní tvorby...(17.7.2005)

Předlohu jsem sice nečetla, ale myslím, že takhle dobrý televizní film nemůže být špatnou adaptací. Skvělé dobové kulisy, pěkná hudba a samozřejmě úžasný ústřední pár. Ilona Svobodová mi sice přišla taková nijaká, ale Vladimír s Lucií podali fantastické výkony. Ty její oči na konci, to byl mazec.(7.10.2011)

Klasická předloha plus vynikající až dobří herci plus režie Dušana Kleina, který (byť "pouze" pro obrazovku) dokazuje i v novém miléniu, že nezapomněl svoje řemeslo. Občas tedy.(20.6.2008)

90%. Psychologické drama "Ta třetí" disponuje skutečnou atmosférou. Výborně zahrané, ústřední herecká dvojice je skvělá. Filmům Dušana Kleina se snažím vyhýbat, ale za adaptaci Havlíčkovy novely se stydět nemusí. Není jistě bez zajímavosti, že Blanka Bohdanová, tady v roli Jiřího matky, si v předchozím filmu Jaroslava Balíka z roku 1968 zahrála "tu druhou".(6.7.2010)

• WANDRWALL

Propletenec herců dobrých se špatnými, to je častý problém dnešních českých tv filmů.(13.7.2011)