Tenkrát v Mexiku

Vtedy v Mexiku

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2003, 95 min

• Djkoma

Velké zklamání. Dobrý Johny Depp. Slušný Antonio, ale nudný scénař. Příliš dlouhé, zamotané a nudné. Nebyl jsem zvyklí na takovéto filmy o Rodrigueze, ale bohužel to vypadá, že je to jeho nový standard. Velká škoda.(24.6.2004)

Rozpočet $29miliónovTržby USA $56,359,780Tržby Celosvetovo $98,185,582║ Nehorázne spackaní film, takto vyzerá keď Robert Rodriguez asi nemá chuť do natáčania, všetko to príde také na silu robené, bez skutočnej šťavy. Katastrofa! /10%/(16.11.2005)

• novoten

Pro mě, jako pro fanouška Desperada, dost těžký šok. Těsně po zhlédnutí jsem si říkal, že je to o dost slabší než předchozí díl, ale pořád ještě dobré, ale teď už je mi jasné, že Rodriguez přestal umět točit původní dobré filmy. Banderas střílí pořád stejně přesně a stylově, Salma je krásná, až to bolí, ale zbytek je špatný. Depp se sice strašně moc snaží a zdánlivě svým frajerským vystupováním do party zapadá, ale jeho postava je zoufale zbytečná, stejně jako všechno kolem. Přestřelky, hlášky a zoufalé pohledy na kytarovém podkladu mohly vyjít v přímočaré cestě za pomstou. Tohle je vyvařenina, snažící se názvem i zápletkou napodobit Leoneho částečně politicky namířené scénáře, ale ztroskotává prakticky ve všech směrech. Akce v tomto případě přišla vniveč.(28.4.2007)

Další Rodriguezův nedotažený projekt - hodně mu škodí překombinovanost děje (chtělo by to opravdu natáhnout stopáž a věnovat se jednotlivým postavám nebo naopak počet důležitých postav snížit) a použití videa. Taky je pravda, že Banderas zůstává hluboko ve stínu Johnnyho Deppa, který ukradne každou scénu, kde se objeví. Jako ve většině dalších Mistrových "nedodělků", i tady byl velký potenciál, který zůstal nevyužit.(12.3.2006)

Zbytečně překombinované, příliš mnoho scén na efekt a se snahou šokovat. Vždycky dám přednost krásnému jednoduchému příběhu Desperada. Johny Deep byl samozřejmě skvělý a Banderas je pro mne ten jediný možný El Mariachi ( jen možná oproti skutečným mariachi umí zpívat ).(5.7.2005)

• - Role Salmy Hayek byla upravena tak, aby mohla pracovat na filmu Frida. (cariada)

• - Meno "El Cucuy" je slangovým názvom pre Chupacabras, t. j. moderná latinskoamerická mýtická bytosť, ktorá údajne po nociach vysáva krv kôz a oviec cez ich krk. (MikaelSVK)

• - Scénář měl 45 stránek. (Karlos80)