Božská oddechovka coby ryzí carreyovské podobenství o tom, že >nemá se bráti jméno Boží do huby zadarmo< ... ;o) . . . Pán to má s lidem svým zase jednou těžké a když mu laje kdejaký ten nevděčník, to namíchne i Svatou Trpělivost. Nevím sice, co je na téhle komedii "fantasy", ale taškařice je to boží, skvěle vymyšlená, ponejvíce boha jeho baže vydařenými gagy nabitá a navíc i s jakýmstakýms bohulibým poselstvím o tom, že k dobrému člověku nakonec i ten Bůh bude dobrý. Komedie je to prostě bohudíky víc než Dobrá... :o))) Amen. - - - P.S. Jen tak mimochodem, pro ty, co furt ještě neví, jakže to skončil ten Jimmy Hoffa - pozor(!:-) spoiler(!;-) - vykopali ho i s rodným listem v Buffalu tam u té pejskařské výcvikové základny... ;-) - - - P.P.S. Za zmínku tedy ještě navíc stojí pro fandíky ten Bruceův vskutku božský Datsun ZX Fairlady, byť ve filmu až donebevolajícně stále otloukán... :-( - - - - - (Viděno po ixté - a to jsem původně chtěl se dnes večer na tom našem >veřejnoslužebním jiném prostoru< dívat na Kieslowského "Tři barvy: Modrá", leč s tím čudláckým dablinkem to prostě nešlo, takže na depresi z té marnosti mi vnukl zjevně pámbů tenhle nápad - 13.5.2008 na dvd, komentář zde jako bůhvíkolikátý - 13.5.2008)(13.5.2008)

Příjemná, ikdyž chvílema naprosto ohraná komedie. Avšak Jim Carrey je asi nejlepší komik/herec a drží film jak se dá. Ikdyž vtípky Boha nejsou zrovna špatné("jseš mrtvý :)"). Taky bych rád zkusil mít takovou moc. Aspon chvíli :))(4.4.2005)

Myslím, že nápad je dobrý, ale tvorcovia s neho vymačkali vzhľadom na Carreyho komické vymoženosti žalostne málo. Pár scén sa podarilo, musím priznať, no inak som čakal viac. Možno kvoli Freemanovi a Aniston. 65%.(23.6.2006)

Ano, vtipné ...Ano, originální.... Ano, Jim Carrey a jeho skeče ... Ano, 4*(18.5.2009)

Nenáročná, příjemná komedie opírající se (ač trochu vratce) o moralismy - s velkou mocí přichází velká zodpovědnost a kdo chce kam, pomozme mu tam. Slušná porce zábavy stojí především na Jimově obligátním komeickém výkonu (i když mi daleko víc sedí jeho vážnější role) a několika scénáristickým vychytávkám - třeba scéna "moderátorské břichomluvectví", aneb jak potopit konkurenty z práce když máte božské schopnosti - je skutečně lahůdková. Jinak se nejedná o nic co by vybočovalo z řady hollywoodské manufaktory. P.S.: Pro příznivce půvabů Catherine Bell povinnost :-) 60%(27.8.2006)