Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Bez Deppa by byl film takřka beznadějný, ale Johnnyho Jack Sparrow je jedna z nejlepších komických figur, které jsem ve velkofilmu spatřil. Při pohledu na Orlando Blůmu se do mé mysli vkrádá otázka, zda je jeho výkon typu "já jsem Legolas, ale oblečený jako bukanýr, nepleťte to, milé děti" míněn vážně, nebo zda se jedná o úmyslné nadsazení figurky nepolepšitelného klaďase Willa Turnera... Děj prostinký, triky pěkné, humor výborný; prostě zábavný film jak má být!(27.1.2004)

Geniální Johnny Depp v bezzubé pohádce s hezkou výpravou a tradičně bezvýrazným Orlandem Bloomem. Ještě, že umí Gore Verbinski jakžtakž držet tempo, těch 133 minut je vražedných...(16.11.2005)

Občas člověk potřebuje vyčistit hlavu, pořádně se pobavit a všechny starosti nechat před kinem. Pirátům se tohle skvěle podařilo. Moc se mi líbila melodická hudba, spousta humoru, trikové scény a neuvěřitelná postava Jacka Sparrowa (Johnny Depp je machr). Ovšem film mohl být skutečně o něco kratší a akční scény mohly mít větší spád.(23.9.2003)

Johny Depp je jednoznačné a obrovské plus tohoto, pravda, velmi výpravného a celkem zábavného filmu, ale pokud jde právě o Johnnyho - těch úžasných rolí, co vytvořil, těch rolí, při kterých dojímal k slzám i ty největší tvrďáky, v kterých hrál jako o život a přitom působil vždy tak přirozeným a ležérním dojmem - jsem jeho glorifikovaným výkonem zde tak trochu na rozpacích, jenže ono se to asi jinak zahrát nedalo. A pokud jde o výpravu a produkci, já jsem, bohužel, z těch diváků, kteří se dost dobře můžou dívat na konverzaci dvou dobrých herců sedících dvě hodiny třeba na pařezu a můžu se pobavit víc, než u tohoto omašličkovaného drahého spektáklu.(3.3.2005)

Velmi zábavný film, na který se kvůli Deppovi, Keire Knightley a možná i Bloomovi stojí za to jít podívat. Tento film vytáhnul filmy o pirátech z hlubin oceánu a postavil je na novou startovací dráhu. Gore Verbinski odvedl skvělou práci a i přes pár chyb scénáře(halvně co se týče nesmrtelnosti jedné postavy :) ale aby to nebyl spoiler tak to radši fakt nepovim :). Doufám, že obě pokračování budou minimálně stejně zábavné...(5.3.2005)

• - Na začátku filmu, když Elizabeth (Keira Knightley) sebere malému Willovi (Orlando Bloom) minci, tak ji při prohlížení drží jen prostředníčkem a palcem, ale při záběru z jiného úhlu drží medailon ve více prstech. (Mr.Hudson)

• - V poslední scéně filmu, kdy Jack Sparrow (Johnny Depp) znovu získal Černou Perlu a křičí na svou posádku, ať se dá do práce, je vlevo vidět muž ze štábu, oblečený v čistém bílém tričku, s kovbojským kloboukem na hlavě a slunečními brílemi na očích. (Lucasosum)

• - Když počkáte na konec titulků, uvidíte malou opičku, jak z pokladu vezme zlatou minci. (StevenW.)