Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Bez Deppa by byl film takřka beznadějný, ale Johnnyho Jack Sparrow je jedna z nejlepších komických figur, které jsem ve velkofilmu spatřil. Při pohledu na Orlando Blůmu se do mé mysli vkrádá otázka, zda je jeho výkon typu "já jsem Legolas, ale oblečený jako bukanýr, nepleťte to, milé děti" míněn vážně, nebo zda se jedná o úmyslné nadsazení figurky nepolepšitelného klaďase Willa Turnera... Děj prostinký, triky pěkné, humor výborný; prostě zábavný film jak má být!(27.1.2004)

V momentě, kdy pirátský film nikdo nečekal, tak si to na plátna kin přiřítí Johnny Depp se svou Černou perlou a připomene, že tenhle žánr může být zábavný i v jednadvacátém století. Johoho, to vám povím, byl to ale příjemný posel z minulosti.(7.12.2004)

Určitě nejkomplexnější, logicky nejsamostatnější a s odstupem i jasně nejlepší díl ze série. Verbinskimu tehdy pod Bruckheimerovým dohledem vyšlo snad všechno, co mohlo, hlavně co se herců týče. Bloomovi stačí dělat ze sebe nevinného kováře, Keira je tradičně k sežrání, Rush jaksepatří slizký a výkon Johnnyho Deppa se stačil už po několika týdnech stát kultovním. Dokonalý příklad zábavného dobrodružného filmu, na který se dá dívat pořád dokola. 90%(30.5.2007)

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio .. Pamatuji, že tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal. V kině jsem ho ignoroval, i to DVD mi doma leželo pěkně dlouho než jsem se odvážil a pustil si piráty k tělu. Po více než dvou příjemných hodinách filmu jsem litoval toho odkládání.. Ústřední obsazení snímku je více než příjemné. Bloom neškodí a na překrásnou Keiru je prostě radost pohlédnout. Jenže všechny převyšuje Johnny Depp, jeho postava je tak osobitě ztvárněna, že dostává až kultovní status. Výborná je také režie, skvěle navazující na taktéž dobrý, lehce stravitelný scénář. Zkrátka, vynikající dobrodružná letní podívaná a další Jerry Bruckheimer nářez. 90%.(23.3.2005)

Pohodová oddechovka s dobrými triky, vtipnými momenty a skvělým hereckým ansámblem, jemuž vévodí Johnny Depp. Ten na sebe po většinu času zaslouženě strhává nejvíce pozornosti a opět dokazuje, že z něj vyrostla skvělá herecká veličina. Nesmím ale opomenout ani Keiru Knightley - ani ne tak pro její herecké schopnosti, jako spíše pro její nepřehlédnutelné půvaby.(17.2.2004)

• Guy Siner