Kruh

ザ・リング

Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

Kvůli tomu duchařskému dlouhovlasému remakovému šílenství, které Verbinkiho The Ring způsobil, nemám ten film příliš rád. Nicméně - vysoce strašidelná podívaná to bezesporu je. Horror movie of the year(14.8.2007)

Opravdu si nepamatuji, kdy jsem se v kině naposled tolik bál. Nápaditý scénář a výtečná režie, jednoduše lahůdka pro každého hororového fandu!(7.3.2003)

Hororů, kterých si vážím, spočítám na jedné ruce, KRUH se k nim velmi přibližuje a to nejen kvůli dobrému námětu, dobrých postav (Naomi Watts: tahle role ji perfektně sedla, David Dorfman působivý), výrazné hudbě (pan Zimmer je bůh), ale i díky filmovému zpracování tísnivé atmosféry v podání režie Verbinskiho, který nahlédl do lidského nitra a v nočních hodinách nás bude doprovázet ve zlých snech. Působivý horor, který předčil Japonský originál. A stane se kultem.(22.7.2012)

I po více než deseti letech od vzniku filmu mě překvapuje, jak moc má publiku zafixovaný Kruh jako zničující horror. A přitom daleko lépe funguje ve své thrillerově napínavé paranoie. Verbinskiho tah s nekonečným oddalováním veškerých lekavých momentů tak očividně slavil úspěch. Diváka pak vede díky k smrti napínavým scénám (zhlédnutí kazety, objevování jejích obrazů v reálném světě, kůň, starý Morgan) až na doslovný okraj studně. Nechceš nikomu ubližovat, viď? - Ale ubližuju(29.1.2006)

V posledních letech kdy hororový žánr dostával na frak od ostatních žánrů je tohle milá transfuze do žil fanouška hororů. Pravda k naprosté dokonalosti pár kroků schází, ale celková osa příběhu jest velmi kvalitní.(29.1.2004)

• - Dlouho před premiérou filmu byla kazeta s nahrávkou vypuštěna jako komerční, stále je i k sehnání. (david15)

• - „Moesko Island Lighthouse“ je smyšlené jméno pro skutečný maják v Newportu v Oregonu. Postaven roku 1873, je maják pojmenován Yaquina Head Lighthouse a stále funguje. (HellFire)

• - Chrise Coopera můžete vidět v Noahově (Martin Henderson) bytě. Jeho fotografie je v novinách, na kterých má Noah položen šálek kávy. (HellFire)