Muž v ohni

Man on Fire

Muž v ohni

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2004, 146 min

!!!VAROVÁNÍ!!! SPOILER!! ehm ehm... musím nesouhlasit s některými kometáři tady ;) je to každýho názor.. to chápu.. ale jak by jste se zachovali vy.. kdyby Vám zabili někoho blízkého.. chtěli by jste se pomstít že?? první polovina filmu Vás donutí se zamilovat do Dakoty a litovat Denzela.. pak ale přijde zvrat.. kdy chcete aby se mstil.. aby trpěli..a co z toho všechno vyústí :) a konec, který si přejete ba i málo čekáte..Vás stejně mile překvapí :)(31.3.2009)

Scott to přeháněl. Na můj vkus exhiboval až příliš, ty jeho nervní kamerové hrátky byly až moc časté, řekl bych, až otravné. Jednoduchý scenář se nevyhnul několika logickým nesmyslům, ovšem nejednoznačný konec celkem příjemně překvapil. Washington se zde herecky opakuje, v podstatě předvedl variaci na svůj oscarový Training Day (pravdu díš, seppe). Potěšilo vidět Walkena v jiné, než tradičně záporné roli a příjemně překvapila ta malá holčička, která podala velmi přesvědčivý a přirozený (na dítě) herecký výkon. Závěrem cool hláška z rozhovoru, který vede Washington (chystající se k atentátu na jednoho z hajzlů) se starým pánem, který tomu přihlíží: "V kostele mluví o odpuštění." -- "Odpuštění je mezi nimi a bohem. Má práce je sjednat jim schůzku."(28.10.2004)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $77,911,774Tržby Celosvetovo $130,293,714║ Pomsta je sladká, výbušná, drsná,... v podaní Denzela Washingtona ako najatého ochrankára predvádzajúceho nám krvavé divadielko. Tony Scott je rázne pri chuti a okrem pestrého vizuálu nám ponúkne citlivú tém zo strhujúcim príbehom. /85%/(1.12.2005)

Máte rádi svého syna? Takže rozumíte? Držte se instrukcí nebo bůh pomáhej vašemu dítěti. .... Už na úvod je jasné, že Vás čeká něco vyjimečného. Scottova režie, střih, zvuk, hudba, barevné filtry. A herci. D.Washington spolu s D.Fanning vytvoří perfektně fungující pouto. Jestli přistoupíte na Scottovu hru, budete si užívat Creasyho umění smrti a vychutnávat pokrm zvaný pomsta, kterého aperitivem při léčení bolavé hlavy je řezání prstů. Ostatně posuďte sami, jestli zde platí -,,nedej se přemoci zlem, ale přemáhej zlo dobrem".(14.3.2007)

rozpocet : $70 million trzby celosvetovo $130,293,714. Parádny film,scott je frajer a jeho filtre stryh a vyzuálny štýl je vybrusený do dokonalosti.A Denzel Washington ? Pre mňa jeho naj. rola.hudba tiež výborná.(27.3.2006)