Kill Bill

Kill Bill

Kill Bill prvá časť

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2003, 111 min

Akční, komedie, drama, krimi, thriller, parodie.....vcelku to na mě působí jako příšerná slátanina. Zajímavý opakující se motiv krve, která stříká jak z vodotrysku. Myslím, že nění třeba film dále rozebírat, protože vše zde již bylo řečeno. Chápu vysoké hodnocení některých uživatelů, ale pro mě je to 50%.(17.2.2008)

• dobytek

Tak dneska jsem to poprvé vydržel až do konce. Dřív jsem to už viděl několikrát, ale vždycky jsem to vydržel asi tak do chvíle, kdy Uma Thurman opustí nemocnici. Do tý doby ten film totiž stojí aspoň za něco. Potom už to stojí leda tak za velký hovno. Kreslenou pasáž bych ještě překousnul, ale potom nějaký ty rádoby chytrý bláboly toho japončíka, co vyráběl meče, to mě málem uspalo. Pak mě trochu probrala nějaká akce, ale při desátý useknutý hlavě a dvacátý useknutý ruce mi to začalo připadat poněkud stereotypní a začal jsem znovu usínat. A nakonec se dozvim, že bych se měl podívat na Kill deBill volume 2, abych vůbec věděl, jak to dopadne. Jenže potom, co jsem viděl tuhle sračku, tak myslim, že s druhym dílem nebudu vůbec ztrácet čas. To se radši podívám na nějakej starší Tarantinův film a na tohle nejspíš velmi rychle zapomenu.(17.2.2008)

Soundtrack RZA: 1. Bang Bang (My Baby Shot Me Down) - Nancy Sinatra [2:40] ,2. That Certain Female - Charlie Feathers [3:02] ,3. The Grand Duel (Parte Prima) - Luis Bacalov [3:24] ,4. Twisted Nerve - Bernard Herrmann [1:27] ,5. Queen of the Crime Council [0:57] ,6. Ode to Oren Ishii - The RZA [2:05] ,7. Run Fay Run - Isaac Hayes [2:46] ,8. Green Hornet - Al Hirt [2:18] ,9. Battle without Honor or Humanity - Tomoyasu Hotei [2:28] ,10. Don't Let Me Be Misunderstood - Santa Esmeralda [10:30] ,11. Woo Hoo - The 5678's [1:59] ,12. Crane/White Lightning - The RZA/Charles Bernstein [1:37] ,13. The Flower of Carnage - Meiko Kaji [3:52] ,14. The Lonely Shepherd - Zamfir [4:20] ,15. You're My Wicked Life [1:14] ,16. Ironside - Quincy Jones [0:16] ,17. Super 16 - NEU! [1:06] ,18. Uakuza Oren 1 [0:22] ,19. Bannister Fight [0:21] ,20. Flip Sting [0:04] ,21. Sword Swings [0:05] ,22. Axe Throws [0:11],(22.5.2011)

Mimoriadne sľubný rozjazd verím tomu že mimoradne skvelého filmu. Čiste vizuálna a akustická fashion-žranica s farebne promenlivou paletou nálad. Ale je zcestné hodnotiť ju samostatne. Prvá polovica je trochu bez šťavy, zatiaľ čo pri tej druhej som nedýchal. Teoreticky by v duchu druhej polovice mal začať Volume 2. Ak začne, potom som naozaj zvedavý, aké bude vyvrcholenie celej šou. Ak to skutočne bude ešte ďalej gradovať, ako z trojhodinového celku z toho vzíde geniálne dielo, ktorého DVD si dám za sklo do zlatej vitrínky. Verím tomu že sa tak stane a predbežne dávam 5*. A kladiem si kľúčovú otázku: Je vôbec možné, aby sa z tak nulového námetu dala natočiť tak efektná a coolová filmová seansa?!(7.10.2003)

Barevná zběsilost, která se spoléhá pouze na styl (na rozdíl od dvojky), ale Tarantinovi projde zřejmě všechno. Asi podesáté a pořád za pět.(5.10.2010)