Podle hodnocení se zcela určitě nezdá že by druhý díl za svým starším bratříčkem nějak kulhal. Vtipnějších scén bych tady čekal přece jen více, jenže to by musel dostat větší prostor Eddie místo pro mě nesympatického ochlasty Nicka. Málokdo si to uvědomí o jak pravdivý film se jedná, například s černochy se tady nikdo nemaže. PS: Vynikající úvod a Hornerova skvělá hudba mě navždy zůstanou v paměti. 60%(7.3.2014)

• Chrustyn

"Buddy movies" mám rád ale ne každý dokáže zabavit tak jako např. Smtonosná zbraň. Tento to nedokázal.(3.9.2007)

Spíše než pro vtípky či akci si tuto průměrnou komedii budu pamatovat za rasistické poznámky, které by dneska (speciálně kdyby je stejně jako zde říkal nějaký běloch) neprošly ani náhodou. 48 Hrs. je v tomto smyslu opravdu nevšední komedie, která ukazuje, jak se časy mění. Bohužel, to je opravdu jediná věc, kterou si v souvislosti s tímto filmem zapamatuju. Jinak to je totiž veskrze průměrný film, který stačí vidět jednou. Speciálně Eddie Murphy má svém repertoáru mnohem lepší akční komedie, ale chápu, každý nějak začínal… 50 %.(28.2.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $78,868,508Tržby Celosvetovo $81,500,000║ Eddie Murphy to vytiahne vyššie svojou odviazanou postavou než by sa dalo čakať, súhra Murphy-Nolte celkom ujde, akčnosť sa drží trošku nečakane na uzde, réžia trošku rutinná. /70%/(28.6.2005)

Velice vtipná komedie, když byl ještě Eddie Murphy ve formě a byl vtipný. Škoda, že ty časy jsou už pryč. Jinak jeho sekundant Nick Nolte za ním nezaostává ani o píď. Prostě film, na který se rád podívám několikrát. U mě 75%.(21.1.2015)