poster

The 39 Steps

 • slovenský

  39 stupňov

Mysteriózní / Thriller / Drama

Velká Británie, 1935, 86 min

Hudba:

Hubert Bath

Producenti:

Michael Balcon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  *****

  Akční a nadčasové...prakticky jsem si neuvědomil, že ten film je téměř osmdesátiletý stařík.(29.3.2012)

 • xxmartinxx
  ***

  Ten film je tak hloupý, až je z toho člověku úzko. Neexistující motivace hlavního hrdiny, naivní špióni, zvraty jak z Komisaře Rexe. Ne všechno jde omluvit dobou... Tady se těžko hledá ta třetí hvězda, kterou dávám, jako u Hitchcocka tak často, za jeho technickou zručnost. Četl ale ten scénář, než ho začal točit? Nevypadá to...(14.3.2012)

 • Flego
  *****

  Kvalitný špionážny thriller, ktorý - ako to býva Majstrovým zvykom - odľahčuje britským humorom a tým celý snímok posúva do najvyššieho levelu. 39 stupňov je svieže dielko, ku ktorému sa určite rád vrátim.(17.10.2009)

 • stilgar1
  *****

  Ano, je to Hitchcockův film ve své ideální podobě... a funguje to výborně. Zároveň dost připomíná pozdější North by Northwest, jen ten Cary bohužel chybí. Šílené tempo sice občas trochu vadí, ale zároveň dokonale slouží svému účelu. Kdyby to trvalo o pár minut déle, napětím bych praskl...(24.1.2010)

 • Sarkastic
  ****

  „Krásná, záhadná žena pronásledovaná zabijáky. Zní to jako špionážní román.“ Velmi kvalitní špionážní thriller. Ne však snad proto, že by samotné téma muže, který se snaží prokázat svoji nevinu a zároveň dopadnout skutečného zločince, bylo nějak zvlášť originálně pojato. Tento snímek sází na něco jiného, tuto krimi honěnou totiž vhodně doplňuje od začátku občasným humorem a pak také funkční romantikou (jakože od chvíle spojení „siamských dvojčat“ je film velmi úsměvný a jiskření mezi ústřední dvojicí je opravdu zábava sledovat). Navíc, samotnou pointu (držení a předávání informací) snad ani nejde odhadnout. Jenže na plný počet film nemá. Zadní projekce ještě tak do očí nebijí, ovšem „vzdušný“ trik už docela ano, zrychlený pohyb jako by byl dodán z jiného filmu, a přeskočenou pasáž po scéně s knihou nepovažuju za úspěšný režisérský tah, jako spíš šetření rozpočtu, a to nepříliš férové vůči divákovi. Ovšem pokud bych dokázal nad tímhle vším přivřít oči, nemůžu to samé udělat v případě konce, který byl tak strašně naivní, až mě naštval. Jak byl celý film vcelku chytrý, tak konec si vypomohl pěkně hloupou berličkou (a ani ten milý „úchop“ v posledním záběru nedokázal zakrýt fakt, že závěr tvůrci nepěkně odflákli). V celkovém součtu mi to tedy dává „pouze“ solidní 4*.(26.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace