Ta třetí (TV film)

Česko, 2001, 89 min

Ta třetí, aneb kterak mladá a krásná milenka psychicky vydeptala jednoho pána ve středním věku.(27.7.2008)

Předlohu jsem sice nečetla, ale myslím, že takhle dobrý televizní film nemůže být špatnou adaptací. Skvělé dobové kulisy, pěkná hudba a samozřejmě úžasný ústřední pár. Ilona Svobodová mi sice přišla taková nijaká, ale Vladimír s Lucií podali fantastické výkony. Ty její oči na konci, to byl mazec.(7.10.2011)

Film stojí hlavně na vynikajícím Vladimíru Dlouhém a až osudové lolitce Lucii Vondráčkové. S možnostmi celovečerního filmu do kin to mohlo být výborné, ale i na televizní produkci nadprůměrné dílko. 3,5 *(20.6.2008)

Jo, jo kdo chce kam, pomozme mu tam. Škoda, že trvá velmi dlouho než člověk pochopí, že "nuda" je dobrá. Jenže my pořád toužíme po vášni, s níž bohužel nejde dohromady. Někdo to nepochopí třeba nikdy....Vladimír Dlouhý je jako vždy výborný a Lucka Vondráčková na mírné výkyvy překvapení.(15.6.2008)

• ivishka

No stále pořád nechápu co mě vedlo k tomu pustit si takovou hloupost. Asi obsazení Vladimírem Dlouhým...těžko říct. Abych se v tom vyznala zrekapituluji si milostný trojúhelník: takže bloncka zblbne v obchodě s gramofonovými deskami postaršího štramáka pak spolu sedí na kávičce a za nedlouho se chtějí vzít....jenže jemu furt nesedí, že se s ním nechce vyspat a jak se směje s jinými muži nebo její smysl pro humor. Tak si jede bloncka do hor s kamarády a štramák se nudí tak si nabrnkne kámošku z dětství, které namluví, že se s blonckou rozešel a ze svatby sešlo a že pořád myslí na ni. Mezitím se vrátí bloncka, která zjistila, že ji štramák "podvádí" s jeho vrstevnicí z dětství a tak na něho vymyslí habaďůru a asi s ním stráví své "poprvé"....No a aby toho nebylo málo on si zase usmyslí, že zahodit šanci, aby byl za největšího kance mezi kamarády a aby se na stará kolena tak nenudil, že se tedy vrátí k bloncce. Jenže ta ho už nechce a pak ho nechce ani vrstevnice. Smutný to osud starého mládence a tak se picne. Konečný záběr na sladký úsměv a srostlé obočí Lucie Vondráčkové - jak inspirující. Nebýt Vladimíra Dlouhého(budiž mu země lehká)byl by to odpádek jak vyšitý.(25.12.2012)