Netradiční pohled na žánr, skvělá akce a zajímavé experimenty s obrazem a zvukem... tak to je film Muž v ohni. Denzel Washington a Dakota Fanning ukázali, že jsou perfektní herci a že je na ně vždy spoleh...(27.5.2005)

„A man can be an artist at anything, food or whatever if you’re good enough at it. Creasy's art is death, and he's about to paint his masterpiece!“ Div jsem neměl po úvodních titulcích pěnu u pusy, ale pak se T.Scott relativně zklidnil a předvedl své umění nejen v oboru epileptických exhibic. Myslím si, že rozvíjení vztahu J.Danielsem zavlažovaného Yojimba Creasyho s Pitou mohl být věnován klidně větší prostor na úkor realizace nemilosrdné, leč místy samoúčelné pomsty ve zbytku filmu. Každopádně good motherfucker Washington jako podstatně militantnější verze Franka Farmera výborný, stejně tak Walken v pro něj dost netypické roli. Nutno podotknout, že "Medvídek Crísíček“ umí s C4 nepěkně podráždit sedinku..(2.6.2009)

Scénář: Brian Helgeland .. WOW. Zase pomsta! A spousta emocí. Za chvíli z toho bude skoro subžánr.. Pánové Tony Scott & Brian Helgeland & Harry-Gregson Williams - i tentokrát jsem s vaší prací nadmíru spokojen, sice několik drobností vadilo, ale.. 95%.(13.5.2005)

Klasická americká rambo-morálka pomsty pokrytá kůži špičkové techno-thrillerové formy. Limonádový motiv honby za spravedlností a honby za posledním záchvěvem lásky v duši bestiálního klaďase mě vlastně ani moc nedráždil, protože zabiják s lidskou tváři Denzel Washington je požívatelný a i láskyplný vztah s malou Pitou servíruje Scott ve snesitelném provedení. Přiblblý obsah jednozačně válcuje výběrová foma, high tech kamera, perfektní střih, klipové začlenění hudebního podkresu. Možná kdyby se příběh nebral tak smrtelně vážně a vynechaly se některé ale opravdu nechutně tuctové dialogy, byl by Muž v ohni hodně dobrým filmem nízké hodnoty. Zejména díky režii a technické realizaci jsem mě příběh celkem zaujal, ale rozhodně neuspokojil. Je v něm cosi infantilně nahlouplého, a to si Tony Scott může tahat z klobouku jakkoli tučné králíky, ale tenhle fakt nelze zamaskovat. Stupidní akčňák ve výběrovém hávu s dobrými hereckými výkony.(17.2.2007)

A to si jednou jedna mexická rodinka pořídí do opatrovnictví černouška. Anebo jinak, pořídí si ho, aby opatroval dcerku (Které bych určitě jako plavé blondýně s modrýma očima a bledou pleti uvěřil, že je mexického původu). Film jenž má vývin ve stylu klasických dramat, takže víme co očekávat. Ale nejednomu člověku ke konci ukápne slza radosti (Nevykecávám nic, přeberte si to, jak chcete!). Dakotu mám strašně rád a Denzela taky, takže s obsazením jsem byl spokojen a nemusel jsem u filmu přemýšlet, kterého černocha bych tam místo něj viděl raději. A když už nemusím řešit u filmu tohle, tak pak nemusím nic.(18.5.2009)