Němý Bobeš aneb Český Tarzan (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 90 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

"Cos to udělal Pepíku? - Hezký! - Hoďte na něj deku nebo ho zabiju!" (76 %)(20.6.2016)

"Je na Malinách!" "Přiznej se Mikovče, že tys ji zabil?" "Je na malinách!" Cesta pana Faráře, doktora a Bobeše, zrestaurována z první stránky a ze slov základ státu a šestnácterák.Nejgeniálnější na celé hře je, mimo už samotného nápadu semináře a hry najednou, neustálé srovnávání naší verze s verzí dr. Fiedlera. "Kde máš Haničku?Brekekeke"(5.12.2005)

Výborná hra, kterou podtrhují dokonalé retrospektivy! Prostě u Cimrmanů se mi ještě nestalo, abych se kvalitně nepobavil. Tleskám Vám, pane Smojlaku a Svěráku, že jste to opět dokázali a dali jste lidem další skvělou hru, z které je asi nejvíce lidových hlášek ("A je po ptákách, Hoďte přes něj deku, nebo ho zabiju..)(8.11.2008)

Tak téhle hře rozhodně vévodí Ladislav Smoljak v krásné trojroli (vlastně čtyřroli), zejména jako zdegenerovaný baron. A nezapomeňme na papouška. "To je pro vás, pane doktore." "Chudák starý papoušek." A je po ptákách."(17.3.2009)

"Vyřizuje Štruncová"(3.2.2006)