Po občanské válce se banky a vlaky staly terčem gangu, který terorizoval středozápadní Spojené státy. Tento gang psanců je veden Jessem Jamesem a Colem Youngem a patří do něj několik jejich bratrů. Detektiv Rixley je pověřen dopadením psanců. K tomu má k dispozici několik mužů. Rixley je pronásleduje a je jim na stopě. Poté zabije několik nevinných příbuzných členů gangu. Ti se pomstí a muže zastřelí. Několik dní se následně schovávají ve stodole jejich přítele, ale i tam je detektiv vypátrá. Jeho mužstvo začne na stodolu střílet, ale všem členům se podaří uprchnout. Po této události se celý gang rozptýlí po státech a každý člen si žije svým vlastním životem. Po několika letech se však znovu sejdou s plánem vyloupit banku daleko na severu, která má být plná peněz. Město však před psanci bylo varováno a loupež se pokazí. Zámek od sejfu má časovač, a tak ho nelze otevřít. Když se gang snaží uniknout, střílí po něm místní obyvatelé, kteří obsadili oba konce hlavní ulice. Několik členů je zabito a až na bratry Jamesovi jsou všichni postřeleni. Z gangu zbyli kromě bratrů Jamesových ještě další čtyři členové. Jeden z nich záhy umírá v lese, kam se skupině podaří dostat. Další tři jsou těžce zraněni. I když je Jesse velitelem, rozhodne se zraněné opustit, s čímž jeho bratr Frank neochotně souhlasí. Cole Jessemu řekne, že je neloajální opustit je, ale Jesse ho ignoruje a Frank prohlásí, že musí držet se svým bratrem. Všichni tři přeživší se nakonec dostanou do nemocnice, kde jim Rixley oznámí, že vzhledem k tomu, že ve státě Minnesota neexistuje trest smrti, budou odsouzeni na doživotí. Snaží se je přesvědčit, aby mu prozradili, kde jsou bratři Jamesovi, a tím získali nižší trest. Všichni však odmítnou... (TV Prima)

Fiftis

Prekvapivo dosť dobrý western s trojčatami Carradinovcami. Westernov toho typu bolo v 80.a 90.rokoch minulého storočia v skutku dostatočne a akoby vždy každému niečo chýbalo. Určite je tomu tak aj v tejto snímke. Je tu mnoho postáv, takže je to dosť neprehľadné sa v tom orientovať. Inak je to ale veľmi dobrý western. Dobre urobený. Je to svižné, správne drsné ako má western byť a nie príliš ukecané. Pritom moderne spracované, s peknou country hudbou, ktorá sa mi páči. Rozhodne môžem odporučiť všetkým nadšencom poriadnych westernových prestreliek a smrtí. Snímka sa nebojí násilia a napríklad jeden zamestnanec banky to detailne schytá priamo medzi oči. ()

sud

Spolu s Velkou Northfieldskou loupeží asi nejzdařilejší zpracování příběhu Jesseho Jamese a jeho bandy. Realistická, neromantická, demýtizovaná podívaná s pomalým tempem, které však svou mírnou rozvláčností dosti pomáhá atmosféře. Walter Hill v sobě nezapře žáka Bloody Sama - krev je krvavá, bláto studené, postavy jsou lidé z masa a kostí a v přestřelkách umírají i nevinní. Zajímavý nápad obsadit do rolí bratrských gangsterských klanů bratrské klany herecké vyšel na jedničku, především David Carradine, James Keach a Randy Quaid stojí více než za pozornost. 90%. P.S.: Film jsem si připomněl po dlouhých letech a líbil se mi mnohem víc, než tehdy. ()

senor

Velice pěkný posmutnělý western se solidním hereckým obsazením. Na to že je hlavních postav skoro deset, každá dostane svůj prostor, který bohužel až na Jamese Keache v roli nejdůležitější, každý z herců dobře využije. Akční scény jsou natočeny opravdu krásně i když až okatě kopírují styl střihu a zpomalených záběrů použitých Samem Peckinpahem v Divoké bandě. Dobrý hudební podkres od Ry Coodera. ()

LEATHERFAC

V podstatě film zajímavý pouze obsazením. Jinak totální nuda western i s přeskakováním. Škoda. Navíc gauneři měli vždycky spoustu štěstí a přesné kulky, zatímco jejich pronásledovatelé byli totálně neschopní, hloupí (a vlastně ti zlí policajti), kteří střílí v obklíčené přesile 50 na 8 kteří nemají kam utéct a gauneři projíždějí pod sprškou střel sem a tam a nikdo né a né se trefit a když už mají v sobě asi 10 ran, pořád né a né umřít - divný fakt. Ke konci už jsem si opravdu přál ať ty gaunery konečně někdo trefí a já můžu jít v klidu spát. Vlastně nevím, proč se tyhle filmy adorující gaunery na sympatické hrdiny vlastně točí. Že by lidi měli gaunery rádi? ()

MrCreosote

Walter Hill v akčních scénách vzdává hold Bloody Samovi a tyto části filmu jsou zároveň těmi nejpozoruhodnějšími. Líbila se mi neuspěchaná první polovina, kdy bylo hlavní starostí hraní karet a svádění žen, bohužel po úprku celé "divoké bandy" už se začala vytrácet jakákoli atmosféra a nastoupila monotematická naháněčka s jasným koncem. Škoda že se nenašlo místo i pro bratry z rodu Bridgesů, mohlo by to pak být ještě zajímavější. ()