poster

Muž v ohni

 • USA

  Man on Fire

 • Slovensko

  Muž v ohni

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2004, 146 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  *** Spoileroidný komentár! Čítať až po zhliadnutí filmu! *** Tony, Tony. Si dobrý akčný režisér, ale s (podozrivo známymi) vokálom Lisy Gerrard si na duchaplný príbeh o vykúpení muža nevystačíš. Aspoň v prípade takéhoto námetu, zabaleného v takto excentricky popovom prevedení. Naopak sa pred svojím bratom iba zosmiešňuješ. Navyše načisto zlyhávaš v dramatickej stavbe príbehu. V prvej polovici ma rozemocionálniš, necháš ma zamilovať si malú hrdinku a potom chceš, aby som bez urenenia jedinej slzy pre ňu cítil katarziu pri likvidácii jej popravcov. Tvoj hrdina vykonáva pomstu nie pre jej záchranu, ale z rovnakých dôvodov z akých sa v osemdesiatych rokoch roznoškoval Van Damme - a druhá polovica filmu sa tak stáva iba tupou, samoúčelnou akčnou kosačkou bez dramatickej náväznosti na predošlý dej. "Prekvapivá" pointa je napokon už len posledným klincom do rozporuplne pôsobiacej truhlice. Ale jeden veľký klad vedľa Washingtona a zopár klipových sekvencií MAN ON FIRE určite má - Dakotu Fanning. Keď raz budem mať dcéru, chcem, aby bola rovnako pekným a inteligentným dievčatkom.(2.10.2004)

 • Fr
  *****

  Máte rádi svého syna? Takže rozumíte? Držte se instrukcí nebo bůh pomáhej vašemu dítěti. .... Už na úvod je jasné, že Vás čeká něco vyjimečného. Scottova režie, střih, zvuk, hudba, barevné filtry. A herci. D.Washington spolu s D.Fanning vytvoří perfektně fungující pouto. Jestli přistoupíte na Scottovu hru, budete si užívat Creasyho umění smrti a vychutnávat pokrm zvaný pomsta, kterého aperitivem při léčení bolavé hlavy je řezání prstů. Ostatně posuďte sami, jestli zde platí -,,nedej se přemoci zlem, ale přemáhej zlo dobrem".(14.3.2007)

 • Tuxedo
  *****

  "Co uděláte?" "To co umim nejlíp. Zabiju je. Každýho kdo si přisadil, kdo se přiživil, kdo se na mě podívá." Tenhle příběh o pomstě je vážně bomba. Bezchybný Washington, skvělá Dakota, vynikající atmosféra a hudba a především skvělá vizuální stránka, kterou jinde neuvidíte.(27.4.2005)

 • EdaS
  ***

  Dvouapůlhodinový biják s neskutečně řídkým dějem mě zpočátku aspoň trochu emocionálně vtáhl díky výborné a roztomilé Dakotě Fanning, ve druhé části však svým tupým přístupem nudil. Tony sice dupe na plyn jak nějaký třicátník, ale stejně jako v případě Domina se to u mě minulo účinkem. Zbytečně natažený a neskutečně prázdný film. ** 1/2(12.1.2007)

 • AngelAngie
  *****

  Přiznám se .. na konci jsem brečela jako malá. Film režírovaný mým obl. režisérem a do hl. role obsazeným obl. hercem, kterému sekundují mé dvě obl. herečky .. tohle nejde hodnotit jinak.(12.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace