poster

Němý Bobeš aneb Český Tarzan (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 90 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
 • Chrustyn
  *****

  Pro mě za mě, jděte třeba do p....... . Jeden z nejlepších Cimrmanů.(13.5.2007)

 • Frajer42
  **

  Celkem nuda, tady to prolínání semináře a samotné hry se mi příliš nelíbilo. Vtipu bylo taky po skromnu, takže jediné pozitivní co mě dokázalo rozesmát byly samotné vzpomínky, kdy účinkující prohodil jedno slovo, nebo doknce větu a opona se opět zatáhla. Snad kvůli tomu dávám alespoň * *.(4.2.2011)

 • Terva
  ***

  Němý Bobeš: Aneb Český Tarzan. Úvodní seminář s ukázkami dramatu Járy Cimrmana, zničeného v roce 1911 Josefem Padevětem... Rekonstrukce dramatu z 5% pozůstatku... Je na malinách... Cos to udělal, Pepíku?... Základ státu.. Akce: Modrá krev.. Jak to tenkrát bylo. Němý Bobeš: Pra....HA!!!(17.2.2009)

 • eraserhead666
  ****

  "Je to neposeda!" Bylo-li by vůbec možné cimrmanovy hry dělit do kategorií Hurych a synové, Parní Mlýny výborné, dobré a slabé, Němý Bobeš by, i přesto, že je to klasická smoljakovsko-svěrákovská sranda vaše značka/naše značka plná neuvěřitelných hlášek, byl někde uprostřed. Od Cimrmana prostě existují lepší, ale i horší hry. Strašně se mi líbil nápad proložit hru jako takovou semináři, již to působí dost humorně a cimrmanův divadelní retrospektivní úlet je fakt úžasný. Vyřizuje Štruncová.(17.7.2010)

 • fmash
  ***

  Chtěl jsem svůj komentář uvodit dávno zlidovělým „Nuda, nuda, šeď, šeď“ s kličkou, že to se o Němém Bobešovi říct nedá, podotknout cosi o bezpříkladném využití filmového střihu a flashbacků na divadle a uzavřít to celé další všelidově známou hláškou „hoďte na něj deku, nebo ho zabiju“. Ale nemělo by to cenu — byl bych asi padesátý v řadě. Takže se omezím na poznámku, že trojka, kterou dávám, nevyjadřuje podobně jako u Salonního coupé můj objektivní postoj, ale pouhou osobní snahu rozlišit pro sebe jednotlivé hry podle toho, které mě bavily nejvíc. Takže doporučuji všem.(6.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace