Fešák Johnny

Fešák Johnny

Krimi / Drama

USA, 1989, 94 min

• Chrustyn

Všehovšudy typická "Hillovka", kde nechybí drsné přestřelky a drsňáci s bouchačkama. Bohužel je všeho méně než tomu je v jiných Hillových filmech.(21.8.2011)

Tak toto bolo oprášenie starého bratovho VHS-ka a prinávratenia sa v čase. Roky som márne zápasil s nájdením filmu o chlapovi v maske. Už samotný Johnny Handsome je však nanajvýš šedý priemer a zachraňuje ho nehappyending. Nájdete tu množstvo súčasných filmových hviezd, ale nie všetci sú dôstojne napísaní (Whitaker). Taká nenáročná béčkovka.(28.10.2014)

• LiVentura

Torchu ujetý krimifilm..(6.3.2011)

„Pomsta má novou tvář“ (to doslova). Jak vidno, lišák (pardon fešák) Mickey neponechal nic náhodě a už zde si nanečisto vyzkoušel, jak bude vypadat o několik let (resp. propařených, propráškovaných večírků) později, tj., po „nekonečném zkrášlovacím botulotoxinovém maratonu“. Točit to Hill v současné době (při stejném obsazení ústřední postavy) štáb by hodně ušetřil resp. maskéři byli bez práce. Myšleno samozřejmě před operací. To po ní, by naopak všem nastala teprve ta pořádná dřina :-) To u F. Whitakera (nebýt stylových černých obrouček) pro změnu divák horko těžko odhaduje, kde je čelo a kde brada. K tomu „kovboj“ M. Freeman coby poručík-pitbul (zakousne se a nepustí) Drones, jdoucí Mickeymu neúprosně po krku a čtvrtým do party je „android“ L. Henriksen vypadající zde spíš jak buzík. (byť Ellen Barkin by mě zřejmě vyvedla z omylu).To vše v Hill(ově) krimi-dramatu s jemným noirovým nádechem o tom, že pouta s minulostí (stejně jako touha po pomstě) je silnější, než možnost poklidného života s pěknou, hodnou ženskou (né nutně E. McGovern) po svém boku a kupou ratolestí pobíhajících kolem. A je úplně jedno, jestli máte obličej zvoníka od matky boží, Mika Tysona, kačera Donalda či Davida Beckama. Charakter (geny) se nemění resp.je neochčijete. A nebo ano?(15.5.2013)

No, žádná sláva to není. Že jsem čekal víc akce, to je můj problém, ale noirově laděný scénář se spokojil s jen velmi jednoduchou, již mnohokráte viděnou zápletkou, ke které Hill vůbec nic nepřidal. Dialogy nejsou špatné, celé je to řemeslně zručně natočeno, ale Johnnyho proměna a recidiva zabírají zbytečně moc času a poněkud nudí a celé to nějak nemá čím zaujmout. Aspoň obsazení je dobré, Ellen Barkin předvedla pěknou uvadající mrchu. Pokud to srovnám s podobnou Gibsonovou ODPLATOU, vítěz je jasný.(16.10.2006)