Muž v ohni

Man on Fire

Muž v ohni

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2004, 146 min

Denzel opäť v skvelom filme ako je u neho zvykom. Veľmi dobrý film, ktroý vás napriek svojej chladnosti rozhodne chladných nenechá a dokonca príjemne hrá na city. Veľmi pekne prejavený vzťah medzi Creasym a malou Lisou, premakaná thrillerová akcia s dojemným a strhujúcim záverom, ktorý je schválne tak pomalý, že mi už od napätia vypadali skoro všetky vlasy. 85%.(7.5.2006)

Scott to přeháněl. Na můj vkus exhiboval až příliš, ty jeho nervní kamerové hrátky byly až moc časté, řekl bych, až otravné. Jednoduchý scenář se nevyhnul několika logickým nesmyslům, ovšem nejednoznačný konec celkem příjemně překvapil. Washington se zde herecky opakuje, v podstatě předvedl variaci na svůj oscarový Training Day (pravdu díš, seppe). Potěšilo vidět Walkena v jiné, než tradičně záporné roli a příjemně překvapila ta malá holčička, která podala velmi přesvědčivý a přirozený (na dítě) herecký výkon. Závěrem cool hláška z rozhovoru, který vede Washington (chystající se k atentátu na jednoho z hajzlů) se starým pánem, který tomu přihlíží: "V kostele mluví o odpuštění." -- "Odpuštění je mezi nimi a bohem. Má práce je sjednat jim schůzku."(28.10.2004)

|| Scenár: Brian Helgeland / Based on Man on Fire by A.J. Quinnell | Hudba: Harry Gregson Williams, Lisa Gerrard | Produkcia: Lucas Foster, Arnon Milchan, Tony Scott | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Regency Enterprises, Scott Free Productions | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 130,293,714 $ || Napínavá prvá pólka s emóciami verzus mrtvá bezduchá vyvražĎovacia druhá polovica. Za videnie to ale každopádne určite stojí. Denzel je Denzel, ajkeĎ má o pár kíl určite viac :)(11.6.2012)

Tony Scott po delší době opět ve formě. Do syrového příběhu o únosu děvčátka neváhal zakomponovat epileptický střih, násilí a výtečné herce. Být tu jiné obsazení, tak se to celé rozsype jako domeček z karet, ovšem když hlavní postavu hraje Denzel Washington přikloněný k "temné straně", tak je jasné, že tady nebude prostor pro nějaký humor. Zvláště, když pomsta chutná nejlépe za studena, že?(10.8.2004)

První polovina fakt jen průměr. Nic moc natočeno, místy s nepříjemným patosem a sem tam vyumělkovanými dialogy. Ale když se rozjela akce a pomsta, na první polovinu úplně zapomenete. Denzel Washington je drsňák k pohledání a režisér se s ničím nemaže. Do reality to má daleko, pravda, ale je to opravdu cool a zábavné. Takže poněkud nevyrovnané, ale za čtyři. Jen by mě zajímalo, jestli citace z Kill Billa o pomstě podávané za studena je náhodou nebo pouhým plagiátorstvím.(29.9.2004)