Dům naruby

Bringing Down the House

Neserte nám pestúnku

Komedie

USA, 2003, 101 min

Zaujala mě vtipná konfrontace sucharského právníka a živelné černošky. První se vyjadřuje velice vybraně a opatrně, ta druhá si servítky nebere. Vše samozřejmě stojí na výkonu obou hlavních hrdinů a musím říci, že jim to spolu slušně šlape - byť u mě opět vítězí Steve, Queen Latifah občas některé exhibice přemalovává až "příliš černě". Děj několikrát schytá zásah v podobě "velkého překvapení", čímž obvykle ztrácí dech, nebo se točí do zcela jiných vod komična. Průměrná komedie, která je mi o trochu sympatičtější díky velmi povedenému českému dabingu a snad i překladu (viděno na HBO). 55%(10.2.2010)

• Kryton

Další z řady amerických rodinných komedií. Jak já jsem přišel na nápad si to zapnout v TV to opravdu nevím!(15.6.2008)

Kupodivu vcelku normální komedie. Opravdu jsem to nečekal. Podle toho, co jsem si přečetl v obsahu se od toho nedalo čekat opravdu nic. Jenže námět není zase tak suchý a tupý, jak se na první pohled zdá. Martin se přemáhá a místy jsem se dost nasmál. Je paráda, že se fim obešel bez těch nechutných, primitívních a hlavně fekálních vtípků.(8.11.2004)

Není to takovej průšvih .. vždyť se člověk i zasměje.(26.5.2008)

• Ivoshek

Neviděl jsem to celé, ale těch prostředních 30 minut na zařazení do odpadu bohatě stačí. Točit takové věci s takovými herci by mělo být trestné. Chvíli jsem zvažoval hvězdičku za Levyho, ale nedám. a ne a ne a ne.(6.5.2008)