Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Švýcarsko, 2000, 90 min (SE: 91 min)

• bassator

20%(13.4.2009)

• movie

Jack Sholder ještě nezemřel a tak točí, točí a točí jedno béčko za druhým. A i když tohle dílko dost zprasil zásah producentů do výsledné podoby filmu (návaznost atd., no prostě nůžky :), já se bavil mnohem více (pravděpodbně) než všichni ostatní.(24.1.2003)

• -bad-mad-wolf-

Pamatuju si, jak jsem před lety ve videopůjčovně mlsně kroužil kolem véháesky s tímhle titulem. Teenager, zrovna se seznamující s Arthurem C. Clarkem a pídící se po dalších objevech v žánru, narazil na film, který sliboval tajemnou story z hlubin vesmíru, se špičkovými triky od tvůrců Titanicu. Haha. Triky možná ucházející opravdu jsou, ale dějové prostory jsou vycpané pytli nudné vaty a veškeré tajemno obstarává pochybný artefakt, dělající z lidí nadlidi, magory, psychopaty a vůbec všelijakou standartně nestandartní havěť. Zoufale nenápadité béčko s mnoha na nervy lezoucími faktory.(26.12.2006)

• klerik

Nákladné prepadákové béčko, ktoré takmer zaslúžene zaniklo pri žiarení ČIERNOČIERNEJ TMY. Dve ** si film odmakal poctivo - je tam zapamätania hodná erotická scéna, nabušený záporák a pekné efekty. Uvedomujem si otrepanosť "ponorkového" hororu v uzavretom mieste, ale neurazilo ma to... Skrátka slabý film, na ktorom sa dá baviť, ak pristúpite na jeho hru...(3.4.2006)

Dva roky po ŽOLDÁKOVI: LEGII ZKÁZY si Hollywood připsal další brutálně předražené vesmírné béčko a další účetní průser jako noha, průser ještě podtržený úspěchem ultralaciné ČERNOČERNÉ TMY z téhož roku. Scénář sice tasí několik zajímavých nápadů a obsazení čítá řadu známých druholigových xichtů, ale shazuje to laciný vizuál se špatnými digitálními triky. Přesto se mi to líbí víc než ČERNOČERNÁ TMA.(12.1.2011)

• - Byly natočeny celkem čtyři alternativní konce. (Hal_Moore)

• - Údajně bylo vydání tohoto filmu na nějakou dobu studiem pozdrženo z důvodu nespokojenosti s hotovým projektem režiséra Waltera Hilla. Studio povolalo Francise Forda Coppolu, tvůrce "Kmotrovské" trilogie, aby film přepracoval. (Hejtmy)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)