Fešák Johnny

• slovenský

Fešák Johnny

Krimi / Drama

USA, 1989, 94 min

Jeden z mála filmov W. Hilla, na ktorý som roky nemal šťastie. V 90-tych rokoch, v čase boomu požičovní som Hillove filmy vyhľadával a práve k tomuto som sa nedostal. Až teraz.... M. Rourke bol v tom čase hviezdou, ešte pred tým, než padol a znovu povstal, no len charizmou a talentom sa tento film potiahnuť nedá. Scény okolo plastickej operácie tváre nenesú ani po rokoch žiadne známky zastaranosti či trápnosti, prepad a krádež zlata a mincí v úvode spadá presne do kategórie - filmy W. Hilla. Dokonca i ozvučenie výstrelov je typické pre jeho filmy. Poteší účasť M. Freemana a F. Whitakera v časoch, keď ešte slávni neboli. Inak celkovo priemer, ale dosť pozerateľný a ideálny na spomienky a atmosféru 80-90-tych rokov. 60%.(23.5.2013)

No, žádná sláva to není. Že jsem čekal víc akce, to je můj problém, ale noirově laděný scénář se spokojil s jen velmi jednoduchou, již mnohokráte viděnou zápletkou, ke které Hill vůbec nic nepřidal. Dialogy nejsou špatné, celé je to řemeslně zručně natočeno, ale Johnnyho proměna a recidiva zabírají zbytečně moc času a poněkud nudí a celé to nějak nemá čím zaujmout. Aspoň obsazení je dobré, Ellen Barkin předvedla pěknou uvadající mrchu. Pokud to srovnám s podobnou Gibsonovou ODPLATOU, vítěz je jasný.(16.10.2006)

Tvorbu Waltera Hilla mám rád (zvlášť tu starší), takže jsem se na Fešáka těšil. Podobně jako choze jsem očekával akční film o pomstě, zvláště po úvodním přepadení klenotnictví vše vypadalo v tomto ohledu slibně. Pak jsem si řekl dobře, kouknu se na drama propuštěného vězně o jeho začlenění do společnosti, ale o tom to ve finále taky nebylo. Takže tedy přeci jen ta pomsta, ale pěkně za studena. I přes účast úctyhodné přehlídky kvalitních herců (Lance je samozřejmě cool) je celkový dojem trochu nijaký. Fešák určitě stojí za vidění už jen za svojí osmdesátkovou estetiku, ale žádná specialita to bohužel není.(26.1.2008)

Jak vystihuje hodnocení časopisu premier připadající třem hvězdičkám: "Nic proti ničemu" Btw v rámci filmů jednoho večera se stal 5. březen večerem s Mickey Rourkem(6.3.2011)

Tak toto bolo oprášenie starého bratovho VHS-ka a prinávratenia sa v čase. Roky som márne zápasil s nájdením filmu o chlapovi v maske. Už samotný Johnny Handsome je však nanajvýš šedý priemer a zachraňuje ho nehappyending. Nájdete tu množstvo súčasných filmových hviezd, ale nie všetci sú dôstojne napísaní (Whitaker). Taká nenáročná béčkovka.(28.10.2014)