Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Velmi zábavný film, na který se kvůli Deppovi, Keire Knightley a možná i Bloomovi stojí za to jít podívat. Tento film vytáhnul filmy o pirátech z hlubin oceánu a postavil je na novou startovací dráhu. Gore Verbinski odvedl skvělou práci a i přes pár chyb scénáře(halvně co se týče nesmrtelnosti jedné postavy :) ale aby to nebyl spoiler tak to radši fakt nepovim :). Doufám, že obě pokračování budou minimálně stejně zábavné...(5.3.2005)

Mě to neoslovilo .. :/(23.5.2008)

aneb Jak alternativec Depp k pirátskému bruckheimerovskému pokladu přišel a všem ostatním místo na slunci, potažmo na světle kamer uloupil:)(26.3.2007)

Zábavné pirátské dobrodružství jaké nemá obdoby. Prvoligový piráti Jack Sparrow a Barbossa mě doslova uhranuli. Jejich společné scény boxovali do mé bránice skutečně silné údery humoru. Když si k tomu připočtu krásné karibské prostředí, vizuální efekty co by srazily stádo mamutů, hudbu na jejímž poslechu se člověk stává zavislej, Keiru tak krásnou, že by svedla i ortodoxního gaye, tak dostanu odpověď co z Karibiku dělá luxusni destinaci.............jeho PIRÁTI !!!(27.5.2007)

To, že tomu nedám plný počet, je vinou Blooma a Knightleyové, kteří zbytečně zabírají místo tam, kde mohla být nějaká skvělá kreace Deppa-Sparrowa.(1.7.2007)

• - Filmový štáb natáčal na otvorenom mori len šesť dní. (Greenpeacak)

• - Zbraň s jedním nábojem, jejímž vlastníkem je Kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp), se jmenuje English Flintlock Pistol 50 caliber. (Rodimus)

• - Spoiler: Když na začátku filmu padá Elizabeth (Keira Knightley) ze skály do moře, jsou všude kolem kameny, Když však na konci ze stejného místa padá Jack (Johnny Depp), kameny zde již nejsou. (tb_23)