Muž v ohni

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2004, 146 min

• Radek99

Přehnaně dlouhý videoklip.(7.2.2010)

Máte rádi svého syna? Takže rozumíte? Držte se instrukcí nebo bůh pomáhej vašemu dítěti. .... Už na úvod je jasné, že Vás čeká něco vyjimečného. Scottova režie, střih, zvuk, hudba, barevné filtry. A herci. D.Washington spolu s D.Fanning vytvoří perfektně fungující pouto. Jestli přistoupíte na Scottovu hru, budete si užívat Creasyho umění smrti a vychutnávat pokrm zvaný pomsta, kterého aperitivem při léčení bolavé hlavy je řezání prstů. Ostatně posuďte sami, jestli zde platí -,,nedej se přemoci zlem, ale přemáhej zlo dobrem".(14.3.2007)

Aby se člověku tenhle film opravdu líbil, tak asi musí mít v první řadě rád Tonyho Scotta. Dynamická režie, řízná a pořádně neposedná kamera, bleskový střih, prolínání barev a spoustu dalších režijních vychytávek - fanoušek si bude libovat a je v podstatě jedno o čem je děj.(20.1.2005)

Scénář: Brian Helgeland .. WOW. Zase pomsta! A spousta emocí. Za chvíli z toho bude skoro subžánr.. Pánové Tony Scott & Brian Helgeland & Harry-Gregson Williams - i tentokrát jsem s vaší prací nadmíru spokojen, sice několik drobností vadilo, ale.. 95%.(13.5.2005)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $77,911,774Tržby Celosvetovo $130,293,714║ Pomsta je sladká, výbušná, drsná,... v podaní Denzela Washingtona ako najatého ochrankára predvádzajúceho nám krvavé divadielko. Tony Scott je rázne pri chuti a okrem pestrého vizuálu nám ponúkne citlivú tém zo strhujúcim príbehom. /85%/(1.12.2005)