Dům naruby

Neserte nám pestúnku

Komedie

USA, 2003, 101 min

• Suzana

Slabší průměr. Předvídatelná americká komedie se k mému překvapení zabývá tématem jako je rasismus - on totiž jeden americký právník příjde na to, že být černá automaticky neznamená být hloupá/trestankyně. Komedii hází klacky pod nohy nijak závratně vtipné "scénky" a i když temperamentní Latifah kontrastuje se sucharským Martinem, nevnáší to do děje skoro žádný vtip... vlastně to působí dost křečovitě.(18.6.2008)

Hodně velká legrace. ČERNOCH VS. BĚLOCH paráda ---skvělé kontrasty(3.12.2006)

• mandes

rozpočet : $33 million tržby celosvetovo : $164,729,679(31.1.2007)

Ze zcela předem mnou odhadnuté kraviny se vyklubala docela v pohodě komedie. Jasný, nebyly tu salvy smíchu, ale v celku se film odehál na jednoduché pohodové vlně nenásilného humoru. Steva Martina sem doteď opvaravdu neměl rád, po tomto filmu jsem zjistil, že umí i hrát a nejen ze sebe dělat blbce. Queen Latifah je opravdu herečka k pohledání, prostě typická rázná černoška, před kterou bych v noci na ulici asi utekl někam do bezpečí rychleji, než před bandou holých lebek. Docela by mě zajímalo jak by vypadal filmový duet Queen Latifah a Forest Whiteaker :-)))(17.1.2009)

• Orlau32

Steve Martina jsem nikdy nemusela. Nevím, co mi na tom herci vadilo, ale byl pro mě vždy "utrpením" na plátně. Jinak běžná americká pitominka, dobrá tak jako "odchodné" pro hosty na Silvestra ve 3 hod. ráno.(6.5.2014)