Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Švýcarsko, 2000, 90 min (SE: 91 min)

• anais

Supernova je jedním z největších pochybení současného Hollywoodu. Film vznikl pod taktovkou zkušeného Waltera Hilla, ale když studio vidělo, jaký paskvil vznikl, povolalo Coppolu, aby zachránil, co se dalo. Netuším jaký byl jeho vklad do výsledného produktu, ale to co vzniklo je naprosto nezáživná podívaná, z níž jsem si odnesl pouze vzpomínku na obličej sloučený s plexisklem a přehršel zbytečných svlékacích scén, které působí ve filmu samoúčelně. Stejně jako zajímaví režiséři, nedokáže filmu pomoci ani relativně kvalitní herecké obsazení. Supernova měla ambice nějakého lepšího dílu Star treku, ale dopadla jako horší díl Krajních mezí.(17.11.2004)

• bassator

20%(13.4.2009)

• movie

Jack Sholder ještě nezemřel a tak točí, točí a točí jedno béčko za druhým. A i když tohle dílko dost zprasil zásah producentů do výsledné podoby filmu (návaznost atd., no prostě nůžky :), já se bavil mnohem více (pravděpodbně) než všichni ostatní.(24.1.2003)

Takhle nízké hodnocení nechápu, Supernova je poměrně sympatické vesmírné scifko, takový mix Sunshine a Koule. Samozřejmě, béčko jak bič, ale poctivé, snaživé a vůbec ne hloupé. Fandům dvou výše jmenovaných snímků určitě můžu doporučit.(16.5.2008)

• mandes

rozpocet $90 million trzby celosvetovo- $14,828,081(23.9.2006)

• - Byly natočeny celkem čtyři alternativní konce. (Hal_Moore)

• - Údajně bylo vydání tohoto filmu na nějakou dobu studiem pozdrženo z důvodu nespokojenosti s hotovým projektem režiséra Waltera Hilla. Studio povolalo Francise Forda Coppolu, tvůrce "Kmotrovské" trilogie, aby film přepracoval. (Hejtmy)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)