Kill Bill

Kill Bill prvá časť

Kill Bill: Vol. 1

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2003, 111 min

Akční, komedie, drama, krimi, thriller, parodie.....vcelku to na mě působí jako příšerná slátanina. Zajímavý opakující se motiv krve, která stříká jak z vodotrysku. Myslím, že nění třeba film dále rozebírat, protože vše zde již bylo řečeno. Chápu vysoké hodnocení některých uživatelů, ale pro mě je to 50%.(17.2.2008)

Netušil som a ani som nikdy nechcel napísať toto, no od Tarantina pre mňa veľké sklamanie. Všetko je graficky, kamerovo a farebne vyblýskané a úchvatné, ale akčné scény nič moc a všetko mi kazili nepochopiteľne prehnane trápne potoky krvi, ktoré sa mi akosi nedali prekusnúť. Samozrejme jediné, čo poteší, je nával hviezd, ktoré mi aspoň poskytovali pocit, že nejde o úplnú somarinu. 65%.(25.11.2006)

Kill Bill je určitě nejslabším filmem Quentina Tarantina. Bez diskuze zůstává, že je to bravurně natočená americká variace na kung-fu filmy, efekty a trikové scény jsou dotaženy do dokonalosti, ocenit se dá i dobře zvolená hudební složka filmu, ale pak už výčet kvalit tohoto díla končí. O kvalitách herectví se nedá příliš hovořit, když není co hrát a většina scén se soustředí jen na akci, nějaké hlubší myšlenky se nedočkáme, vždyť je to nepokrytě proklamovaný brak, umělecké ambice žádné, jen dobře zvládnutá filmařina... Ale stačí to? Zvláště když jsme u Tarantina zvyklí na novátorské postupy, vytváření či redefinování filmových žánrů, mistrnou práci s herci a scénáře, které posouvají měřítko z brakové četby na zfilmované dílo s uměleckou úrovní. Kde jsou ty skvělé filmové hlášky, které překročily hranice svého mateřského filmu a na celém světě vstoupily do řeči diváků jeho filmů? Ano, jsou tu jistě vizuálně nádherné obrazy, ale ty dnes umí (skoro) každý, (pseudo)symbolika asijských bojových umění a mystérium podivného východního příběhu o ženě (sic bělošce), již zaživa pohřbili a ona přeživšíc se začne mstít a sama samotinká v rámci krevní msty pobije armádu nepřátel. Jsou tu také výborné animované sekvence, které v duchu japonských filmů manga vyprávějí ty nejnaturalističtější sekvence filmu, které by natočeny klasickou kamerou zvedly hranici přístupnosti někam nad třicet let věku diváka:-) Pohříchu ale musím konstatovat, že tyhle kratičké mangy jsou mnohem lepší než hraný zbytek filmu. A to, i přes potoky až řeky krve, nudného a zbytečného filmu... PS: Jediná zajímavost je snad ta, že Tarantino téměř kompletně vykradl syžet francouzské filmové klasiky Nevěsta byla v černém...(22.1.2007)

PERFEKTNÁ hudba!!! Presne podla môjho gusta. Dotvára skoro každú jednu scénu a kamera, obrazy sú tak hravé a tak filmové. Častokrát mi to pripomenulo Vtedy na Západe. Je v tom obrovské množstvo nápadov (animovaná pasáž, akčné scény...). Na filme vidieť, že sa to jednoducho točilo s láskou a nadšením. Nepamatám si už však z toho ani jednu dialógovú scénu (asi najvačšia slabosť filmu) a mám pred sebou len hudbu a obrazy. Uvidím aká bude dvojka. Zatiaľ pre vol. 1 dávam 4*.(13.8.2011)

Příliš mnoho nápadů na jeden film. Přílíš málo děje na jeden film. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, Dudek, belldandy, Jeanne, Turiec, cheyene(23.2.2005)

• - Ve filmu se objeví nápis "Odplata je jídlo, které je nejlepší podávat studené", který pokračuje tím, že je to "staré klingonské přísloví". Ve skutečnosti je to citát z francouzského románu Les Liaisons Dangereuses (Nebezpečné známosti) Pierra Choderlos de Laclos. (beran-ek)

• - Když jde Nevěsta ke schodům v Domě modrých listů, v záběru zpod skla vidíme, že má na podrážce bot napsáno „Fuck U“. (HellFire)

• - Quentin Tarantino chtěl ve filmu tři herce, každého zastupujícího svou zemi. Chia Hui Liu zastupuje Čínu, Sonny Chiba zastupuje Japonsko a David Carradine USA. Tarantino se nechal slyšet, že kdyby stále žil Bruce Lee, určitě by mu nabídl roli ve filmu. (HellFire)