Dům naruby

Bringing Down the House

Neserte nám pestúnku

Komedie

USA, 2003, 101 min

V celku dobrá, pohodová komédia,dá sa pri nej aj smiať... aj herecké obsadenie ujde.(22.11.2008)

• Ivoshek

Neviděl jsem to celé, ale těch prostředních 30 minut na zařazení do odpadu bohatě stačí. Točit takové věci s takovými herci by mělo být trestné. Chvíli jsem zvažoval hvězdičku za Levyho, ale nedám. a ne a ne a ne.(6.5.2008)

Docela zajímavá komedie, u které jsem se mnohokrát zasmál. Pravda je, že spojení Steve Martin - Queen Latifah tak trochu skřípe a ti dva se k sobě prostě nehodí, ale dějově byl film docela povedený. Prostě jsem si tenhle film užil se stálým úsměvem na tváři. Scénář mi přišel naprosto v pohodě, Stevea Martina mohu v jakémkoliv filmu, tento herec je mi totiž velmi sympatický, docela super oddychovka, když se nudíte a v televizi náhodou narazíte na tohle. Perfektně jsem se u toho odreagoval. Ale dávám pouze tři hvězdičky, jelikož už jsem viděl lepší filmy, na které tenhle film prostě nedosahuje. Mám prostě své limity, nad které odmítám být shovívavý, ale myslím si, že tři hvězdičky jsou pořád ještě skvělou vizitkou pro tento film. Takže tři hvězdičky musí tomuto filmu ode mne prostě stačit...(6.8.2007)

• ivishka

Bezduchá rasistická konverzační hloupost. Myslela jsem, že s věkem Steve Martin přijde malinko k rozumu ale dost jsem se mýlila...Pes se jménem William Shakespeare je teda vrchol...Stupidita z amerických komedií většinou naprosto srší a tahle není vyjimkou.(2.12.2012)

„Kto to kedy videl, Hispánci v tejto štvrti a bez kosačky v ruke.“ Hoci som bol dopredu presvedčený o tom, že sa mi film s brutálnym slovenským prekladom NESERTE NÁM PESTÚNKU nebude páčiť, výsledok bol prekvapivo sympatický a dokonca vtipný (ženská bitka, finále) a i potencionálne trápne scény sú zachránené nečakane dobrými hercami (Steve Martin je v diskotékovom finále vtipný a Eugene "Jimov otec" Levy ako úchylák resp. znalec žien je perfektný v každej scéne). Queen Latifahová (SFÉRA, ZBERATEĽ KOSTÍ) snímku tiež produkovala a nepochybujem o tom, že je presné taká, aká mala byť. K tomu konečne poriadna babská bitka. Ja to beriem.(1.10.2006)

• - Na začátku filmu, kdy Peter (Steve Martin) dostane okamžité zprávy v práci a Howie (Eugene Levy) se jde podívat na notebook, logo Apple nesvítí, což jednoznačně ukazuje na to, že je notebook vypnutý. (Borrtex)

• - S rozpočtem 35 000 000 amerických dolarů se stal film hitem a překvapením. V USA si totiž vydělal neuvěřitelných 132 600 000 dolarů a v březnu 2009 byl tak zařazen na 231. místo nejúspěšnějších filmů v USA všech dob. (Borrtex)