poster

Kill Bill

 • USA

  Kill Bill: Vol. 1

 • USA

  Kill Bill - The Whole Bloody Affair

 • Slovensko

  Kill Bill

 • Slovensko

  Kill Bill prvá časť

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2003, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ***

  Kill Bill je určitě nejslabším filmem Quentina Tarantina. Bez diskuze zůstává, že je to bravurně natočená americká variace na kung-fu filmy, efekty a trikové scény jsou dotaženy do dokonalosti, ocenit se dá i dobře zvolená hudební složka filmu, ale pak už výčet kvalit tohoto díla končí. O kvalitách herectví se nedá příliš hovořit, když není co hrát a většina scén se soustředí jen na akci, nějaké hlubší myšlenky se nedočkáme, vždyť je to nepokrytě proklamovaný brak, umělecké ambice žádné, jen dobře zvládnutá filmařina... Ale stačí to? Zvláště když jsme u Tarantina zvyklí na novátorské postupy, vytváření či redefinování filmových žánrů, mistrnou práci s herci a scénáře, které posouvají měřítko z brakové četby na zfilmované dílo s uměleckou úrovní. Kde jsou ty skvělé filmové hlášky, které překročily hranice svého mateřského filmu a na celém světě vstoupily do řeči diváků jeho filmů? Ano, jsou tu jistě vizuálně nádherné obrazy, ale ty dnes umí (skoro) každý, (pseudo)symbolika asijských bojových umění a mystérium podivného východního příběhu o ženě (sic bělošce), již zaživa pohřbili a ona přeživšíc se začne mstít a sama samotinká v rámci krevní msty pobije armádu nepřátel. Jsou tu také výborné animované sekvence, které v duchu japonských filmů manga vyprávějí ty nejnaturalističtější sekvence filmu, které by natočeny klasickou kamerou zvedly hranici přístupnosti někam nad třicet let věku diváka:-) Pohříchu ale musím konstatovat, že tyhle kratičké mangy jsou mnohem lepší než hraný zbytek filmu. A to, i přes potoky až řeky krve, nudného a zbytečného filmu... PS: Jediná zajímavost je snad ta, že Tarantino téměř kompletně vykradl syžet francouzské filmové klasiky Nevěsta byla v černém...(22.1.2007)

 • EdaS
  *****

  Barevná zběsilost, která se spoléhá pouze na styl (na rozdíl od dvojky), ale Tarantinovi projde zřejmě všechno. Asi podesáté a pořád za pět.(5.10.2010)

 • Djkoma
  *****

  Skvělá ujetárna :)) ne čistý Tarantino, ale furt skvělé. Bitka s bojovníky, černobílá sekvence a všude moc moc krve. teda spíš černých fleků. Výborná Uma Thurman a jeden z nejlepších ost roku. Krátká, ale trefná bitka s Lucy Liu a její vtipný závěrečný dovětek. Rozdělení filmu na kapitoli a lehké přeházení je ku prospěchu filmu. Anime scény jsou skvělé(jako animatrix trochu jinak ;-))(5.6.2004)

 • Marius
  *****

  Naprosto formálna záležitosť, avšak taká "žranica pre oči" , že s hodnotením proste nemôžem inak. Čo stojí určite za zmienku (okrem geniálneho prejavu Lucy Liu v yakuzáckom koncile) je to ako neuveriteľne je QT schopný zmixovať hudbu a obraz - hudba western + obraz anime, hudba veselý rock and roll obraz Umin break dance s katanou (tak pri tej scéne som skoro zomrel od smiechu), hudba praveké disco od Santa Esmeralda + príprava na záverečnú sekanicu. Myslíte, že to nejde dohromady ? Tak si to pozrite a pochopíte čo to znamená vybrať geniálny soundtrack (spolu s Plážou a Pulp Fiction môj najobľúbenejší). Dvojka je jednoznačne lepšia ale z úplne iných dôvodov. P.S. Najkrajšia nebola ani Uma ani Lucy, ale Julie Dreyfus.... aj bez tej ľavačky.(13.6.2004)

 • Lynn
  ****

  Pulp to sice není, ale Quentin opět předvedl, že snad ani špatnej film natočit neumí.(1.2.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace