Půlnoční míle

Moonlight Mile

Polnočná míľa

Drama / Romantický

USA, 2002, 146 min

Nenudiaci zaujímavý pohľad na časť života jednej obyčajnej rodiny po tragickej smrti ich jedinej dcéry s výborným hereckým obsadením. Fajn.(27.1.2009)

Brad Silberling mě ze začátku ne a ne vtáhnout do děje. Pak jsem ale najednou zjistil, že se nemůžu odtrhnout a celkový dojem už se ke konci jenom vylepšoval. Film se výrazně opírá o herecké výkony. Susan Sarandon jako vždy skvělá, Dustin Hoffmanan jako "za mlada", ale skvělý je také Jake Gyllenhaal, který zazářil už v "Říjnovém nebi". Celkový dojem se mi ustálil kolem 70% - příjemný film.(21.3.2004)

• mandes

rozpočet : $21 million tržby celosvetovo : $10,011,050(24.12.2006)

Situace - Dobrý příběh, který se dá zdatně odvyprávět a může se opřít o brilantní obsazení. Scénář - Pokulhávajcí v občasných momentech, těžko se posouvá v ději, občas nedotažený, na snímku nechá pár mírných šrámů. Výsledek - Nadprůměrný námět se dá odvyprávět průměrně (důkat je zde) a průměrný scénář nechá obsazení mluvit téměř výhradně lakonicky. Režisér filmu příliš nepřidal, stačí vidět jednou.(18.9.2005)

• rikitiki

Rozbředlé.(25.3.2010)

• - Film je pomenovaný podľa songu Moonlight Mile (Sticky Fingers,1971) od Rolling Stones. Pieseň sa nachádza aj na soundtracku a vo filme zaznie vo chvíli, keď sa Joe (Jake Gyllenhaal) prvýkrát dostane v bare k jukeboxu. (ZOUi)