Kruh

The Ring

Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

Soundtrack Hans Zimmer: 1. The Well ,2. Before You Die You See The Ring ,3. This Is Going To Hurt ,4. Burning Tree ,5. Not Your Mommy ,6. Shelter Mountain ,7. The Ferry ,8. I'll Follow Your Voice ,9. She Never Sleeps ,10. Let The Dead Get In ,11. Seven Days ,12. Television,(19.5.2011)

Hororů, kterých si vážím, spočítám na jedné ruce, KRUH se k nim velmi přibližuje a to nejen kvůli dobrému námětu, dobrých postav (Naomi Watts: tahle role ji perfektně sedla, David Dorfman působivý), výrazné hudbě (pan Zimmer je bůh), ale i díky filmovému zpracování tísnivé atmosféry v podání režie Verbinskiho, který nahlédl do lidského nitra a v nočních hodinách nás bude doprovázet ve zlých snech. Působivý horor, který předčil Japonský originál. A stane se kultem.(22.7.2012)

Rozpočet $48miliónovTržby USA $129,128,133Tržby Celosvetovo $249,348,933Gore Verbinski a jeho zatiaľ najlepší počin čo natočil, hútna atmosféra, napätie tu postupne graduje z dejom, kdež to trošku viac tých shockových lakačiek by som bral, ale príbeh to v rámci možností nahrádza, vizuál je prvotriedny, plus samozrejme tie depresívne vsuvky pri púšťaný kazety. "Jeden z najoriginálnejších horrorov nového tisícročia!" a jednoznačne film čo predčí vo všetkom svoj originál /85%/(25.11.2005)

Vzhledem k tomu, co vzniká v současné době (a nejen v ní) za horory, se mi tenhle film jevil jako jednooký král mezi slepými. I když on vlastně není špatný ani v rámci hororové produkce vůbec... Rozhodně má zajímavý nápad (i když jde o remake, těžko se asi bude shánět japonský originál, takže lze brát námět amerického Kruhu za "originální"), velmi dobrou atmosféru a hlavně poměrně inteligentní scénář. Musím také napsat, že asi ve 3/4 filmu už jsem si myslela, že půjde o další americkou slátaninu s příšerně stupidním happy endem, jenže tvůrci mě naprosto překvapili tím, že vůbec ještě nebyl konec a naopak film se velmi zajímavě zvrtl trošku jinam, než kam by divák předpokládal. Navíc je tenhle solidně napínavý film podkreslen velmi adekvátní hudbou. Takže chcete-li se (aspoň trochu) bát, nemůžu než Kruh doporučit.(29.4.2005)

Vynikajúci remake kvalitnej japonskej predlohy RINGU režiséra Hidea Nakata z roku 1998. Plazí sa za vami ani neviete ako a zrazu ste šokovaní, že sa za vami plazí aj do kúpeľne, do kuchyne, do garáže, do pivnice. Naomi Wattsová už v horore hrala (KUKURIČNÉ DETI 4 - ZJAVENIE), ale nebolo to nič oproti tomu, čo predviedla pod sústredeným vedením režiséra Verbinského. Na prvý raz to síce má pár (možno viac, než len pár) logických dier, ale ak si pozriete japonský originál a vystrihnuté scény na DVD, začne vám to dávať väčší zmysel. Najlepšia scéna: kôň na trajekte. Kino Považan 2003(30.10.2004)