Dalších 48 hodin

Ďalších 48 hodín

Krimi / Akční / Drama / Komedie

USA, 1990, 93 min

• mandes

rozpočet : ? tržby americké : $153,518,974(7.12.2006)

Hodně průměrný, tohle se jenom snaží ještě něco vytřískat z povedenýho prvního dílu, neřikám že je to úplně špatný, podle mě to je ale dost nezáživně udělaný a to i když se Eddie Murphy strašně snaží a občas se mu přece jenom podaří nějakej vtípek, jako třeba jeho šílenej zpěv na začátku filmu. záporáci taky nejsou zas tak špatně vybraný a jako motorkáři, vypadaj v rámci možností drsně, ale zase to je tak podivně udělaný, že i tak primitivní záporák jako je motorkář neni moc zajímavej . Viděl jsem už hodně podobnejch filmů, ale zaujaly mě mnohem víc než tohle, ale i přesto to Murphy vytáh aspoň na ty 3* a to i s tak těžkou koulí na noze jako je Nick Nolte(16.6.2005)

• Djoker

Podle názorů zdejší "elity" jsem byl zvědav na Murphyho starou školu, která je prý lepší než to, co předvádí v komediích 90. let. Pokud použiju stejnou terminologii období jeho tvorby, tak musím konstatovat, že to zase o tolik lepší není, ale je to zřejmě tím, že se Murphy dostal do 90. let a chce točit své culící se komedie, které mi mimochodem vůbec nevadí. Tohle se dalo přežít, několik dobrých hlášek a originální akční scény mě dokázali udržet u televize.(11.12.2009)

Ako výstižne poznamenávajú autori výbornej filmovej publikácie „Filmy 80. rokov“, na ĎALŠÍCH 48. HODINÁCH najviac prekvapí, že prišli až desať rokov po úspešnom buddy origináli. V roku 1990 už bol Eddie Murphy hviezdou. Naopak, Nick Nolte (zasa) upadol do zabudnutia. Nevýrazné voľné pokračovanie, plné nezaujímavých nápadov a nudných akčných scén. Ani originál nemal ktovieako kvalitný scenár (hoci patril k spolu-zakladateľom buddy movie), mal však radosť zo života, Eddie sa v ňom usmieval a s Nolteom tvorili výbušnú dvojku. Pokračovanie je rutina.(30.10.2004)

Dvojka Nolte + Murphy zaručuje výbornou zábavu. Samozřejmě, že co divák to jiný vkus, ale mě se to líbí, protože oba herci patří k jedničkám v Hollywoodu a záleží jenom na režii.(15.12.2008)