Božský Bruce
-
Bruce Almighty
-
Bruce, Všemohúci
Komedie / Fantasy / Romantický
USA, 2003, 100 min
Režie:
Tom ShadyacHudba:
John DebneyHrají:
Jim Carrey, Jennifer Aniston, Morgan Freeman, Philip Baker Hall, Lisa Ann Walter, Steve Carell, Nora Dunn, Eddie Jemison, Paul Satterfield, Sally Kirkland, Emilio Rivera, Robert Curtis-Brown, Shaun Robinson, Catherine Bell, Mary Pat Gleason, Ara Celi, Max Grodénchik, Shashawnee Hall, Colby French, Bradley Stryker, Ben Livingston, Mark Adair-Rios, Noel Gugliemi, Ted Garcia, Annie Wersching, Darcy Fowers, Ron JeremyPlakáty
Obsah
-
Bruce Nolan (Jim Carrey) je reportér zpravodajské relace Eyewitness News lokální televize z Buffala, který je známý pro své humorné a prosté příběhy. Jeho reportáže dělají radost všem kromě jeho samého - mnohem raději by vystřídal moderátora, který již brzy odchází do důchodu, nebo se aspoň zabýval důležitými zprávami z celého světa. Bruce je nespokojený téměř se vším, co se v jeho životě děje, a málokdy si nechá ujít příležitost si na svůj život postěžovat. Jeho přítelkyně Grace (Jennifer Aniston), která provozuje pečovatelské středisko, je se svým životem spokojená a Bruce miluje i přes jeho negativistický přístup. Zatímco on sní o tom, že se jednou stane zpravodajskou legendou, ona je ráda, že může pomáhat lidem.
Bruce dostane příležitost natočit u Niagarských vodopádů reportáž k 23. výročí vypuštění proslulé lodi Maid of the Mist. V klíčovém okamžiku však dojde k nepříjemnému zvratu a celý výstup se změní v největší katastrofu jeho kariéry. Po tomto fiasku následuje jedna pohroma za druhou. Rozzuřený Bruce viní ze svých životních útrap Boha a dává to hlasitě najevo. Poté se v jeho životě náhle začnou objevovat podivná znamení, která jej dovádějí až do zvláštní staré budovy. Zde se Bruce setkává se správcem domu (Morgan Freeman), který mu po chvíli odhaluje svou pravou identitu - je to samotný Bůh.
Všemohoucí slyšel všechny Bruceovy stížnosti a má pro něj nečekanou nabídku - jeho vlastní místo. Bruce je obdarován božskými schopnostmi a musí dokázat, zda by úlohu Boha zvládnul lépe. Poté, co se Bruce přesvědčí, že není obětí noční můry ani psychotického záchvatu, začne se učit používat božské schopnosti ve svůj prospěch. Brzy však přijde nevyhnutelné - Bruce se ocitá na křižovatce a musí se rozhodnout, zda se stane největším a nejmocnějším pošukem ve vesmíru nebo se vrátí ke svému lidskému životu. (oficiální text distributora)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (451)
-
numi
Zajímavý námět, který je doplněn spoustou inteligentních a zábavných fórků, skvělým Jimem Carreym a (překvapivě) výbornou Jennifer Aniston. Navíc potěší i stylový Morgan Freeman jako bůh. První půlka buší spíše na bránici, zatímco ta druhá již útočí na city, což je možná škoda, ale i ta romantika nakonec docela funguje. Místy se ve filmu sice najdou hluchá místa, ale jsou skvěle vyvážena originálními gagy. Film zároveň dobře zraje a neokouká se, takže dalším sledováním se jeho kouzlo nevytrácí, ale naopak stále funguje. Určitě by se dala spousta much vychytat a film by se tak vyšplhal na čisté čtyři hvězdičky, ale i tak, jak nám jej Tom Shadyac předložil, mě nutí zaokrouhlovat tři a půl nahoru. [říjen 2006](9.10.2006)
-
Suzie05
Jim Carrey se na Božského Bruce perfektně hodil.(11.4.2008)
-
marcek
Tak jsem si rikal ze Jima Carreyho moc nemusim, že je to jenom prumernej komik co dela porad stejny xichty, ale tenhle film byl BOZSKY(13.5.2007)
-
xxmartinxx
Carrey řádí v komedii až moc podobné Lháři, lháři. A bohužel ani kadence vtipů není tak úplně dostačující. Freeman je každopádně dobrý bůh...(11.12.2009)
