Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Švýcarsko, 2000, 90 min (SE: 91 min)

• Visáč

Sparchantelý paskvil sprasený až trojicou (!) režisérov. Prehliadka lacných efektov a kulís, bez akcie či nápadu. Furt sa tam len kecá alebo prcá, čo je na sci-fi málo. Za toto museli v MGM padať hlavy jak nikdy.(6.5.2015)

• Anderton

Pozeral som to tak trochu jedným okom, ale niečo takéto mi nedá neokomentovať. Ak by sme film brali ako totálne sci-fi béčko s neznámymi hercami určené pre dvd trh, tak je to super prdel. Ak ale sme nútení film brať v kontexte tvorby človeka, ktorého meno nedokážem v spojitosti so Supernovou ani napísať, tak takýto prúser nemá v Hollywoode obdobu. Je to však zabudnutý film a preto sa dá jeho 9 dimenzionálny potenciál krásne guilty pleasureovo užiť. Casting každej postavy je totálne mimo.(24.2.2015)

• -bad-mad-wolf-

Pamatuju si, jak jsem před lety ve videopůjčovně mlsně kroužil kolem véháesky s tímhle titulem. Teenager, zrovna se seznamující s Arthurem C. Clarkem a pídící se po dalších objevech v žánru, narazil na film, který sliboval tajemnou story z hlubin vesmíru, se špičkovými triky od tvůrců Titanicu. Haha. Triky možná ucházející opravdu jsou, ale dějové prostory jsou vycpané pytli nudné vaty a veškeré tajemno obstarává pochybný artefakt, dělající z lidí nadlidi, magory, psychopaty a vůbec všelijakou standartně nestandartní havěť. Zoufale nenápadité béčko s mnoha na nervy lezoucími faktory.(26.12.2006)

...standardní herecké výkony, rutinní filmové zpracování, pár pěkných zvláštních efektů. Zkrátka průměrný film nijak zvlášť nevybočující z holywoodské produkce sci-fi, který nemůže urazit nezaujatého fanouška žánru i běžného diváka. Nechápu vcelku hysterické odsudky ve zdejších komentářích, prostě jen jeden z řady filmů žánru...(1.10.2005)

• Lavran

Devítirozměrná hmota (!), opilá kamera, macho robot v leteckém bomberu z 1. světové, neskutečně imbecilní dialogy, sexuální harašení, zamilovaný palubní počítač důvěrně přezdívaný Kočka a mnohé další pikantnosti, které nemají ve vážně míněné sci-fi obdoby. Pokud se podobně jako já rádi nasmějete u extrémně hloupého filmu, neotálejte ani na sekundu a Supernovu si pusťte. Je dokonce značně pravděpodobné, že budete váhat, zda ji pro dobro vesmíru neohodnotit plným počtem. :)(10.2.2009)

• - Byly natočeny celkem čtyři alternativní konce. (Hal_Moore)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Údajně bylo vydání tohoto filmu na nějakou dobu studiem pozdrženo z důvodu nespokojenosti s hotovým projektem režiséra Waltera Hilla. Studio povolalo Francise Forda Coppolu, tvůrce "Kmotrovské" trilogie, aby film přepracoval. (Hejtmy)