Dalších 48 hodin

• slovenský

Ďalších 48 hodín

Krimi / Akční / Drama / Komedie

USA, 1990, 93 min

Cates coby policejní drsňák s pár kilečky navíc a k němu černý mlynář Hammond, co jen mele, mele a mele - jak říká plakát, hoši jsou zpátky ve městě.. S přehledem natočená akce, princové vedlejších rolí podobných kousků (Brion James, Ed O´Ross), Hornerovy fujary (nebo co to je) z Komanda a viditelné zjizvení Hillova díla brutálním sestříháním pár dnů před premiérou. Přes to všechno nesmírně kvituji, že další Další dva dny byly producenty vyškrtnuty z kalendáře a ten zloděj zapalovačů konečně zavře hubu..(3.12.2012)

Osm dlouhých let se na dvojici dost podepsalo a ústřední dvojce šla zase s hereckými kvalitami trochu níž, i když hvězda Eddiho byla v podstatě na vrcholu. Nolteho jsem nikdy nemusel, ale tentokrát si svoje vcelku odehraje a je fajn, jak autoři navázali na první díl včetně mnoha drobností. Asi nikdy nepochopím některé americké zvyky jako nechat auto pár let v "dlouhodobém" parkovišti, kde mi dobijou baterii pod kapotou, ale pár milionů v kufru nechají:)). Přesto určitě zábavnější a svižnější jízda než první díl.(22.12.2009)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $80,818,974Tržby Celosvetovo $153,518,974 ║ Presne to čo prvý film, čístý priemer ktorý je pozerateľný ale nedá nič na vyše. /60%/(23.11.2008)

• choze

Zapomenutelné pokračování, které vydělalo dvakrát tolik než už tak průměrný originál, ačkoli není ani trochu vtipné a Hill, místo aby tvrdil akci, si hraje se svou oblíbenou westernovou stylizací (úvodní scéna, westernoví padouši).(21.7.2006)

• nash.

Murphy předvádí, že je hvězda a Nolte se snaží tak moc až občas ujede a přehrává. Jinak je to pokračování, které sice neotráví, ale taky ničím neobohatí. Prostě proklouzne obrazovkou, předvede několik vtípků, trochu průměrné akce a nepříliš poutavou historku, která bude z vaší paměti stornována mnohem dřív než v zákonné lhůtě třiceti dnů.(27.9.2011)

• - Natáčalo sa od 3. januára do 18. apríla 1990 v Kalifornii a Nevade. (m.a.t.o.)

• - Pero s vyzliekajúcou sa ženou, s ktorým sa Cates (Nolte) hrá, sa objavilo aj v inom filme Waltera Hilla, Extrémny predsudok (1987). (m.a.t.o.)

• - Nicka Nolteho možno vo filme vidieť s pár kilogramami naviac, čo u neho nie je zvykom. Hmotnosť musel nabrať kvôli úlohe v snímke Q & A (1990) a keďže medzi natáčaním oboch filmov bola iba malá časová medzera, nestihol schudnúť. (m.a.t.o.)