Kill Bill

Kill Bill: Vol. 1

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2003, 111 min

• dobytek

Tak dneska jsem to poprvé vydržel až do konce. Dřív jsem to už viděl několikrát, ale vždycky jsem to vydržel asi tak do chvíle, kdy Uma Thurman opustí nemocnici. Do tý doby ten film totiž stojí aspoň za něco. Potom už to stojí leda tak za velký hovno. Kreslenou pasáž bych ještě překousnul, ale potom nějaký ty rádoby chytrý bláboly toho japončíka, co vyráběl meče, to mě málem uspalo. Pak mě trochu probrala nějaká akce, ale při desátý useknutý hlavě a dvacátý useknutý ruce mi to začalo připadat poněkud stereotypní a začal jsem znovu usínat. A nakonec se dozvim, že bych se měl podívat na Kill deBill volume 2, abych vůbec věděl, jak to dopadne. Jenže potom, co jsem viděl tuhle sračku, tak myslim, že s druhym dílem nebudu vůbec ztrácet čas. To se radši podívám na nějakej starší Tarantinův film a na tohle nejspíš velmi rychle zapomenu.(17.2.2008)

Za souboj v domě modrých listů a pískající Elle.(17.5.2007)

Když jsem vyšel z kina, říikal jsem si, že z tohohle lidi už vážně nemůžou být odvařený. A ono mu to zase vyšlo... Já ten Tarantinův rozvláčnej styl prostě nezvládám a hlavně nechápu jeho výjimečnost. Když by byl celej Kill Bill působivej a svižnej jako animovaná kapitola, neváhal bych nad opusem QT zajásat, ale takhle je to s odřenýma ušima jen nadprůměr. Zejména od akce jsem čekal mnohem víc. Víc než nepřehlednou řežbu rozsekanou do detailů (napotřetí mě to už nudilo vskutku pekelně). Souboj s Lucy sice leccos zachránil, ale...:-( Celkově je rozjezd hodně pomalej, hodinu jsem se poctivě nudil. Problém je, že Kill Bill vol. 1 je v podstatě naprosto prázdná, samoúčelná hovadina, jíž se nedostávají emoce, ani psychologie postav. Nebýt hudby, plynul by Kill Bill jen naprosto nudně a stereotypně kamsi do řiti. Anime, souboj s Lucy a Hattori Hanzo chapter are cool, zbytek shit.(7.10.2003)

Varování: pokud nejste ochotni smířit se s tím, že Kill Bill nedisponuje nijak hluboce prokreslenými postavami, budete pravděpodobně zklamaní. QT se totiž nejednalo o to, aby natočil příběh s plnohodnotnými charaktery, ale udělal snímek čistě vizuální, kde potěšení plyne z toho, že vidíte perfektně snímané odsekávání hlavy (popř. rukou nebo nohou), aniž byste potřebovali vědět, proč k tomu dochází. Dle mého Tarantino rozdělil snímek také proto, aby oddělil naprosto opačné žánry obou filmů: zatímco Vol. 1 překypuje akcí a brodí se v krvi, Vol. 2 je z úplně jiných filmařských vod (a nedovedu si moc dobře představit, jak by vypadalo jejich spojení do jednoho celku, právě kvůli té žánrové propasti). Vol.1 překypuje pohybem a z každého políčka tryská až neuvěřitelně dobíjející energie, která by už sama o sobě měla stačit na to, aby jste se nezabývali např. motivacemi prvních tří záporaček (O-Ren, Vernita, Sofie). Takže pokud už z principu neodmítáte krev (a že jí je opravdu hodně) a jste ochotni se smířit s nedostatečným zázemím postav, film vás čapne a nepustí, dokud nevyjdete naprosto odvaření z kina, vlníce se do rytmu Don’t let me be misunderstood. První (ano, jsem trošku pozadu) film, po jehož zhlédnutí pro mě spojení "filmový orgasmus" rázem získalo osobnější ráz.(8.4.2005)

Tarantino namíchal výživný koktejl plný klišé známých ze samurajských pomst a vyslal nedostatečně mrtvou Nevěstu vytvářet hbitým máváním katanou krvavý podklad pro svou další běčkovou poctu. Takže si odškrtávám Vernitu Green i O-Ren Ishii a hodnocením vyjadřuji svou spokojenost.(12.12.2011)

• - Quentin Tarantino chtěl ve filmu tři herce, každého zastupujícího svou zemi. Chia Hui Liu zastupuje Čínu, Sonny Chiba zastupuje Japonsko a David Carradine USA. Tarantino se nechal slyšet, že kdyby stále žil Bruce Lee, určitě by mu nabídl roli ve filmu. (HellFire)

• - Hatori Hanzo má na hlavě černobílou pásku, jejíž proužky jsou jednou široké a jindy zase úzké. (hippyman)

• - Když Nevěsta (Uma Thurman) usekne Sofii (Julie Dreyfus) ruku, tak jí krev postříká obličej, mimo jiné i nos. Ta ale, když se přibližuje ke schodišti, na nose nemá vůbec žádné stopy od krve. (Mr.Hudson)