poster

Já, Daniel Blake

 • Velká Británie

  I, Daniel Blake

 • Francie

  Moi, Daniel Blake

 • Slovensko

  Ja, Daniel Blake

Drama

Velká Británie / Francie / Belgie, 2016, 101 min

Režie:

Ken Loach

Scénář:

Paul Laverty

Kamera:

Robbie Ryan

Hudba:

George Fenton

Producenti:

Rebecca O'Brien

Střih:

Jonathan Morris
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • formelin
  *****

  Jednoduchý komentář: Tohle se může stát i TOBĚ!(4.2.2017)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Vytajte vo svete byrokracie, v realite každodenného života nižšej vrstvy vo Veľkej Británii. Snímok obsahuje pár silných pasáži (najmä záver), no pocity ktoré vo mne dokázal vyvolať, boli skôr znechutenie a rozhorčenie, než mimoriadna ťažoba na srdci či nebodaj depresia v pravom slova zmysle. Popravde, od "Daniela Blake-a" som vzhľadom k zisku "Zlatej palmy" očakával silnejší zásah do emócií ...(9.2.2017)

 • Luke7
  ****

  Velmi aktuální film, člověk a jeho důstojnost se stává pouze položkou, která je potřeba ze systému vymazat. Existují na to různé firmy pracující pro Vládu apod.(20.3.2017)

 • Deschain
  *****

  Najsilnejší zážitok AFF - čo sa nových filmov týka. (Kunsthalle, Art Film Fest Košice - 20.6.2016, s osobnou účasťou Davea Johnsa)(1.1.2017)

 • Tuax
  ***

  Já čekal sociální drama a ono se z toho nakonec vyklubalo takové úsměvné úřednické drama. Protože nejvíce z toho vyčnívá tzv. úřední šiml a úplně přebíjí neblahé osudy postav, které jsou s ním v konfrontaci. Což ale nic nemění na tom, že Dave Johns i Hayley Squires jsou ve svých postavách skvělí. A ten civilní pohled na postavy se mi taky líbil. Jen mi přišlo, že v tom jak se to neustále toči kolem úředních pravidel, že se to v tom až moc zamotává na úkor osudů hlavních postav. Proto závěr je celkem očekávaný, aspoň pro mě, a tím pádem neměl nijak výrazný dopad, či efekt a nezlepšil dojem ze sledování. Líbil se mi pohled do anglického prostředí, stylu života, do domovů zase trochu jinak. Méně okázale, takové jakoby podomácku, přirozeněji. A taky mi přišlo, že vůbec nevyužili potenciál sousedských vztahů, které měl s mladým překupníkem bot odvedle. Být to více zaměřene na postavy a méně na boj s větrnými mlýny, hodnotil bych lépe.(8.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace