Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Švýcarsko, 2000, 90 min (SE: 91 min)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.9.2012)

Takhle nízké hodnocení nechápu, Supernova je poměrně sympatické vesmírné scifko, takový mix Sunshine a Koule. Samozřejmě, béčko jak bič, ale poctivé, snaživé a vůbec ne hloupé. Fandům dvou výše jmenovaných snímků určitě můžu doporučit.(16.5.2008)

• -bad-mad-wolf-

Pamatuju si, jak jsem před lety ve videopůjčovně mlsně kroužil kolem kazety s tímto titulem. Teenager, zrovna se seznamující s Arthurem C. Clarkem a pídící se po dalších objevech v žánru, narazil na film, který sliboval tajemnou story z hlubin vesmíru, se špičkovými triky od tvůrců Titanicu. Haha. Triky možná ucházející opravdu jsou, ale dějové prostory jsou vycpané pytli nudné vaty a veškeré tajemno obstarává pochybný artefakt, dělající z lidí nadlidi, magory, psychopaty a vůbec všelijakou standartně nestandartní havěť. Zoufale nenápadité béčko s mnoha na nervy lezoucími faktory.(26.12.2006)

• Lavran

Devítirozměrná hmota (!), opilá kamera, macho robot v leteckém bomberu z 1. světové, neskutečně imbecilní dialogy, sexuální harašení, zamilovaný palubní počítač důvěrně přezdívaný Kočka a mnohé další pikantnosti, které nemají ve vážně míněné sci-fi obdoby. Pokud se podobně jako já rádi nasmějete u extrémně hloupého filmu, neotálejte ani na sekundu a Supernovu si pusťte. Je dokonce značně pravděpodobné, že budete váhat, zda ji pro dobro vesmíru neohodnotit plným počtem. :)(10.2.2009)

Nejak v tom čase nemal sci-fi žáner na ružiach ustlané. Red Planet a Mission to Mars nie ja práve úkážka vo svojom žánri a bohužiaľ ani Supernova neobstála oveľa lepšie. Prepadák ktorý sa k nám nedostal ani do kín narozdiel od vyššie zmienených filmov ma však solídne zaujal. Klasické sci-fi prvky ako skok priestorom s následnou poškodenou kryogénnou komorou, záchranná misia, klaustrofóbia v uzavretom priestore, neznáme postavy, tajomný artefakt meniaci telesné schopnosti – dej sa mi dosť páčil. Príjemné béčko. Zaujímavý je aj zoznam režisérov ktorý sa na ňom vystriedal Francis Ford Coppola (on a sci-fi – prekvapenie), Walter Hill (priemerný režisér), Jack Sholder (hororový béčkový remeselník). Zrejme každý čo to zo svojho talentu (aspoň štipku) nechal aj tu. Obstojné herecké obsadenie Angella Basett, James Spader a Lou Diamond Phillips (ten to tu fakt veľmi nerozbalil) tiež nie je na škodu.(5.3.2007)