Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Dobře, že tento film pomohl vzkřísit pirátský subžánr. Možná by si zasloužil malinko prostříhat, ale i tak je nadprůměrný po všech stránkách. Depp je sympaťák jako vždy, ale ostatní herci tolik ne. Hlavně role Keiry Knightleyové mohla být obsazena někým.. abych tak řekl...charismatičtějším.(23.10.2003)

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio .. Pamatuji, že tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal. V kině jsem ho ignoroval, i to DVD mi doma leželo pěkně dlouho než jsem se odvážil a pustil si piráty k tělu. Po více než dvou příjemných hodinách filmu jsem litoval toho odkládání.. Ústřední obsazení snímku je více než příjemné. Bloom neškodí a na překrásnou Keiru je prostě radost pohlédnout. Jenže všechny převyšuje Johnny Depp, jeho postava je tak osobitě ztvárněna, že dostává až kultovní status. Výborná je také režie, skvěle navazující na taktéž dobrý, lehce stravitelný scénář. Zkrátka, vynikající dobrodružná letní podívaná a další Jerry Bruckheimer nářez. 90%.(23.3.2005)

Bruckheimerovský nářez jak se patří. Vtipná a velkolepá podívaná s neskutečným Johnny Deppem, který je zkrátka boží.(16.7.2003)

Konecne nejakej poradnej film o piratech. Pribeh to ma docela slusnej, hudba je skvela a triky vyborny. Porad se neco deje takze se nebudete nudit i kdyz par hluchejch mist se tu najde, ale ty jsou asi v kazdym filmu. Herci se snazi, Orlando, Keira, Rush i ostatni sou v pohode, ale na Deppa nemaj. Jakmile se obevi na scene, hodnoceni filmu stoupa rapidne nahoru. Trosku mi jen vadil jeho prehnanej make-up v kterym vypada trosku jako devka. Bez Deppa by to nebylo ono, ale na druhou stranu mi prislo, ze by se tam spis hodil nekdo starsi a osklivejsi. Vsichni pirati vypadaj jak stary morsky vlci a Depp je tam trosku jako pest na oko, vypada trosku jako manekyn, ale to je jen detail, kterej vyslednej dojem z filmu nepokazi, diky Deppovo skvelemu herectvi. Kombinace dobrodruznyho filmu s kostlivcema-piratama se spoustou forku dopadla vyborne, takze jednoznacne 5* a navic film porad sleduje tu hlavni dejovou linii a netristi se na spoustu malejch pribehu, jako u druheho dilu.(24.3.2005)

Kedysi som mal voči tomuto filmu veľa výhrad (návrat na Ostrov mŕtvych po veľkej námornej prestrelke, ktorá je predčasným vyvrcholením filmu, je už len taká naťahovačka), ale slabá dvojka a mizerná trojka vyzdvihli jednotku do pozície takmer geniálnej zábavy. Depp tu funguje v každej jednej scéne, čo o pokračovaniach bohužiaľ zďaleka neplatí.(2.6.2007)

• - Když Jack (Johnny Depp) vplouvá do přístavu prohlíží si oběšené námořníky. V prvním záběru zdálky jsou oblečení méně a jinak a jedna z nich bíle, ve druhém záběru jsou oblečeny méně a všechny v šedé. (Mr.Hudson)

• - Rozličná tetování Johnnyho Deppa musela být během natáčení zakrývána oblečením i pleťovými maskami. (Zdroj: extra.cz)

• - Pre film bolo vyrobených 882 kusov aztéckych mincí. (Greenpeacak)