-
sssssycak
Jeden z nejlepších Carryho komediálních počinů. Po Ace Venturovi vrchol jeho hereckého umění. To, co dělá Jima Jimem je v tomto filmu v té nejvyšší možné kvalitě. K tomu Jenn v 2. hlavní roli a Morgan Freeman jako Ten nejvyšší (kdo by to byl řekl, že bůh je černoch, že ?) a nemám co dodat, místo mezi oblíbenými filmy bezpochyby jasné.(6.8.2010)
-
Tygrys
Čekal jsem zajímavější komedii, vzhledem k námětu. Bylo tam jenom pár povedených vtípků, ale koukatelné to bylo.(11.4.2006)
-
Petoss1
Jedna z najlepší rolí Jima Carreyho. Taká pravá oddychovka pri ktorej si len ľahnete a sledujete dej ktorý je ľahký a nenudí ktomu ešte sympatická Aniston a Freeman v netradičnej úlohe. 80%(30.11.2008)
-
gogos
Skvělá pecka plná vynikajícího humoru a skvělého Jima Carryho. Bohužel kvalit Masky nebo Ace Ventury to prostě nedosahuje.... 60%(5.11.2005)
-
Fanucci
Začátek super, ale ke konci se to samozřejmě zlomí a Shadyac diváka začne bombardovat typicky americkým patosem, který vyvrcholí Freemanovým monologem ("Když mladý muž řekne drogám ne a vzdělání ano. To je zázrak...") Je to škoda, že výsledek není lepší, protože námět na komedii měl tento film skvělý...(17.2.2006)
-
blackrain
Co by jste udělali, kdyby jste na pár chvil byli bůh a mohli dělat cokoliv? Určitě by jste si své nově nabyté schopnosti pořádně užili a pár svých nenáviděných kolegů škodolibě znemožnili před celým národem. Pomsta je sladká a má se vychutnat plnými doušky. Být bohem ale není zrovna jednoduchá práce. On totiž nemá nikdy dovolenou.(25.6.2009)
-
Jino
Průměrná komedie, kterou se snaží být něčím víc, ale nejde to a nejde. Jim je skvělý, ale vždycky ho budu mít za Ace Venturu.(30.1.2007)
-
Torision
Pohodová komedie s vtipnym Carreym a roztomilou Jenny.(3.8.2007)
-
Wormboy
Priemerna mainstreamova komedia s par vynikajucimi napadmi a standartne kvalitnym, aj ked prehravajucim Jimom Carreym, ktora sice nerobi dieru do sveta, avsak na tych necelych 100 minut dokaze v celku zaujat aj pobavit. Ako to uz byva, verzia s dabingom ma o hviezdicku menej.(26.1.2005)
-
raffspIn
Koeficient zábavnosti - 9/10 xichtů Jima Carreyho. Míra kvality příběhu 2/10 ubuleného žvástu! ale... Carrey rox!(5.9.2005)
-
jajinka
Tak u téhle komedie jsem se po dlouhé době opravdu smála... Jak zrovna Jim Carrey není můj oblíbenec, tak v tomhle filmu mu role naprosto sedla...(17.10.2005)
-
Seag
Veľmi vtipná, efektmi nadupaná, Carreyovská komédia, pri ktorej som so smiechu ležal na zemi. Tvorcovia sa snažili namontovať čo najviac vtipov, a dokonca aj smutných scén..........Podľa mna jedna s najlepších Carreyovských Komédií.P.S. Morgan Freeman zahral Boha bravúrne. Nikdy som si nemyslel, že Boh bude dokonalý ako černoch.(8.5.2006)
-
Freemind
Strašné. Jeden z těch filmů, u kterých se červenáte studem, že ztrácíte čas s takovou špínou.(19.3.2012)
-
Duotone28
Na to ake stars boli obsadene vo filme...urcite sa cakalo viac...Takto iba priemer priemerov...(24.12.2007)
-
Langy10
Výbornej film Jima Carreyho ..Rekl bych ten jeho nejlepší :D.... no bůh ví čim nás potěší dál.. :)(6.7.2010)
-
MartinNDL
Kdo z Vás neměl v dětství (i pozdějc) přání stát se aspoň na chvíli Bohem? Ono by se to dalo krásně využít, když uméte dělat zázraky. Je to sranda, než si uvědomíte, že to není jen tak a má to tmavé stránky. Jim Carrey je skvělý a podceňovaný herec, Morgan Freeman je Morgan Freeman - toho má rád každý. Jenže scénář není dokonalý, má mezery.(20.12.2005)
66%
Hodnocení uživatelů
Fanklub filmu
Premiéry
| V kinech ČR od: | 16.10.2003 |
|---|---|
| V kinech SR od: | 04.09.2003 |
| Na DVD od: | 14.04.2004 Warner |
Související
- Božský Evan (2007)