Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Švýcarsko, 2000, 90 min (SE: 91 min)

• LiVentura

Smutný sci-fi thriller.....bez dobré pointy a se sexuálním podtextem... :-((8.2.2009)

Dva roky po ŽOLDÁKOVI: LEGII ZKÁZY si Hollywood připsal další brutálně předražené vesmírné béčko a další účetní průser jako noha, průser ještě podtržený úspěchem ultralaciné ČERNOČERNÉ TMY z téhož roku. Scénář sice tasí několik zajímavých nápadů a obsazení čítá řadu známých druholigových xichtů, ale shazuje to laciný vizuál se špatnými digitálními triky. Přesto se mi to líbí víc než ČERNOČERNÁ TMA.(12.1.2011)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.9.2012)

• mandes

rozpocet $90 million trzby celosvetovo- $14,828,081(23.9.2006)

Kdysi dávno jsem to viděl, a pár věcí mne zaujalo. Ale kdybych o nich mluvil prozradil bych moc děj. Pak jsem viděl tento film v nočních hodinách díky ČT1. Jak již zde bylo řečeno podobá se to trochu Horizontu události, možná bych přidal i Jasona X. Takže souhrném davám 3* +.(8.4.2010)