• Rex Mundi

S ohľadom na rok výroby ide o schopnú krimikomédiu, ale predsa len trpí ohromným množstvom klišé (arnoldovských aj žánrových) a ťažkou priemernosťou 80-tych rokov po všetkých stránkach. No gagy sa mi väčšinou páčili. Najvtipnejšie na tom asi je, že keď sa Američania snažia parodovať Rusko, ani si pri tom nevšimnú, že parodujú sami seba - je možné, že tvorcovia mali istý zmysel pre sebairóniu, ale viem si predstaviť, ako vážne vzalo americké publikum tento pohľad na ruské policajné metódy :-)(12.5.2006)

Skvela komedie z 80.let, role sovetskeho milicionare je pro Arnieho proste jak delana. "Je cas nakrmit papouska." =)(3.9.2003)

Je to skôr komédia ako krimi, ale inak Arnie a Belushi sú vtipná a sympatická dvojka. Arnie nikdy nevedel hrať ale tento krát mám pocit, že to zahral až príliš terminatorovsky, ale čo už je to rus, takže je to celkom fajn. Ale na druhej strane, James Belushi to s jeho hláškami vyťahoval niekedy aj za Arnolda. Fajn akčňák rád sa k nemu vraciam. 70% - 3*(20.8.2010)

Příjemná oddychovka ve stylu 48 hodin.(18.4.2005)

Soundtrack James Horner: 1. Main Title ,2. Russian Streets ,3. Cleanhead Bust ,4. Victor Escapes ,5. Tailing Kat/The Set Up ,6. Hospital Chase ,7. The Hotel ,8. Bus Station ,9. End Credit(14.5.2011)