Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

Olli Mäki

Životopisný / Drama / Romantický / Sportovní

Finsko / Švédsko / Německo, 2016, 92 min

Sice jsem v průběhu filmu měl trochu zmatek v Olliho motivacích, co a proč dělal, jestli to chtěl dělat.. ale v celku se jedná o typický příjemný film s pozitivním vyzněním, který zpříjemní večer (ale po roce si na něj divák asi nevzpomene). P.S. hezká tečka/ cameo, ten starý pár na konci :) 70 %(22.3.2017)

Naprosto přesné, uměřené, skvěle nasnímané, zahrané... Jsem moc ráda, že jsem zrovna tenhle film mohla ve Varech vidět.(6.7.2016)

Elementárne pocity v čiernobielych obrázkoch, Oli z Kokkoly a jeho cesta za láskou. Oona Airola, kde si ?(12.7.2016)

ďábel je tu v nuancích a detailech, žánr se jemně boří. bravíčko!(16.3.2017)

Jeden z těch dobrých filmů, u kterých je těžký zůstat vzhůru, netušíte, proč na ně vlastně koukáte, a jen si dokola opakujete "jo, je to dobře natočeno".(14.3.2017)

• - Skutečný Olli se do filmu kvůli pokročilému stádiu Alzheimerovy choroby příliš nezapojil; scénář však měla k dispozici Olliho žena. [zdroj: E15] (hippyman)

• - Režisér pochází ze stejného městečka jako Olli Mäki. [zdroj: E15] (hippyman)