Arnold jako ruský "superpolda" působí místy překvapivě zábavně a v kombinaci s Jamesem Belushim se tak stará nejen o tu akční stránku snímku, ale i o tu lehce komediální.(22.4.2003)

:::::::::::::::::::::::::: Naprostá klasika se skvělýma hláškama ! :::::::::::::::::::::::::::(6.6.2008)

Úloha kapitána sovietskej polície Ivana Danka sadla Arnoldovi Schwarzeneggerovi presne na mieru. Tvrdým komunistickým systémom odchovaný policajt, pátrajúci po svojom krajanovi, ktorý má na krku niekoľko ťažkých zločinov a pred spravodlivosťou sa chcel ukryť v USA. Jeho partnerom a sprievodcom po Chicagu je mierne komický policajný detektív, ktorého dobre zahral James Belushi. "Červená horúčava" patrí medzi tie podarenejšie Arnieho filmy. ***(2.2.2008)

„Čo v Rusku máte na stres?“ – „VODKA.“ ČERVENÁ HORÚČAVA mi nikdy nesedela a to som už ako malý videl všetky klasiky Arnolda Schwarzeneggera, ktorého som uctieval ako svojho Boha (BARBAR CONAN, TERMINÁTOR, KOMANDO, PREDÁTOR). Hoci v tejto štandardnej buddy kriminálke spojil sily s osvedčeným remeselníkom Walterom Hillom (režisér THE WARRIORS, scenárista 18 HODÍN, producent VOTRELCA), výsledok je prekvapivo bezkrvný. Informácia, že Rusi prvýkrát v histórii dovolili Američanom nakrúcať na Červenom námestí, ma necháva chladným, gauneri neuspokojiví, poteší aspoň chémia s komikom Jamesom Belushim a hŕstka výrazných scén (sauna, protéza).(2.11.2004)

Rakušan Arnold Schwarzeneger je jako rus prostě jedinečný!(9.5.2006)

• - Herec Laurence Fishburne (Stobbs) je v titulcích filmu uveden ještě pod jménem Larry, pod nímž vystupoval v počátcích své kariéry. (rakovnik)

• - Sovětští policisté ve filmu používají maďarské pistole FEG PA 63 a FEG PMK 380. (JohnSmith)

• - Walter Hill prikázal Arnoldovi Schwarzeneggrovi všímať si Gretu Garbo vo filme Ninotchka (1939), aby videl, ako by mal Danko reagovať ako verný Soviet na západe. (gogo76)