Neporazitelný

Neporaziteľný

Drama / Akční / Krimi / Sportovní

USA / Německo, 2002, 90 min

• Lennnnna

Už jen hlavní zápletka-pořádané zápasy ve vězení se mi zdála poněkud přitažená za vlasy. Celou dobu jsem nevěděla komu mám vlastně fandit, kdo je ve filmu nějaký hrdina, charaktery postav totiž nebyly takřka vykresleny, nedozvěděli jsme se vůbec nic o pohnutkách hlavních postav, jeden zavřený za vraždu, druhý za znásilnění, to zrovna nevyvolává sympatie, takže ať by se navzájem umlátili nebo ne, bylo by mi to nejspíš jedno. O čem ten film vlastně byl? O touze dokázat si, že jsem nejlepší???? To je snad jediné vysvětlení, které mě tak po hodince namáhání hlavinky napadlo, nicméně jsem se k tomuto zjištění nemusela prokousávat přes film naplněný vytahováním dvou borců a lá já jsem tady šampion.(22.3.2006)

• Frajer42

Koukatelné finále cca.10 minut. Zbytek filmu stál, velmi slušně řečeno, za hovno. A nezachránil to ani Colombo. Asi bych to označil jako menší Snipesovu přípravu na budoucnost.(2.1.2011)

2 a 3 díl mě zaujal wíc musím říct(11.7.2011)

No, žádná velká pecka to teda rozhodně není. Během filmu je tu jen pár drobných bitek a ke konci filmu finální boj. Velkým problémem to ale není. Je zajímavé sledovat dění ve věznici (ale jsou lepší filmy s podobnou tématikou). Hlášky, způsoby a tak dále. Film působí zvláštně, nevím jak to popsat, možná tím jak se prolínají flashbacky apod. Ving Rhames si mě v tomto filmu dost získal, jeho namyšlená postava mě ve filmu dost bavila. Měl svoji osobnost a nemůžu si pomoct - jemu jsem fandil víc než Snipesovi. Wesley Snipes zde hrál také dobře, ale mě nějak neohromil. Finální boj byl dost dobrý, sice nebyl zas tak dlouhý, nápaditý, ale bylo to to nejlepší ve filmu. Příběh byl prostý, což nevadí. Herecké obsazení bylo bez celkem dobré až na jednoho - Peter Falk, coby představitel známé postavy Columba. Ten mi v tomto snímku nesedl - jeho postava mi přišla divná, bez jakékoliv myšlenky. No, čekal jsem trochu více od filmu, ale co se dá dělat, dostal jsem aspon lepší průměrný film, který pobavil a ničím velkým neurazil. Hodnotím na 58% = ***(13.12.2012)

Vězeňské béčko, ve kterém se střetnou dva černí býci. Hill se zasekl v 80. letech a jiný už nebude, takže komu to nevadí, může se dobře bavit. Je však zajímavé, jak se takové retro béčko, vypracovalo na akční nářez, což dokazuje třetí díl s podtitulem "Vykoupení".(25.6.2013)

• - Ving Rhames (George 'Iceman' Chambers) strávil dva roky přípravou na film pojednávajícím o boxerské legendě, v němž se nakonec neobjevil. Scénář filmu Neporazitelný se mu po předložení natolik zalíbil, že nabídku přijal a svůj kondiční trénink uzpůsobil nové roli. (Conspi)

• - Natáčanie prebiehalo v dvoch skutočných väzniciach v Nevade. (m.a.t.o.)

• - Wesley Snipes nosí černý pás v karate, na tento film přesto trénoval 6 týdnů box. (MiCM)