Němý Bobeš aneb Český Tarzan (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 90 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Není to sice Záskok ani Dobytí severního pólu, ale stále na plné hodnocení. Genadij Rumlena jako Bobeš nemá chybu.(26.12.2006)

"Je to neposeda!" Bylo-li by vůbec možné cimrmanovy hry dělit do kategorií Hurych a synové, Parní Mlýny výborné, dobré a slabé, Němý Bobeš by, i přesto, že je to klasická smoljakovsko-svěrákovská sranda vaše značka/naše značka plná neuvěřitelných hlášek, byl někde uprostřed. Od Cimrmana prostě existují lepší, ale i horší hry. Strašně se mi líbil nápad proložit hru jako takovou semináři, již to působí dost humorně a cimrmanův divadelní retrospektivní úlet je fakt úžasný. Vyřizuje Štruncová.(17.7.2010)

Tak opět kousek, který nezklame.. papoušek.. hlášky typu: "on je němý, vychovaly ho srny" "cos to provedl, Pepiku" :-)(13.7.2006)

Hra, ktorá porušila obvyklý koncept (seminár, prestávka, hra), ale súčasne aj hra menej nápaditá a menej vtipná, ale iba v porovnaní s ostatnými hrami Divadla Járy Cimrmana, nie v porovnaní s obdobnými divadelnými počinmi.(18.3.2014)

..Je na Malinách(25.11.2006)

• - Jedno z představení hry navštívil tako Jan Werich. (gjjm)

• - Dr. František Petiška z Brandýsa nad Labem, který je zmíněn v první ukázce, byl hercem Divadla Járy Cimrmana. Zemřel v roce 1980. (gjjm)