Němý Bobeš aneb Český Tarzan (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 90 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

..Je na Malinách(25.11.2006)

"Je to neposeda!" Bylo-li by vůbec možné cimrmanovy hry dělit do kategorií Hurych a synové, Parní Mlýny výborné, dobré a slabé, Němý Bobeš by, i přesto, že je to klasická smoljakovsko-svěrákovská sranda vaše značka/naše značka plná neuvěřitelných hlášek, byl někde uprostřed. Od Cimrmana prostě existují lepší, ale i horší hry. Strašně se mi líbil nápad proložit hru jako takovou semináři, již to působí dost humorně a cimrmanův divadelní retrospektivní úlet je fakt úžasný. Vyřizuje Štruncová.(17.7.2010)

Je němý vychovali ho srny - a spousta jiných hlášek.... Pro mě za mě, jděte si třeba do prdele. Smoljak je skvělý(2.1.2007)

Inu, vysoká....kvalita!(6.1.2008)

Tak téhle hře rozhodně vévodí Ladislav Smoljak v krásné trojroli (vlastně čtyřroli), zejména jako zdegenerovaný baron. A nezapomeňme na papouška. "To je pro vás, pane doktore." "Chudák starý papoušek." A je po ptákách."(17.3.2009)

• - Jedno z představení hry navštívil tako Jan Werich. (gjjm)

• - Dr. František Petiška z Brandýsa nad Labem, který je zmíněn v první ukázce, byl hercem Divadla Járy Cimrmana. Zemřel v roce 1980. (gjjm)