Muž v ohni

Man on Fire

Muž v ohni

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2004, 146 min

Co k tomu vzhledem k recenzím Kleopatry, Golfisty a Limy dodat abych se neopakoval? Do háje!!! Nic vůbec nic... Snad je že je to vizuální podívaná, ale po druhé to už vidět nemusím.... ach jo...(3.8.2005)

Přiznám se .. na konci jsem brečela jako malá. Film režírovaný mým obl. režisérem a do hl. role obsazeným obl. hercem, kterému sekundují mé dvě obl. herečky .. tohle nejde hodnotit jinak.(12.2.2007)

Původně jsem si myslel, že to bude něco na způsob Nepřítele státu, ale první část mě o tom nepřesvědčila. Hlavně kvůli Dakotě Fanning. Je to něco víc než jen obyčejný akční film a toho si cením asi nejvíc. Druhá polovina měla být kontrastem k té první. Asi tak.(10.10.2005)

Tony Scott po delší době opět ve formě. Do syrového příběhu o únosu děvčátka neváhal zakomponovat epileptický střih, násilí a výtečné herce. Být tu jiné obsazení, tak se to celé rozsype jako domeček z karet, ovšem když hlavní postavu hraje Denzel Washington přikloněný k "temné straně", tak je jasné, že tady nebude prostor pro nějaký humor. Zvláště, když pomsta chutná nejlépe za studena, že?(10.8.2004)

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Men in Black ,2. We Just Wanna Party with You ,3. I'm Feelin' You ,4. Dah Dee Dah (Sexy Thing) ,5. Just Cruisin' ,6. The 'Notic ,7. Make You Happy ,8. Escobar '97 ,9. Erotik City ,10. Same Ol' Thing ,11. Killing Time ,12. Waiting for Love ,13. Chanel No. Fever ,14. Some Cow Fonque (More Tea, Vicar?) ,15. Men in Black Main Theme ,16. Men in Black Closing Theme ,(17.5.2011)