poster

The 39 Steps

 • slovenský

  39 stupňov

Mysteriózní / Thriller / Drama

Velká Británie, 1935, 86 min

Hudba:

Hubert Bath

Producenti:

Michael Balcon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ***

  Ten film je tak hloupý, až je z toho člověku úzko. Neexistující motivace hlavního hrdiny, naivní špióni, zvraty jak z Komisaře Rexe. Ne všechno jde omluvit dobou... Tady se těžko hledá ta třetí hvězda, kterou dávám, jako u Hitchcocka tak často, za jeho technickou zručnost. Četl ale ten scénář, než ho začal točit? Nevypadá to...(14.3.2012)

 • Wacoslav1
  ***

  Mno já to vidím na lepší 3* Z raný Hitchovi tvorby to patří mezi ty povedenější kousky co jsem měl dosud možnost shlédnout. I když občas jsem měl problém se v tom trochu orientovat a film mi místy přišel překombinovaný. Ty úsměvné zrychlené akční scény snad nebudu ani komentovat, ale tak zase rok 1935, že jo... Každopádně film aspoň nenudí a svižně uplyne, takže extra zásadní výtky k němu zase nemám.65%(22.6.2016)

 • Rogue
  ****

  Tak staré, že místy umírám smíchy a tak nelogické, že je to moc i na mě, ale tempo je tempo, vtipný přízvuk je vtipný přízvuk a Madeleine Carroll je... prostě je. Sice vedle ní Robert Donat působí jako ochotník, ale to vadí asi jako papírově ploché charaktery. Hlavně, že slovní přestřelky jsou vtipné, jiskří a já se nenudím.(9.6.2009)

 • DaViD´82
  ***

  Je to trochu paradox, ale ta Ondříčkova s úctou dělaná parodická verze 39 stupňů z prken Dejvického divadla o čtyřech hercích mi přišla o fous lepší originálu. Nejen, že je Jarda Plesl Robertem Donatem více než samotný Robert Donat, ale hlavně tam jsou ti ptáčci. A teď již k filmu samotnému. Vše co dělá Hitche Hitchem tu je skoro v čisté esenci (včetně nelogičností - čtyřiceti mílový úprk s policií v patách apod.). Jenomže to tak nějak nefunguje. Abych byl přesnější - mezi Donatem a Carrollovou to ne zcela funguje, ona jeho totiž dosti zastiňuje. Na což doplácí i film jako celek, am I right sir? Na druhou stranu to tempo je tak závratné, že mi to stejně došlo až po projekci.(2.1.2009)

 • stilgar1
  *****

  Ano, je to Hitchcockův film ve své ideální podobě... a funguje to výborně. Zároveň dost připomíná pozdější North by Northwest, jen ten Cary bohužel chybí. Šílené tempo sice občas trochu vadí, ale zároveň dokonale slouží svému účelu. Kdyby to trvalo o pár minut déle, napětím bych praskl...(24.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace