Určitě jeden z těch lepších akčňáků 80. let. Arnold prožíval nejlepší léta a od Waltera Hilla se dočkal i solidního příběhu, který není jen o béčkové akci. Z Rudého horka mám pocit, že to není film vystavěn pouze na Arnoldovi, ale je jasné, že s ním to funguje mnohem lépe. :) 7/10(13.10.2016)

:::::::::::::::::::::::::: Naprostá klasika se skvělýma hláškama ! :::::::::::::::::::::::::::(6.6.2008)

Po revoluci se mi tahle akční komedie strašně líbila (hrál v tom svalovec, střílelo se v tom, i na rvačky došlo, vtipné hlášky létaly éterem, prostě žůůůžo), ale čas běží, lidi stárnou, hodnoty se mění... Dnes už "Rudé horko" můžu sledovat jen se shovívavým úsměvem a nostalgickou slzou lesknoucí se v oku:-). Sentiment mi nedovolí hodnotit níž: 65%(4.11.2008)

„Čo v Rusku máte na stres?“ – „VODKA.“ ČERVENÁ HORÚČAVA mi nikdy nesedela a to som už ako malý videl všetky klasiky Arnolda Schwarzeneggera, ktorého som uctieval ako svojho Boha (BARBAR CONAN, TERMINÁTOR, KOMANDO, PREDÁTOR). Hoci v tejto štandardnej buddy kriminálke spojil sily s osvedčeným remeselníkom Walterom Hillom (režisér THE WARRIORS, scenárista 18 HODÍN, producent VOTRELCA), výsledok je prekvapivo bezkrvný. Informácia, že Rusi prvýkrát v histórii dovolili Američanom nakrúcať na Červenom námestí, ma necháva chladným, gauneri neuspokojiví, poteší aspoň chémia s komikom Jamesom Belushim a hŕstka výrazných scén (sauna, protéza).(2.11.2004)

"Kdo je Drsný Harry?" Přímočarý klasický akčňák, nic víc, nic méně, v původním znění s titulky ovšem o dost sympatičtější a navíc bez té atmosféry laciného béčka, kterou mu přisuzuje náš dabing a se kterou jsem si ho (bohužel) pamatoval. Ve filmu je řada nezapomenutelných scén (už jen ten moskevský úvod!) a Arnold Schwarzenegger a James Belushi se výborně doplňují. Krvavé dynamické akci v podání Waltera Hilla pak nelze vytknout snad vůbec nic.(17.12.2016)

• - Rudé horko se točilo v Moskvě (Rusko), Chicagu a v Los Angeles (USA). (reich)

• - Ve scéně, kdy přijde na ruské policejní ústředí v Moskvě depeše, je možné vidět v roli muže nesoucího zprávu policejnímu náčelníkovi Jánose Bána, českým divákům známého jako Otíka z komedie Vesničko má středisková (1985). (Jizni Tlapa)

• - Režisér Walter Hill usoudil, že je Arnold příliš mohutný, proto zhubnul o 10 liber. Naopak, James Belushi 10 liber přibral. (Džejkop)