Kill Bill

Kill Bill prvá časť

Kill Bill: Vol. 1

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2003, 111 min

Počkat si na nový film od šílence Tarantina se opravdu, ale důrazně opakuji opravdu vyplatí. Hned co jsem disk s tímhle filmem po nekonečných čekacích manévrech založil do systému, už jsem od obrazovky ani naokamžik neodtrhl oči. Jen jsem občas měl silné obavy aby mi z mechaniky nevylítla ruka či jiná ve filmu nadbytečná končetina. Zkrátka Tarantino jak má být se skvělími dialogy, skvělou osou děje a navíc i skvělím vizuálním zpracováním. Hudbu nevyjímaje. Tak už jen vydržet na druhou polovinu.(2.2.2004)

Pohodová vykrádačka Shogun Assasina s odkazy na pár desítek dalších snímků. Jedno velké stylistické cvičení, které ve stínu geniálního Volume II naprosto ztrácí smysl a zbytečně ubírá celku kredit. ♫ Hodnocení písničkového OST: 4/5(14.5.2005)

Skvělá ujetárna :)) ne čistý Tarantino, ale furt skvělé. Bitka s bojovníky, černobílá sekvence a všude moc moc krve. teda spíš černých fleků. Výborná Uma Thurman a jeden z nejlepších ost roku. Krátká, ale trefná bitka s Lucy Liu a její vtipný závěrečný dovětek. Rozdělení filmu na kapitoli a lehké přeházení je ku prospěchu filmu. Anime scény jsou skvělé(jako animatrix trochu jinak ;-))(5.6.2004)

Zapomeňte na to, že uvidíte další "tarantinovku". Žádné pro něj typické hlášky, či přehršel absurdních situací. Jednou z mála ozvěn jeho prvních dvou filmů je absurdní scéna z nemocnice, kdy "Buck přijde na fuck" a potom jeho oblíbené řazení děje do kapitol. Místama mně film emočně sejmul, místama jsem si v duchu říkal "To snad Tarantino nemyslí vážně? Tohle mu máme sežrat?" Ale po celou dobu jsem ani nedutal a seděl v křesle jako zařezaný. Jsou tu scény, které mají velmi magickou atmosféru. Zejména závěrečný souboj v zasněžené japonské zahradě. Lucy Liu v bílých šatech a pantoflích, padající vločky a v kontrastu s tím žlutý oblek Umy Thurman. To vše krásně nasvícené a do toho zajímavý zvuk vodní pumpy. Nebo např. moment, kdy se při jednom z bojů náhle změní pozadí na modrou plochu s černými rámečky a před ní pouhé siluety bojovníků je velice působivý. Kill Bill obsahuje tolik audio-vizuálních vjemů, že ta hodina a půl úplně stačila. Dějově je to sice plytké (při závěrečné větě jsem měl pocit, jako bych slyšel útržek z nějaké telenovely), ale forma zde drtivě vítězí nad obsahem. Tarantino dokázal z provařeného žánru a nepříliš originálního námětu udělat velmi působivou podívanou. Uvidíme při Volume 2, jestli mu to vydrželo.....PS: Nutno sledovat v ŠIROKOÚHLÉM formátu!!! S ořezem na TV tenhle film HODNĚ ztrácí (viz. Nova dnes).(11.10.2003)

• flanker.27

To nejhorší je, že mám pocit, že to ten magor myslí vážně. V takovym fláku nemůžu dát hvězdičky ani za kameru a filtry, protože jako celek je to jednoduše pozlacený hovno pro stejný úchyly jako Tarantino sám.(25.12.2005)

• - V animovanej scéne O-Ren Ishii strieľa z budovy na limuzínu. V zábere, keď dvíha pušku, má nechty nenalakované, avšak keď stláča spúšť, má nechty nalakované červeným lakom. (Hudino)

• - Ve scéně, kdy nevěsta (Uma Thurman) přiletí do Tokia, prochází kolem billboardu s cigaretami, na němž je ona sama. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Rozpůlená obrazovka, díky které sledujeme v nemocnici Nevěstu a Elle, je pocta Brianu De Palmovi. (HellFire)