Dům naruby

Bringing Down the House

Neserte nám pestúnku

Komedie

USA, 2003, 101 min

Zaujala mě vtipná konfrontace sucharského právníka a živelné černošky. První se vyjadřuje velice vybraně a opatrně, ta druhá si servítky nebere. Vše samozřejmě stojí na výkonu obou hlavních hrdinů a musím říci, že jim to spolu slušně šlape - byť u mě opět vítězí Steve, Queen Latifah občas některé exhibice přemalovává až "příliš černě". Děj několikrát schytá zásah v podobě "velkého překvapení", čímž obvykle ztrácí dech, nebo se točí do zcela jiných vod komična. Průměrná komedie, která je mi o trochu sympatičtější díky velmi povedenému českému dabingu a snad i překladu (viděno na HBO). 55%(10.2.2010)

Název mluví za vše. Queen Latifah převrátila nejen dům ale i život naruby Stevu Martinovi. Veškeré vtipné situace vycházejí ze střetu dvou lidí, usedlého právníka a lehce divoké černošské ženy. A že jde o neoriginální příběh? Tak to mi vůbec nevadilo. Já jsem se výborně bavila a navíc mám oba hlavní představitele ráda. Oba totiž byli skvělí. Myslím, že si své role dostatečně užili.(24.9.2008)

Kupodivu vcelku normální komedie. Opravdu jsem to nečekal. Podle toho, co jsem si přečetl v obsahu se od toho nedalo čekat opravdu nic. Jenže námět není zase tak suchý a tupý, jak se na první pohled zdá. Martin se přemáhá a místy jsem se dost nasmál. Je paráda, že se fim obešel bez těch nechutných, primitívních a hlavně fekálních vtípků.(8.11.2004)

• Boss321

Steva Martina a jeho komedie mám velmi rád a obvykle si při nich hodně zasměji, ale tahle mi moc nesedla. Konfrontace bílého právníka a černošské trestankyně je jistě docela zajímavý námět, ale na komedii jsem se mockrát nezasmál. Queen Latifah ve své roli byla nepřekonatelná. Typická komedie na jedno zkouknutí, na kterou si za pár dní ani nevzpomenete......(4.5.2008)

Steve martin má většinou dobrý rodinný komedie, ale tohle je spíš podprůměr, Martin se sice snaží jak to jen jde a některý fórky a převleky jsou úplně dokonalý, ale i tak to nestačí., stejně je to spíš nuda(10.12.2006)

• - Na začátku filmu, kdy Peter (Steve Martin) dostane okamžité zprávy v práci a Howie (Eugene Levy) se jde podívat na notebook, logo Apple nesvítí, což jednoznačně ukazuje na to, že je notebook vypnutý. (Borrtex)

• - S rozpočtem 35 000 000 amerických dolarů se stal film hitem a překvapením. V USA si totiž vydělal neuvěřitelných 132 600 000 dolarů a v březnu 2009 byl tak zařazen na 231. místo nejúspěšnějších filmů v USA všech dob. (Borrtex)