Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Dobře, že tento film pomohl vzkřísit pirátský subžánr. Možná by si zasloužil malinko prostříhat, ale i tak je nadprůměrný po všech stránkách. Depp je sympaťák jako vždy, ale ostatní herci tolik ne. Hlavně role Keiry Knightleyové mohla být obsazena někým.. abych tak řekl...charismatičtějším.(23.10.2003)

Depp skutečně září, ale na lesku mu ubírá všechno kolem, což je pouze typický letní "popcorn". 70% Zajímavé komentáře: kleopatra, k0C0UR, tron, Jeanne, novoten, salahadin, 01001, GREGOIRE, Bilky(29.5.2005)

Skvělá dobrodružná podívaná. Letní oddychovka, která si po celých (dlouhých) 133 minut drží svoji velmi dobrou kvalitu. Příběh sice není nijak zajímavý a je až příliš natahovaný a dalo by se říct komplikovaný, ale výborné vtípky a dokonalý Johny Depp nekompromisně oddělují Piráty od většiny těch prázdninových jízd, které končí jen promrhanými miliony dolarů a nudou (Lara atd.). Piráti jsou prostě zatím nejlepší film o pirátech:-) Mít lepšího režiséra bylo by to asi za pět a já bych se každý den modlil, abych mohl ještě někdy spatřit Jacka Sparrowa brázdícího neklidný oceán...(24.8.2003)

I když tenhle typ filmů moc nepreferuji, tak tady jsem se s těma kostlivečkama výborně bavila a nebýt Jacka v roli Johnyho, určitě by to nebylo to pravé ořechové. Jeho zjev s uhrančivýma očima neměl chybu a byl okouzlující, takže ho nešlo nemilovat. Já být Elizabeth.......(25.6.2014)

Občas člověk potřebuje vyčistit hlavu, pořádně se pobavit a všechny starosti nechat před kinem. Pirátům se tohle skvěle podařilo. Moc se mi líbila melodická hudba, spousta humoru, trikové scény a neuvěřitelná postava Jacka Sparrowa (Johnny Depp je machr). Ovšem film mohl být skutečně o něco kratší a akční scény mohly mít větší spád.(23.9.2003)

• - Štáb musel během natáčení čelit mnoha nástrahám. Postihla je epidemie úplavice a mnoho z nich trpělo mořskou nemocí. Pracovat se muselo ve čtyřicetistupňových vedrech, vítr věčně zanášel lodě jinam, než bylo třeba, a natáčení scén snímaných daleko od pobřeží, kde vlny dosahovaly výšky až tří metrů, nebyla žádná legrace. (Coldrex)

• - Tvorcovia filmu strávili 5 mesiacov na vytváraní jaskyne, v ktorej sa kapitán Barbossa (Geoffrey Rush) snaží zvrátiť svoje prekliatie. Museli totižto vytvoriť priestor, kde hĺbka vody bude meter a pol, vyrobiť polystyrénové skaly a natrieť viacero predmetov zlatou farbou. (Greenpeacak)

• - Z finančných dôvodov boli lode postavené na suchom prístave. (Greenpeacak)