Julek

Československo, 1979, 82 min

Ota Koval

Předloha:

Jiří Fried (kniha), Milan Pavlík (kniha)

Andrej Barla

Aleš Monteleone, Marcel Oktábec, Filip Renč, Ladislav Frej st., Jana Preissová, Žaneta Fuchsová, Blažena Holišová, Miloš Nedbal, Vlastimil Brodský, Václav Lohniský, Július Vašek, Jiřina Jirásková, Michal Kocourek, Stanislava Coufalová, Martin Krojidlo, Věra Galatíková, Luba Skořepová, Bohumil Vávra, Jiří Pleskot, Oto Ševčík, František Husák, Jan Faltýnek, Jan Teplý st., Jan Talich, Jan Cmíral st., Milan Vlachovský, Václav Fišer, Michal Tříska, Antonie Šimková, Linda Dřevikovská, Radan Rusev, Jan Schmid, Karel Novák, Dana Balounová, Bronislav Poloczek, Jaromír Crha, Viktor Maurer, Arnošt Vrána, Pavel Vondruška, Miroslav Kořínek, Jiří Lábus, Ondřej Havelka, Jiří Kodet, Václav Kotva, Václav Knop, Antonín Hardt, Darja Hajská, Zuzana Mixová, Ota Jirák, Vladimír Labský, Jan Oliva, Jiří Opřátko, Vít Pešina, Boris Hybner, Josef Střecha, Otto Sattler, Daniela Vacková, Zdeněk Hess, David Schneider, Jiří Lír, Zdeněk Skalický, Zdena Burdová, Vlastimila Vlková, Ina Vnoučková, Jaroslav Tomsa, Marek Blanař, Věra Burešová, Josef Kotěšovský, Jan Kuchař, Vladimír Machoň, Zdeněk Zelenka, Tomáš Tintěra, Jiří Kosek, Karel Engel, Josef Hrubý, František Jákl, Petr Jákl st., Miroslav Jíra, Jiří Kalenský, Jaroslav Klenot, Jiří Klenot, Petr Klír, Zbyněk Krákora, Jiří Kraus, Alois Kříž, Ladislav Lahoda, Miroslav Lahoda, Pavel Myslík, Zdeněk Plavec, Jindřich Sejk, Oldřich Semerák, Jiří Sládek, Jiří Srstka, Zdeněk Srstka, Václav Syřiště, Jaroslav Šanda, Stanislav Tůma, Jiří Vach, Karel Vítek st., Karel Vítek ml., Jaroslav Vlk, David Ployhar, Radovan Lukavský (vyp.)
  • Lima

Taky vás tak hrozně zajímá, jako mně, co dělal Julius Fučík v dětství?(20.9.2003)

• klúčik

Nerád to konštatujem, ale niektoré filmy nemuseli vzniknúť !!! Tento určite patrí medzi takéto diela..... Hodnotím - odpad.(15.3.2015)

• Mulosz

Vydrzel jsem do pulky a konstatuji, ze ten film je nekoukatelny.(23.3.2010)

• Hans.

Jak byl ten Julek talentovaný a chytrý už v mládí... Film vcelku o ničem.(8.12.2012)

• Faramir

Také se mi plete Julek a Jakub, to víte, stejný režisér, stejný hlavní představitel, stejná doba, podobný název. Abych náhodou nehodnotil jiný film (obsah se může mýlit), zeptal jsem se strýčka Googla a zde je odpověď: http://www.fdb.cz/film/julek/fotogalerie/9788 Zvláště poslední fotka (výstřižek z novin s rozhovorem) dokazuje, že se opravdu jedná o mladého Fučíka. Taky jsem si mohl ten film někde sehnat a znovu zkouknout, ale obávám se, že v tom případě by přišel o poslední *(27.2.2013)

• - V díle zazní i slavná skladba "Vjezd gladiátorů" od skladatele Julia Fučíka (1872 - 1916), což byl strýc novináře Julia Fučíka (1903 - 1943). (KM Phoenix)

• - Filip Renč (Julek) si za honorář z filmu koupil šlapací moped Babeta a skateboard. 618 (Hawaj)

• - Gusta Fučíková o filmu řekla, že je to znesvěcení památky Julia Fučíka. (raininface)