poster

Muž v ohni

 • USA

  Man on Fire

 • Slovensko

  Muž v ohni

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2004, 146 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  ****

  Ačkoli jsem tomu nevěřil, tak Tony Scott je schopný citlivého a zároveň osobitého přístupu. Jinými slovy se v klipovitých hrátkách vyžívá jen v akčních scénách a při sbližování velkého smutného medvěda s nejroztomilejším filmovým dítětem poslední doby nechává kameru v klidu a nechá působit atmosféru. Díky tomu pak citlivé momenty vyniknou a zvraty jsou emocemi nabité k prasknutí. S láskou stvořené dokonalé filmové řemeslo, ke kterému se příběh přidal téměř sám od sebe 90%(2.9.2007)

 • movie
  ***

  Tony Scott utopil nadějnou akci ve svoji už trošku okoukané a utahané hy-tech režii. Kdyby se režie ujmul podobně jako to udělal třeba Brian Helgeland (mj. scenárista Muže v ohni) ve skvělé ODPLATĚ, byla by to podívaná o mnoho lepší. V první půli se nás Scott snaží seznámit s vztahovým propletencem Fanning/Washington a až někdy v sedmdesáte minutě je teprve pronesen památný dialog: "A co bude dělat vy?" "To co umím nejlíp. Všechny je zabiju!" Mám za to, že kdyby tyhle tři věty ve filmu padli dřív, bylo by to mnohem lepší.(29.1.2007)

 • AngelAngie
  *****

  Přiznám se .. na konci jsem brečela jako malá. Film režírovaný mým obl. režisérem a do hl. role obsazeným obl. hercem, kterému sekundují mé dvě obl. herečky .. tohle nejde hodnotit jinak.(12.2.2007)

 • Matty
  ****

  Mít seznam lidí, které nechci nikdy naštvat, Denzel Washington je na prvním místě. Nerad bych totiž skončil s usekanými prsty a silně explozivní látkou v konečníku. Možná jsem teď z děje prozradil až příliš, ale čekali byste snad od Tonyho Scotta rodinné drama o prohlubujícím se přátelství mezi malou holkou a jejím bodyguardem? Přesně tak se tváří první polovina filmu – trošku svižněji sestříhaná nuda. Opravdu si nemyslím, že abychom plně pochopili Washingtonovo chování v druhé půli, musíme více než hodinu sledovat jakési „blýskání se na lepší časy“. Není to originální, brzy odhadnete, jakým způsobem se to bude vyvíjet a navíc chybí skutečný emoční náboj. Osobně jsem pouze čekal, kdy se Denzel konečně nas..e a začne to pravé, scottovsky videoklipové „maso“. Svou radikálností připomíná druhá polovina Muže v ohni především Přání smrti s Charlesem Bronsonem, ovšem s tím rozdílem, že laxnost přístupu k otázkám morálky je v závěru lehce zpochybněna. Pokud však od mainstreamového hollywoodského filmu čekáte jistou „etickou přizpůsobivost“, můžete být v šoku. Muž v ohni přesto patří k jedním z masovějších Scottovým počinům posledních let. Není tak akční ani vtipný jako Poslední skaut, není tak psychedelicky sestříhaný jako Domino a coby fanoušek Scottových filmů jej řadím k tomu pouze lehce nadprůměrnému. Dokážu si nicméně představit, že svým poselstvím o nezničitelném přátelství a nehasnoucí naději osloví také velkou část lidí, jenž režijnímu stylu Ridleyho bráchy jinak příliš neholdují. 75% Zajímavé komentáře: POMO, ripo, Hogun, Aiax, anderson, Derek, 666teen(18.3.2007)

 • genetique
  ****

  Denzel opäť v skvelom filme ako je u neho zvykom. Veľmi dobrý film, ktroý vás napriek svojej chladnosti rozhodne chladných nenechá a dokonca príjemne hrá na city. Veľmi pekne prejavený vzťah medzi Creasym a malou Lisou, premakaná thrillerová akcia s dojemným a strhujúcim záverom, ktorý je schválne tak pomalý, že mi už od napätia vypadali skoro všetky vlasy. 85%.(7.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace