The 39 Steps

Mysteriózní / Thriller / Drama

Velká Británie, 1935, 86 min

Hubert Bath

Michael Balcon

Napodruhé a v krásné kopii jednoznačně za pět. Ďábelské tempo, spousta nápadů a prakticky všechno, proč mám Hitche tolik rád (včetně krásné blondýny Madeleine Carroll).(1.1.2009)

Hitchcock nasáklý starou dobrou Anglií skrz na skrz. Výborné černohumorné a sarkastické hlášky, vizuální vtípky, ale... Ačkoli podobně jako v "Severu" figuruje muž na útěku, vlak, letadlo i krásná žena, nějak jsem nebyla s to si tohoto Hitchcocka úplně užít.(8.3.2010)

Pre mňa jeden z radu tých Hitchových filmov, na ktorých sa podpísal rok vzniku a nepatria medzi nadčasové diela. Hoci tempo je skutočne svižné a stopáž akurátna, nemôžem odpustiť tú nelogickosť a deravý scenár. 39 Steps je pre mňa zaujímavá a nenudiaca, celkom príjemná historická exkurzia na jedno pozretie, ktorá ľahko zapadne v porovnaní s najväčšími peckami Maestra.(17.9.2010)

Film zo skoršej tvorby Alfreda Hitchcocka so špionážno kriminálnou zápletkou, je jednou z predsvestí, budúcej tvorby majstra. Pochmúrne a zároveň zábavné táto kombinácia sa málokedy vydarí, ale tu funguje dokonale. Výborný filmík. Videné v rámci Season Challenge Tour.(5.8.2015)

Asi ne tak rozmáchlé a propracované jako North by Northwest, ale i tak o třídu napínavější a zábavnější (nedobrovolné připoutání a následné slovní přestřelky) než Sabotér. A konečně Hitchcockova blondýna, která mi neleze na nervy.(20.10.2007)