Poslední zůstává

Last Man Standing

Posledný ostáva

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Western

USA, 1996, 101 min

Takéto drsňácke role Willisovi vždy sedeli. Hádam prvé známejšie stretnutie Brucea s westernom dopadlo nad očakávania dobre. Efektná akcia, drsné hlášky.(1.6.2007)

Jako kulisa ke společenským hrám nic moc, ale jinak supr film(27.12.2009)

Rozpočet $67miliónovTržby USA $18,115,927Tržby Celosvetovo $47,267,001║ Kostra príbehu kopíruje známy western Pre hrsť dolárov, čo by samozrejme ani nebolo zlé ale režisér to podáva dosť stroho a bez niečoho na viac, Bruce Willis je v úlohe destabilizátora vyprahlého mesta dobrý ale ostatné postavy sú dosť prázdne aby dej spravili zaujímavý a vypätejší, asi najviac čo zaujme sú prestrelky, celkový dojem z filmu je len priemer, čo v podstate nič veľké nedá ale aspoň že nenudí. /55%/(5.7.2010)

Je to celkom dobrá akčná gangsterka z westernového prostredia. Má veľmi dobrý príbeh o potulnom zabijakovi, ktorý sa počas prejazdu jedným malým mestečkom, kde vladnu dve konkurenčné mafie dostane do konfliktu s jednou z nich, ale aj tak ho pre jeho schopnosti chcú získať obe, no zabijak má svoje plány. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním až tak moc spokojný. Po výbornom úvode je film stále dobrý, nenudí, ale jeho zaujímavosti sa už nepriblíži. Potenciál bol určite väčší. Akcie je tu málo, čo je škoda, kedže je veľmi dobrá. Zameriava sa iba na prestrelky, ktoré sú výborne natočené, s dostatkom zabitých, pričom Willis celý čas využíva obojručné strieľanie. Najviac sa mi páči kompletné vystrieľanie dvojposchodovej budovy, ale vždy, ked´ Willis vytiahne pištole sa je na čo pozerať. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Bruce Willis vo svojom najlepšom type úlohy, slušní záporáci na čele s Walkenom a viacero zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre, tu nemám čo kritizovať. K lepšiemu hodnoteniu by som potreboval o niečo lepší scenár a viac akcie, ale inak nemám moc čo vytknúť, je to dobre pozerateľný film, ktorý pobaví aj viackrát. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 63%.(28.4.2011)

Scénář: Walter Hill .. Nekompromisní a poctivý remake filmu Yojimbo zasazený do období prohibice v prašném Texasu. Bruce Willis je pevná herecká jistota a Walter Hill kolem jeho postavy odvádí snaživou práci.(21.5.2007)