Poslední zůstává

Last Man Standing

Posledný ostáva

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Western

USA, 1996, 101 min

Nemohu popřít, že jsem se nebavil, ale po celou dobu sledování jsem měl pocit, že pan Hill byl během režírování nějaký unavený a líný snažit se vylepšit film po emocionální i hudební stránce, téměř celý film mi připadal takový monotonní. Po půl hodině jsem si udělal názor a ten jsem nezměnil ani po skončení. Zkrátka je to celé na jedno brdo a každá nově započatá scéna ničím nepřekvapí. 60%(10.4.2010)

Role drsnáků, kteří jsou neporazitelní jako Arnold v dobách největší slavy se k Brucovi hodí, ale je jimi už překrmen. Jeho postavy jsou stále dokola podobné v základech a mění jen vzhled a tvar. Žádná dívka v tomto filmu není natolik krásná, abych kvůliní vraždil což mě trochu mrzí. Určitě se měli obsadit hezčí. Christopher Walken je vrahoun jak má být a je na něj krásné pokoukání. Celá zápletka je však lehce zbytečná, nudná a překombinovaná. Klidný komentář hlavní postavy filmu moc dramatičnosti nepřidává.(6.1.2006)

Nebolo to zlé, ale čakal som viac. Bruce Willis dobrý a drsný ako vždy, Christopher Walken mrazivý a zlý, ako vždy v zápornej úlohe. No a zvyšok sa len nejako motá okolo a sem tam sa pripletie do masívneho streleckého masakru, ktorý si užijete niekoľko krát počas filmu. Lenže na vyššie hodnotenie to nestačí.(24.5.2013)

Jedna z klasík. Kto na tom nevyrastal, nepochopí a dobre mu tak. Ja som rád, že som si to mohol vychutnať a vždy si to vychutnám znova. Willis je gangster ako sa patrí, dej síce pomalší a prihlúpejší, všetko zbytočne prekombinované, no aj tak mi to nik nevezme. 80%.(14.12.2006)

Při sledování tohoto prapodivného kousku si člověk nemůže odpustit srovnání s filmy slavného Quentina Tarantina. Hill nám servíruje jednoduchý příběh drsného ostrostřelce hýřicího hláškami s takovou nadsázkou, až se tomu místy věřit nechce. Na jednu stranu krvavé přestřelky, na stranu druhou suchý humor a spousta zábavy. Nepřekonatelný je i Walken v roli bájného střelce Hickeyho. Nepříliš známá legenda s kterou ale Hill relativně zabodoval a Willis upevnil svou pozici filmového drsoně.(7.5.2005)