Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ***

  Po veleúspěšných 48 HODINÁCH (a před jejich nezbytným pokračováním) přišel westerny odkojený mistr drsných machistických akčňáků Walter Hill s další buddy movie, která tentokrát dává dohromady sveřepého ruského terminátora Arnolda a cynického chicagského poldu Belushiho. Opět se potvrzuje, že zkušený režisér dokáže zmírnit Arnoldovu topornost na minimum (třeba už vhodnou rolí) a s Belushim jim to dohromady šlape od vzájemné nesnášenlivosti až po nevyhnutelný respekt a přátelství. Do topky osmdesátkových akčňáren bych to ale nedal. Po zajímavost, RUDÉ HORKO bylo první západní produkcí, které bylo umožněno natáčet na Rudém náměstí v Moskvě a to údajně proto, že hlavním hrdinou je (kladný) Rus. Stálo to jen šest měsíců vyjednávání a byla povolena jen jedna kamera.(21.10.2006)

 • sud
  ****

  Temná a zavšivená sauna někde na Sibiři. Do dveří vejde vysoký muž s kamenným pohledem. V pěsti dokáže stisknout rozpálený kamen a zmlátit několik zločinců. Je to Ivan Danko, drsný sovětský polda, který v USA pátrá po gruzínském gangsterovi Viktorovi. Jeho parťákem se stává ukecaný policajt Art Rizik. Je to prostě kvalitní akčňák s perfektními akčními scénami, výborně ledovým Arnoldem, charismatickým Jamesem Belushim a (překvapivě) drsným Jánosem Bánem v úloze sovětského důstojníka.(14.5.2006)

 • movie
  ***

  "co používate v Rusku proti bolesti hlavy" "vodka"...Jeden z lehce klasických Arnoldů.Solidní režie Wlatera Hilla a Arnold rvoucí protézu udělali své, nicméně kdyby se zatlačilo na scénář, mohlo by to být lepší.(24.5.2002)

 • woody
  ****

  Byl to jeden z mých prvních setkání se svalnatým Rakušákem a taky je to pro mě první film s honičkou(navíc dobrou a s autobusy).Plus ještě pár výborých přestřelek.A samozřejmě ty vtipy kdy se Rus podívá do kamery a zeptá se "Kdo je? Drsný Harry?" (to si vždycky představuji jak se u toho ti amerikáni v kiě dáví popcornem :-) ).A Otík jako sovětský oficír je nepřehlédnutelný :-)).Takže z 4* nostalgie.(3.8.2004)

 • Dever
  ***

  Soundtrack James Horner: 1. Main Title ,2. Russian Streets ,3. Cleanhead Bust ,4. Victor Escapes ,5. Tailing Kat/The Set Up ,6. Hospital Chase ,7. The Hotel ,8. Bus Station ,9. End Credit(14.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace