Němý Bobeš aneb Český Tarzan (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 90 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Ne, tohle je prostě geniální.(4.4.2014)

Pro mě za mě, jděte třeba do p....... . Jeden z nejlepších Cimrmanů.(13.5.2007)

Můj nejoblíbenější Cimrman. Jako vždy skvělé hlášky ("Je na malinách." "Pepiku, cos to proved?" "Hustě popsané neviditelným ingoustem.") a netypický seminář. Doktor Fiedler nikdy nepochopí českého génia.(14.7.2011)

Prostě Jára Cimrman..geniální dílo, které nikdo jiný na světě nemá(7.1.2010)

"Je to neposeda!" Bylo-li by vůbec možné cimrmanovy hry dělit do kategorií Hurych a synové, Parní Mlýny výborné, dobré a slabé, Němý Bobeš by, i přesto, že je to klasická smoljakovsko-svěrákovská sranda vaše značka/naše značka plná neuvěřitelných hlášek, byl někde uprostřed. Od Cimrmana prostě existují lepší, ale i horší hry. Strašně se mi líbil nápad proložit hru jako takovou semináři, již to působí dost humorně a cimrmanův divadelní retrospektivní úlet je fakt úžasný. Vyřizuje Štruncová.(17.7.2010)

• - Jedno z představení hry navštívil tako Jan Werich. (gjjm)

• - Dr. František Petiška z Brandýsa nad Labem, který je zmíněn v první ukázce, byl hercem Divadla Járy Cimrmana. Zemřel v roce 1980. (gjjm)