poster

Fešák Johnny

 • USA

  Johnny Handsome

 • slovenský

  Fešák Johnny

Krimi / Drama

USA, 1989, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  **

  Všehovšudy typická "Hillovka", kde nechybí drsné přestřelky a drsňáci s bouchačkama. Bohužel je všeho méně než tomu je v jiných Hillových filmech.(21.8.2011)

 • gogo76
  ***

  Jeden z mála filmov W. Hilla, na ktorý som roky nemal šťastie. V 90-tych rokoch, v čase boomu požičovní som Hillove filmy vyhľadával a práve k tomuto som sa nedostal. Až teraz.... M. Rourke bol v tom čase hviezdou, ešte pred tým, než padol a znovu povstal, no len charizmou a talentom sa tento film potiahnuť nedá. Scény okolo plastickej operácie tváre nenesú ani po rokoch žiadne známky zastaranosti či trápnosti, prepad a krádež zlata a mincí v úvode spadá presne do kategórie - filmy W. Hilla. Dokonca i ozvučenie výstrelov je typické pre jeho filmy. Poteší účasť M. Freemana a F. Whitakera v časoch, keď ešte slávni neboli. Inak celkovo priemer, ale dosť pozerateľný a ideálny na spomienky a atmosféru 80-90-tych rokov. 60%.(23.5.2013)

 • Šakal
  ***

  „Pomsta má novou tvář“ (to doslova). Jak vidno, lišák (pardon fešák) Mickey neponechal nic náhodě a už zde si nanečisto vyzkoušel, jak bude vypadat o několik let (resp. propařených, propráškovaných večírků) později, tj., po „nekonečném zkrášlovacím botulotoxinovém maratonu“. Točit to Hill v současné době (při stejném obsazení ústřední postavy) štáb by hodně ušetřil resp. maskéři byli bez práce. Myšleno samozřejmě před operací. To po ní, by naopak všem nastala teprve ta pořádná dřina :-) To u F. Whitakera (nebýt stylových černých obrouček) pro změnu divák horko těžko odhaduje, kde je čelo a kde brada. K tomu „kovboj“ M. Freeman coby poručík-pitbul (zakousne se a nepustí) Drones, jdoucí Mickeymu neúprosně po krku a čtvrtým do party je „android“ L. Henriksen vypadající zde spíš jak buzík. (byť Ellen Barkin by mě zřejmě vyvedla z omylu).To vše v Hill(ově) krimi-dramatu s jemným noirovým nádechem o tom, že pouta s minulostí (stejně jako touha po pomstě) je silnější, než možnost poklidného života s pěknou, hodnou ženskou (né nutně E. McGovern) po svém boku a kupou ratolestí pobíhajících kolem. A je úplně jedno, jestli máte obličej zvoníka od matky boží, Mika Tysona, kačera Donalda či Davida Beckama. Charakter (geny) se nemění resp.je neochčijete. A nebo ano?(15.5.2013)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Tak toto bolo oprášenie starého bratovho VHS-ka a prinávratenia sa v čase. Roky som márne zápasil s nájdením filmu o chlapovi v maske. Už samotný Johnny Handsome je však nanajvýš šedý priemer a zachraňuje ho nehappyending. Nájdete tu množstvo súčasných filmových hviezd, ale nie všetci sú dôstojne napísaní (Whitaker). Taká nenáročná béčkovka.(28.10.2014)

 • T2

  Rozpočet $20miliónovTržby USA $7,237,794Tržby Celosvetovo $7,500,000(18.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace