Dům naruby

Bringing Down the House

Neserte nám pestúnku

Komedie

USA, 2003, 101 min

Velmi dobrý Steve Martin a perfektní Queen Latifah v dosti originální a velmi nenáročné komedii se zajímavou zápletkou , spoustou dobrých hlášek a komických situací , která ovšem trošku ztrácí díky průměrnému scénáři a trapnějšímu závěru. Celkově velmi dobrá zábava a příjemně strávený čas. 77%(11.7.2008)

• dobytek

Nejhorší film Steva Martina, co jsem viděl. Nějak nechápu, co to vůbec mělo znamenat. Zřejmě nám chtěli tvůrci ukázat, jak jsou negři (pardón, afroameričani) děsně free a cool, zatimco Steve Martin je pravej opak a prostě totální blb. Ale ta skvělá afroameričanka mu ukáže, že se dá žít i jinak a všichni budou v pohodě a gangsta, nigga, brotha, yeaaah. Ovšem při sledování tý krávy Queen Latifah jsem si spíš začal řikat, že třeba takovej Ku-klux-klan neni zase tak špatný sdružení. Každopádně myslim, že tenhle film si Steve Martin rozhodně za rámeček nedá.(8.2.2007)

Síce šablonovitá, ale stále veľmi sympatická komédia s ideálnou mierou všetkých potrebných ingrediencií.(7.4.2003)

„Kto to kedy videl, Hispánci v tejto štvrti a bez kosačky v ruke.“ Hoci som bol dopredu presvedčený o tom, že sa mi film s brutálnym slovenským prekladom NESERTE NÁM PESTÚNKU nebude páčiť, výsledok bol prekvapivo sympatický a dokonca vtipný (ženská bitka, finále) a i potencionálne trápne scény sú zachránené nečakane dobrými hercami (Steve Martin je v diskotékovom finále vtipný a Eugene "Jimov otec" Levy ako úchylák resp. znalec žien je perfektný v každej scéne). Queen Latifahová (SFÉRA, ZBERATEĽ KOSTÍ) snímku tiež produkovala a nepochybujem o tom, že je presné taká, aká mala byť. K tomu konečne poriadna babská bitka. Ja to beriem.(1.10.2006)

V celku dobrá, pohodová komédia,dá sa pri nej aj smiať... aj herecké obsadenie ujde.(22.11.2008)