Tvůrci měli štěstí, že si vybrali Nolteho a Murphyho, kteří dokázali z dost nevýrazného akčního béčka vydupat docela zábavnou komedii.(11.12.2006)

Z hlediska žánru jistě klasika, z pohledu filmařského kumštu ale pouze rutinní a ničím výjimečná podívaná. Nolte a Murphy jsou sice skvělí a hlášky sypou docela ve velkém, ale v notně ohraném konceptu dvou na nervy si lezoucích hrdinů, který je zde navíc snad jediným pořádným motivem, se jejich potenciál po nějakém čase úplně vytrácí. Jako nenáročná oddechovka to není vůbec špatné, ale v porovnání s Posledním skautem si 48 hodin ani nevrzne. 70%(30.5.2013)

Klasický akčňák 80. let, tentokrát se sympatickou dvojicí Nolte-Murphy. O akční honičky, souboje a vtipné hlášky není nouze. Srdce žánrově nezatíženého fanouška asi nijak zvlášť nerozbuší, ale já z nostalgie dávám za 4!(30.10.2011)

Podle hodnocení se zcela určitě nezdá že by druhý díl za svým starším bratříčkem nějak kulhal. Vtipnějších scén bych tady čekal přece jen více, jenže to by musel dostat větší prostor Eddie místo pro mě nesympatického ochlasty Nicka. Málokdo si to uvědomí o jak pravdivý film se jedná, například s černochy se tady nikdo nemaže. PS: Vynikající úvod a Hornerova skvělá hudba mě navždy zůstanou v paměti. 60%(7.3.2014)

Klasika, ktorá odpálila boom v sub-žánri buddy-movie akčných komédií, ktoré sú obľúbeným nástrojom hollywoodskych tvorcov na tvorenie blocbusterov, väčšinou s tými najväčšími esami v brandži. Škoda, že nie každý vie, že práve týmto to celé začalo, dnešný divák už vidí len série 'Leathal Weapon', 'Rush Hour' či 'Bad Boys'. K tomuto filmu som sa aj ja dostal až po prelúskaní sa spomínanými trhákmi a tak mi už ostáva len poznamenať, že Walter Hill ukázal svojim následovníkom ako to má vyzerať. Chémia medzi dvojicou Nolte-Murphy je skvelá, nasrane drsný Nolte a drzý hajzlík Murphy si svojimi nevymáchanou hubou koleduje o nejednu vzduchom-chladenú, a o tom to celé, doslova celé je. Nič viac v tom totiž nenájdete, tvorcovia sa tak viditeľne sústredili na ústredné duo, že na scenár im akosi neostal čas, béčková zápletka je naozaj tou najväčšou brzdou, i keď je to svižné a razantné, drzé a drsné, po príbehovej stránke neuspokojivé a (dnes už bohužiaľ) tuctové. 65%.(4.4.2015)