Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Konecne nejakej poradnej film o piratech. Pribeh to ma docela slusnej, hudba je skvela a triky vyborny. Porad se neco deje takze se nebudete nudit i kdyz par hluchejch mist se tu najde, ale ty jsou asi v kazdym filmu. Herci se snazi, Orlando, Keira, Rush i ostatni sou v pohode, ale na Deppa nemaj. Jakmile se obevi na scene, hodnoceni filmu stoupa rapidne nahoru. Trosku mi jen vadil jeho prehnanej make-up v kterym vypada trosku jako devka. Bez Deppa by to nebylo ono, ale na druhou stranu mi prislo, ze by se tam spis hodil nekdo starsi a osklivejsi. Vsichni pirati vypadaj jak stary morsky vlci a Depp je tam trosku jako pest na oko, vypada trosku jako manekyn, ale to je jen detail, kterej vyslednej dojem z filmu nepokazi, diky Deppovo skvelemu herectvi. Kombinace dobrodruznyho filmu s kostlivcema-piratama se spoustou forku dopadla vyborne, takze jednoznacne 5* a navic film porad sleduje tu hlavni dejovou linii a netristi se na spoustu malejch pribehu, jako u druheho dilu.(24.3.2005)

Trochu zklamání - málo vtipné, nedostatečně "strhující", chvílemi nudící - ale Johnny je zde opravdu roztomile úžasný...ostatně jako vždy.(10.9.2006)

Oscar 5 nominací: Herec HR - Johnny Depp, Masky, Zvuk, Střih zvuku, Vizuální efekty(1.3.2004)

Občas člověk potřebuje vyčistit hlavu, pořádně se pobavit a všechny starosti nechat před kinem. Pirátům se tohle skvěle podařilo. Moc se mi líbila melodická hudba, spousta humoru, trikové scény a neuvěřitelná postava Jacka Sparrowa (Johnny Depp je machr). Ovšem film mohl být skutečně o něco kratší a akční scény mohly mít větší spád.(23.9.2003)

Kdo by si kdy pomyslel, že adaptací atrakce v Disneylandu lze stvořit smysluplný a zábavný film...(2.1.2007)

• - V poslední scéně filmu, kdy Jack Sparrow (Johnny Depp) znovu získal Černou Perlu a křičí na svou posádku, ať se dá do práce, je vlevo vidět muž ze štábu, oblečený v čistém bílém tričku, s kovbojským kloboukem na hlavě a slunečními brílemi na očích. (Lucasosum)

• - Väčšina hercov vo filme nosí zubné protézy. (Greenpeacak)

• - Jerry Bruckheimer si pro roli kapitána Jacka Sparrowa vybral Johnnyho Deppa úmyslě. V době natáčení byl totiž považován za hvězdu nezávislých a „divných” snímku. A právě toto se Bruckheimerovi líbilo, protože chtěl do svého blockbusteru někoho, koho by v letní oddechovce nikdo nečekal. (Coldrex)