The Call Up

Charles Barker

Charles Barker

John Lee

Tom Raybould

Myslím, že pro všechny kluky a holky, kteří rádi smaží střílečky na písidlech, bude The Call Up převeliká rozkoš. Líbil se převelice i mně, který hraje leda tak Angry Birds (ale zato hodně dobře). A myslím, že leckterý uhrovitý hošan bude mít vilné představy o křehké amazonce Shelly, stejně jako jsme je kdysi měli my třeba o prsaté mužatce Vasquezové z dvojky Aliena. Výsledný dojem z filmu mi kazí leda jen ultraidiotská postava Zahida, který nás měl nenápadně výchovně poučit o tom, že ne všichni muslimové jsou chladnokrevní hrdlořezové. Za tuhle neuvěřitelnou trapnost bych scénáristu-režiséra s chutí po křesťansku upálil na hranici, nebo zlámal v kole.(4.9.2016)

Solidní akční béčko. Nejzajímavější je rozhodně nápad, kde skupina náhodných lidí se přihlásí na zkoušku nové videohry, kde výherce může vyhrát 100 tisíc dolarů, ovšem vše se změní, když ve hře půjde o život i zúčastněným. Skvěle vypadá virtuální svět, který má k počítačové hře velmi blízko, hráči mají za úkol projít 26 úrovněmi, kde zabíjí teroristy ( Mají vesty i lékarníčky a počítá se nejlepší scóre za level). Naštěstí je to i Rko a přestřelek je vskutku dost a jak je už známo v každém týmu musí být někdo hajzl. Překvapil i závěrečný zvrat, mínusem jest chování postav, které mi po čase začly lézt i na nervy. Silná trojka a doporučení. 69%(8.8.2016)

• Yoshitsune

Mám rád nezávislé režiséry a jejich nezávislé filmy, mají potenciál zabodovat a uspět, díky čemuž získají peníze a mohou svůj vlastní projkt rozject na plno. Takže tenhle film mně lákal, přeci jenom vidět hranou verzi Sword of Online (to je anime) v Rkové verzi, to nemůže dopadnout špatně. No a špatně to dopadlo, akce je zde sice tak nějak dost, ale chybí tomu adrenalin a zběsilost. Když děláte akční filmy, tak je jedno jestli je to Rko nebo PG-13, ale akční scény musí být dynamické a divák z nich musí cítit nezkrotnou vášeň. Pokuď akční scény tohle nemají, tak nemá cenu točit akční film. Tenhle film má špatné akční scény a o té bitce ani nemluvě, ano ke konci sice dojde na nějakou tu taktiku a delší přestřelku, ale neni to nic co by jedno nadzvedlo ze židle. Postavy které mi byli sympatické buď umřou a nebo se znich vyklubou zákeřní zmrdi, nebo zoufalci a u postavy která vypadá že zemře hned jak "hra" začne vydrží až do konce ? To jako vážně ??? Ohh ano to finální rozuzlení je sice dobré a dalo by se říct že i šokuje, ale když zbytek filmu stojí za hovno (slušně řečeno) tak ani dobrý konec to nezachrání. Jo a ta holka je blbá, ty peníze si přece mohla vzít, co by se stalo kdyby si je vzala ? Já bych si je vzal. Dejte radši Sword of Online, Log Horizon a nebo mého oblíbence Overlord, u něho to tvůrci bůhví proč zabalili v tom nejlepším, ale je to to nejlepší s touhle tématikou.(25.9.2016)

Vzhladom na produkcne moznosti perfektne becko s originalnym napadom. Konceptom mi to pripomenulo horory typu Kocka v ktorom je skupina ludi nutena prekonavat prekazky, aby prezili. Len sa to neodohrava v kocke ale vo virtualnej realite v ktorej postavy hraju strielackovu hru ale pokial v nej zomru, tak zomru aj v reali. Proste zaujimavy mix hororu a simulacie videohier. Videoherne aspekty boli vyuzite velmi dobre a pacilo sa m to viac ako Hardcore Henry. Pritom sa reziser zaobisiel bez POV zaberov, ktore mi v Henrym vadili. Charles Barker sa predviedo velmi dobre ako reziser a okrem dokonalej technickej stranky sa mu dari navodit napätie a pracovat s hercami, takze ma ich osud zaujimal. Akcne sceny tvoria prestrelky, ktore su aj krvave a celkovo slusne prevedene. Slabsie je na tom Charles Barker ako scenarista. Mal skvely napad a sustredil sa na rôzne drobnosti z hier, ale niektore postavy sa postupne zacnu spravat idiotsky a aj akcia zacne byt monotonna. Nonstop prestrelky dookola. Pritom nakusne par zaujmavych napadov ktore mohol poriadne rozviest. Level v ktorom nemôzu pouzivat strelne zbrane, level v ktorom musia kvôli informaciam mucit zajatca. Prave v tychto leveloch sa mal viac sustredit na psychologiu postav, pretoze by bolo pôsobive sledovat prerod vystrasenych hracov, ktory musia kvôli vlastnemu prezitiu vlastnymi rukami zabijat alebo mucit ludi. Bohuzial k tomu nedôjde a film skonci niekde na pol cesty. Zaverecne odhalenie ludi, ktori su za tym mi tiez pripadalo nezaujimave a aj zbytocne. Kludne sa to mohlo skoncit odchodom vitaza z budovy bez toho, aby sme vedeli, kto je za tym. Takze vysledkom je originalny a dobre natoceny film, ktory mal na viac, ale rozhodne stoji za jedno pozretie a na dalsi film Charlesa Barkera sa tesim. Evidentne ma talent. 7/10.(2.9.2016)

Překvapivě příjemná akční oddechovka s nádechem sci-fi. Ačkoliv ta virtuání realita vypadala naoko dobře, tak pořád to bylo nějaké poloprázdné, jednotlivá patra příliš monotonni bez napadu. Virtuální protivníci měli setsakra nízkou umělou inteligenci, protože jejich styl boje byl více než amatérský, natož pohyby kdy spíše čekali až budou trefeni, vše tak trochu zpomalovaně. Amatéřinu bojů stránku předváděly hlavní postavy. Podle mě by skuteční hráči dokázali v takovémto mirkosvětě předvést podstatě více, než tahle skupina. Ale je to podáno poměrně zábavným způsobem, takže jsem to docela hltal a v rámci možností se mi to dosti líbilo. Problikávání díky hledí do hry a do skutečnosti, bylo poměrně efektní. Postavy které dojdou do finále jsem si i přál, takže v tomto spokojenost. Ale ta Tylor byla trochu moc šílená postava, s ostatníma jsem zase nějak problém je přijmout neměl. Samozřejmě je v tom spousta nezodpovězených otázek, ale vše se snažili vynahradit neustálým děním, které prostě i přes nedostatky ostatních věcí funguje natolik, že je ten film zkrátka i tak dobrý.(4.9.2016)