poster

The Stanford Prison Experiment

 • Slovensko

  Stanfordský väzenský experiment

  (festivalový název)

Drama / Thriller

USA, 2015, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • morgos
  ****

  3/4 mládí v akci(21.11.2015)

 • Fr
  ***

  „PROČ SE CHCETE PODÍLET NA TÉTO STUDII? “ /// Jeden z nejznámějších a nejkontroverznějších experimentů se zřejmě nevokouká… Tenhle novej kus sází na bezproblémový obsazení a skromnou filmařinu, která je (asi) věrnější podobou původních událostí, než ten film s Brodym. Sledujeme jemnější formu šikany, která (už dneska) neříká o nás lidech (i bez experimentu) nic nevyzkoumanýho a víc prostoru dostávají reakce autora, psychologa Philipa Zimbarda. Ti, co chtějí jít v útrapách vo level vejš, nechť navštívěj Uwe Bolla. Vo co je to míň experiment, vo to je to víc drsnější. Tohle totiž (spolehlivě) splní „jen“ výzkumnej účel. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Lucifer Effect: Understanding How Good People Turn Evil“, kterou v roce 2007 napsal Philip Zimbardo, číst nebudu. 2.) Zjistím, proč dr. Zimbardo obhajoval Ivana „Chipa“ Fredericka. 3.) Thx za titule „UniCorn“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(2.12.2015)

 • PP66
  ****

  Podobné téma - zneužívání moci a poslušnost jako v www.csfd.cz/film/376788-experimenter/prehled/ - ale daleko emocionálněji propracované s mnoha dilematy lidské povahy včetně úvahy, jak moc mohou být experimentátoři součástí "soukolí moci".(24.1.2016)

 • xxmartinxx
  ****

  Místy velmi intenzivní a rozhodně dost zajímavé. Možná hodnotnější než pochybný experiment sám. A herecky bezchybné. Málokterý film pak tolik podpírá vědomost, že jde o skutečnou událost. I když zřejmě poněkud selektivně učesané.(21.11.2015)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Kvalitu to má dobrou, ale proč je potřeba něco točit naštyrykrát, to my skryto zůstává. Preferuji Das Experiment (2001). 69%(21.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace