Půlnoční míle

Moonlight Mile

Polnočná míľa

Drama / Romantický

USA, 2002, 146 min

Snaha vyrovnat se se smrtí dcery a snoubenky... Jistě velmi silné téma, ale nějak jsem to těm velkým hercům (D. Hoffman, S. Sarandonová) a Jakeu Gyllenhaalovi nemohl uvěřit. Ne že by hráli špatně, to vůbec ne, ale oni jaksi neměli moc co hrát, a to je pak přes veškerou snahu poněkud problém.(1.1.2008)

Zajímavě neotřelý příběh o velké ztrátě, snaze zaplnit ji a nové lásce, stojící na výborných výkonech Jake Gyllenhaala, Dustina Hoffmana a Susan Sarandon, stejně jako na vždy okouzlující a roztomilé Ellen Pompeo(zde navíc ve své první opravdu větší roli). Potěší i Holly Hunter ve vedlejší roli státní zástupkyně. Skvěle vykreslenou atmosféru Ameriky šedesátých let podtrhuje výborně zvolená hudba. Půlnoční míle je prostě takový malý skromný film, který Vás vtáhne a přes pomalé tempo vyprávění nepustí.(26.4.2012)

Brad Silberling mě ze začátku ne a ne vtáhnout do děje. Pak jsem ale najednou zjistil, že se nemůžu odtrhnout a celkový dojem už se ke konci jenom vylepšoval. Film se výrazně opírá o herecké výkony. Susan Sarandon jako vždy skvělá, Dustin Hoffmanan jako "za mlada", ale skvělý je také Jake Gyllenhaal, který zazářil už v "Říjnovém nebi". Celkový dojem se mi ustálil kolem 70% - příjemný film.(21.3.2004)

Situace - Dobrý příběh, který se dá zdatně odvyprávět a může se opřít o brilantní obsazení. Scénář - Pokulhávajcí v občasných momentech, těžko se posouvá v ději, občas nedotažený, na snímku nechá pár mírných šrámů. Výsledek - Nadprůměrný námět se dá odvyprávět průměrně (důkat je zde) a průměrný scénář nechá obsazení mluvit téměř výhradně lakonicky. Režisér filmu příliš nepřidal, stačí vidět jednou.(18.9.2005)

Nemůžu si pomoct, ale musím tento film označit za průměrný. Příběh není vůbec špatný, herci také ne, ale ve výsledku to prostě není ono.(30.9.2005)