Půlnoční míle

Moonlight Mile

Polnočná míľa

Drama / Romantický

USA, 2002, 146 min

"Choď." Báseň Brada Silberlinga pre herečku Rebeccu Schaeferovú, jeho priateľku, ktorú koncom 80. rokov zastrelil jej fanúšik.Výborné herecké výkony Sarandonová-Hoffman-Gyllenhaal-Pompeoová, menacholická a pritom zvláštne veselá atmosféra, úžasná scéna pohrebu a krásny koniec. Najcivilnejší a pritom najlepší Bradov film (Casper, Mesto anjelov, Rad nešťastných príhod). Každou reprízou ho mám radšej, i preto zvyšujem z 80% na plnú stovku, lebo je to, ako hovorí don Corleone, osobné.(16.9.2005)

Situace - Dobrý příběh, který se dá zdatně odvyprávět a může se opřít o brilantní obsazení. Scénář - Pokulhávajcí v občasných momentech, těžko se posouvá v ději, občas nedotažený, na snímku nechá pár mírných šrámů. Výsledek - Nadprůměrný námět se dá odvyprávět průměrně (důkat je zde) a průměrný scénář nechá obsazení mluvit téměř výhradně lakonicky. Režisér filmu příliš nepřidal, stačí vidět jednou.(18.9.2005)

Ježiš, tohle je fakt krásný! Trošku mi to připomělo LEDOVOU BOUŘI. Příjemní herci a prostředí, decentní příběh a parádní soundtrack. Trošku mě mrzí spíš průměrný hodnocení filmu ... Tohle DOPORUČUJU.(4.11.2006)

Film, který je především krásný v tom, že zcela jednoduše pochopíte, co jím chtěl básník (v tomto případě režisér) říci. Příběh je velice silný, a i když plyne velice pomalu a nepotrpí si na zjevné dramatické situace, přeci jen poznáte, že veškeré drama se odehrává v samotných postavách a jejich pocitech. A je to právě kvůli hercům, kteří těmto duševním dramatům dodávají potřebnou šťávu. Nade všechny vyčnívá Jake Gyllenhaal, který skrze nevyslovené emoce a hrající oči dokáže vyslovit přesně to, co chce říct, i když vlastně mlčí - nádhera. O výběru hudby ani nemluvě...(4.11.2006)

• gilmore_girl

Rozvlekla nuda bez spetky emoci... jednu hvezdu davam jen za vyber skvelych hercu, kteri tady ovsem nemeli co zahrat.(29.3.2010)