Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

To, že tomu nedám plný počet, je vinou Blooma a Knightleyové, kteří zbytečně zabírají místo tam, kde mohla být nějaká skvělá kreace Deppa-Sparrowa.(1.7.2007)

I když tenhle typ filmů moc nepreferuji, tak tady jsem se s těma kostlivečkama výborně bavila a nebýt Jacka v roli Johnyho, určitě by to nebylo to pravé ořechové. Jeho zjev s uhrančivýma očima neměl chybu a byl okouzlující, takže ho nešlo nemilovat. Já být Elizabeth.......(25.6.2014)

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio .. Pamatuji, že tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal. V kině jsem ho ignoroval, i to DVD mi doma leželo pěkně dlouho než jsem se odvážil a pustil si piráty k tělu. Po více než dvou příjemných hodinách filmu jsem litoval toho odkládání.. Ústřední obsazení snímku je více než příjemné. Bloom neškodí a na překrásnou Keiru je prostě radost pohlédnout. Jenže všechny převyšuje Johnny Depp, jeho postava je tak osobitě ztvárněna, že dostává až kultovní status. Výborná je také režie, skvěle navazující na taktéž dobrý, lehce stravitelný scénář. Zkrátka, vynikající dobrodružná letní podívaná a další Jerry Bruckheimer nářez. 90%.(23.3.2005)

že ženská na palubě přináší smůlu, ví každej. to, že piráti jsou veselí chlápci je taky jasný. ale vtipnej může být bejt jenom jeden. jack spaarow! s pirátem kterej nekrade, ale rekvíruje a podvádí, protože je pirát, nás čeká spousta veselých zážitků. na děti, je tu pár drsňáckejch scén, ale co čekat od pirátů! vše nahrazuje všudy přítomný humor a dospěláci se jistě pobaví i při drsnějších scénách. proto nikoho nepřekvapí, že na konec všechno dobře skončí. jako v pohádce.(6.1.2006)

Johny Depp je jednoznačné a obrovské plus tohoto, pravda, velmi výpravného a celkem zábavného filmu, ale pokud jde právě o Johnnyho - těch úžasných rolí, co vytvořil, těch rolí, při kterých dojímal k slzám i ty největší tvrďáky, v kterých hrál jako o život a přitom působil vždy tak přirozeným a ležérním dojmem - jsem jeho glorifikovaným výkonem zde tak trochu na rozpacích, jenže ono se to asi jinak zahrát nedalo. A pokud jde o výpravu a produkci, já jsem, bohužel, z těch diváků, kteří se dost dobře můžou dívat na konverzaci dvou dobrých herců sedících dvě hodiny třeba na pařezu a můžu se pobavit víc, než u tohoto omašličkovaného drahého spektáklu.(3.3.2005)