Scénář: Brian Helgeland .. WOW. Zase pomsta! A spousta emocí. Za chvíli z toho bude skoro subžánr.. Pánové Tony Scott & Brian Helgeland & Harry-Gregson Williams - i tentokrát jsem s vaší prací nadmíru spokojen, sice několik drobností vadilo, ale.. 95%.(13.5.2005)

|| Scenár: Brian Helgeland / Based on Man on Fire by A.J. Quinnell | Hudba: Harry Gregson Williams, Lisa Gerrard | Produkcia: Lucas Foster, Arnon Milchan, Tony Scott | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Regency Enterprises, Scott Free Productions | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 130,293,714 $ || Napínavá prvá pólka s emóciami verzus mrtvá bezduchá vyvražĎovacia druhá polovica. Za videnie to ale každopádne určite stojí. Denzel je Denzel, ajkeĎ má o pár kíl určite viac :)(11.6.2012)

První polovina fakt jen průměr. Nic moc natočeno, místy s nepříjemným patosem a sem tam vyumělkovanými dialogy. Ale když se rozjela akce a pomsta, na první polovinu úplně zapomenete. Denzel Washington je drsňák k pohledání a režisér se s ničím nemaže. Do reality to má daleko, pravda, ale je to opravdu cool a zábavné. Takže poněkud nevyrovnané, ale za čtyři. Jen by mě zajímalo, jestli citace z Kill Billa o pomstě podávané za studena je náhodou nebo pouhým plagiátorstvím.(29.9.2004)

Tony Scott po delší době opět ve formě. Do syrového příběhu o únosu děvčátka neváhal zakomponovat epileptický střih, násilí a výtečné herce. Být tu jiné obsazení, tak se to celé rozsype jako domeček z karet, ovšem když hlavní postavu hraje Denzel Washington přikloněný k "temné straně", tak je jasné, že tady nebude prostor pro nějaký humor. Zvláště, když pomsta chutná nejlépe za studena, že?(10.8.2004)

Ačkoli jsem tomu nevěřil, tak Tony Scott je schopný citlivého a zároveň osobitého přístupu. Jinými slovy se v klipovitých hrátkách vyžívá jen v akčních scénách a při sbližování velkého smutného medvěda s nejroztomilejším filmovým dítětem poslední doby nechává kameru v klidu a nechá působit atmosféru. Díky tomu pak citlivé momenty vyniknou a zvraty jsou emocemi nabité k prasknutí. S láskou stvořené dokonalé filmové řemeslo, ke kterému se příběh přidal téměř sám od sebe 90%(2.9.2007)