Arnold je a bude vždycky borec se suprovejma hláškama. Jeho hlavní doménou jsou role, které zrovna neoplývají Shakesperovskou angličtinou a vždy si rád za sebou zanechá nějakou tu řádku mrtvých. Tady si jej navíc můžeme vychutnat ve skvělém mezinárodním akčňáku poctivého řemeslníka Waltera Hilla. Stále mi v hlavě zní skvělá hudba Jamese Hornera (ano čtete dobře). Známe pravidlo že hudba dělá film zde platí do puntíku. Dodnes v hubě cítím tu pachuť autobusového nádraží kde se odehrává závěrečná scéna. Tento film miluju! Škoda že už by něco podobného dneska nikdo nenatočil.(9.9.2010)

• Pohrobek

Arnie ještě zažil ruskou okupaci, ale vyrůstal naštěstí v té západnější části, a tak byl schopen se obléci do sovětské uniformy, která mu každopádně mimořádně padne. Pobaví i jeho ruština a nadužívání slova дурак.(3.4.2005)

• Gimp

Ve scénáři je děr jako v ementálu a úplně to postrádá bitky jeden na jednoho - Arnold je naprosto nevyužitý. James Belushi občas utrousí nějaký ten rádobyvtipný kec, ale zas taková sláva to taky není.. Zajímavé možná tak ohledně zkoumnání různých stereotypů o Rusech, jenž sám Váňa Danko zběsile podporuje.(1.1.2007)

Je to mierne nadpriemerný akčný krimi film s Arnoldom Schwarzeneggrom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o prvotriednom ruskom policajtovi, ktorý pri poslednej akcii proti veľmi nebezpečnému zločincovi príde o partnera a tak keď sa dozvie, že unikol do Ameriky, kde bol aj zatknutý, príde ho prevziať. Lenže zločincovi sa podarí uniknúť a tak musí policajt spojiť svoje sily s americkým kolegom, aby ho už konečne dostali. Spracovanie je ale iba priemerné, jedine ešte úvodná desaťminútovka pôsobí veľmi dobrým dojmom, poteší skvelý hlavný hrdina, ktorý si získava rešpekt v každom svojom zábere a je to tak správne zábavné presne v štýle osemdesiatych rokov a tak som sa tešil, čo bude ďalej. Lenže nanešťastie po príchode do Ameriky to už celé upadne do úplného priemeru, síce stále sa na to dá bez problémov pozerať a pár momentov predsa len poteší, ale inak to pôsobí až prekvapivo obyčajne. Táto kombinácia východu a západu moc nevyšla, potenciál bol podstatne väčší, chémia medzi dvojicou policajtov je veľmi slabá, viac som sa bavil, keď bol hlavný hrdina sám, čo ale moc často nie je, kriminálna zápletka je nenápaditá a chcelo by to aj podstatne akčnejšie prevedenie. Takže výrazná väčšina filmu sa nad lepší priemer ani nedostane. Akcie tu moc nie je, ale aspoň tá je celkom slušná. Je až prekvapivo komorná, nájde sa tu hlavne pár krátkych súbojov a malých prestreliek s minimálnym množstvom zabitých, veľkolepejšie je jedine finále, ktoré ma ale vôbec nebavilo, naháňačka autobusov predsa len nepatrí medzi akciu, ktorá by ma výraznejšie zaujímala, ale aj tak je väčšina tých menších akcií obstojne natočených a aj zábavných a tak sa na to pozerá celkom dobre. Najviac sa mi páči akcia z úvodnej desaťminútovky a prestrelka v byte. Čo sa týka hereckého obsadenia, najviac samozrejme poteší Arnold Schwarzenegger, ktorý ale má za sebou aj omnoho lepšie postavy, no inak som skôr sklamaný. James Belushi ma vôbec nebavil, hlavný záporák Ed O'Ross tu na mňa pôsobí dosť rozporuplne, zvyšní záporáci za moc nestoja a Peter Boyle, Laurence Fishburne a Gina Gershon moc priestoru ani nedostanú. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, po väčšine stránkach viac, než slušný žánrový nadpriemer. Takže Červená horúčava nie je zlý film, dá sa na to pozerať a dokonca som ho už videl viackrát, ale aj tak by som čakal omnoho viac. Jednoducho na akčný film so Schwarzeneggrom v týchto časoch je to až prekvapivo obyčajné. 58%(5.4.2007)

Je to skôr komédia ako krimi, ale inak Arnie a Belushi sú vtipná a sympatická dvojka. Arnie nikdy nevedel hrať ale tento krát mám pocit, že to zahral až príliš terminatorovsky, ale čo už je to rus, takže je to celkom fajn. Ale na druhej strane, James Belushi to s jeho hláškami vyťahoval niekedy aj za Arnolda. Fajn akčňák rád sa k nemu vraciam. 70% - 3*(20.8.2010)

• - Film se natáčel na Rudém náměstí v Moskvě v den, kdy Gorbačov oznámil stažení sovětských jednotek z Afganistánu. (lekr)

• - Herec Laurence Fishburne (Stobbs) je v titulcích filmu uveden ještě pod jménem Larry, pod nímž vystupoval v počátcích své kariéry. (rakovnik)

• - Film bol avizovaný s podtitulom: "Moscow's toughest detective. Chicago's craziest cop. There's only one thing more dangerous than making them mad: making them partners!" (marlon)