:::::::::::::::::::::::::: Naprostá klasika se skvělýma hláškama ! :::::::::::::::::::::::::::(6.6.2008)

• Gimp

Ve scénáři je děr jako v ementálu a úplně to postrádá bitky jeden na jednoho - Arnold je naprosto nevyužitý. James Belushi občas utrousí nějaký ten rádobyvtipný kec, ale zas taková sláva to taky není.. Zajímavé možná tak ohledně zkoumnání různých stereotypů o Rusech, jenž sám Váňa Danko zběsile podporuje.(1.1.2007)

• Rex Mundi

S ohľadom na rok výroby ide o schopnú krimikomédiu, ale predsa len trpí ohromným množstvom klišé (arnoldovských aj žánrových) a ťažkou priemernosťou 80-tych rokov po všetkých stránkach. No gagy sa mi väčšinou páčili. Najvtipnejšie na tom asi je, že keď sa Američania snažia parodovať Rusko, ani si pri tom nevšimnú, že parodujú sami seba - je možné, že tvorcovia mali istý zmysel pre sebairóniu, ale viem si predstaviť, ako vážne vzalo americké publikum tento pohľad na ruské policajné metódy :-)(12.5.2006)

Arnold je a bude vždycky borec se suprovejma hláškama. Jeho hlavní doménou jsou role, které zrovna neoplývají Shakesperovskou angličtinou a vždy si rád za sebou zanechá nějakou tu řádku mrtvých. Tady si jej navíc můžeme vychutnat ve skvělém mezinárodním akčňáku poctivého řemeslníka Waltera Hilla. Stále mi v hlavě zní skvělá hudba Jamese Hornera (ano čtete dobře). Známe pravidlo že hudba dělá film zde platí do puntíku. Dodnes v hubě cítím tu pachuť autobusového nádraží kde se odehrává závěrečná scéna. Tento film miluju! Škoda že už by něco podobného dneska nikdo nenatočil.(9.9.2010)

"Kdo je Drsný Harry?" Přímočarý klasický akčňák, nic víc, nic méně, v původním znění s titulky ovšem o dost sympatičtější a navíc bez té atmosféry laciného béčka, kterou mu přisuzuje náš dabing a se kterou jsem si ho (bohužel) pamatoval. Ve filmu je řada nezapomenutelných scén (už jen ten moskevský úvod!) a Arnold Schwarzenegger a James Belushi se výborně doplňují. Krvavé dynamické akci v podání Waltera Hilla pak nelze vytknout snad vůbec nic.(17.12.2016)

• - Ted Ridzik (James Belushi) se Ivana Danka (Arnold Schwarzenegger) ptá, co vlastně eskortovaný Rostavili (Ed O'Ross) udělal: "To močil v na kremelskou zeď, nebo co?" Má jít o připomínku excesu zpěváka Ozzy Osbournea, který v roce 1982 stejným způsobem poznamenal památník v Alamu. (Robbi)

• - Pistole Podbyrin 9,2 mm, kterou používá Ivan Danko (Arnold Schwarzenegger), ve skutečnosti neexistuje. Jednalo se o výmysl Waltera Hilla. Zbraň je postavena na základu Desert Eaglu s přidanými střenkami z pistole P.38 a prodlouženou hlavní. (JohnSmith)

• - Walter Hill prikázal Arnoldovi Schwarzeneggrovi všímať si Gretu Garbo vo filme Ninotchka (1939), aby videl, ako by mal Danko reagovať ako verný Soviet na západe. (gogo76)