Kruh

ザ・リング

Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

8 / 10 Viac ako čistokrvný horor pripomína Kruh detektívku - ale sakramentsky napínavú, perfektne napísanú a natočenú detektívku. Ľakacie scény sa príliš nekonajú, no namiesto nich sa počas celého filmu budete priam rozomieľať pod ťarchou neskutočne hustej atmosféry, aká by mohla s trochou odstupu konkurovať aj takým snímkom ako bol Kubrickov The Shining. Je síce pravda, že veľa ľudí, minimálne z môjho okolia, na Kruh kydá a vyčíta mu snáď až prílišnú otvorenosť, no pre mňa osobne je absolútnym hororovým vrcholom. Bravó. Tak prečo štyri *? V rámci očistnej akcie "Štvorka je dobrá" som sa rozhodol, že prehodnotím niektoré svoje hodnotenia a päť * dám skutočne len tým absolútne naj-filmom-či-seriálom aké som videl - a Kruh je len sakra dobrý...(15.5.2005)

Najlepší áčkový hollywoodsky horor posledných rokov, čo zarazí hlavne vzhľadom na to, že ide o remake. Lenže toto je prerábka, ktorá je asi stokrát lepšia než originál. Omnoho pochmúrnejšia atmosféra, lepšie ľakačky, celkovo napínavejšie a zaujímavejšie. Bol som presvedčený, že geniálna scéna s koňom na trajekte je šialenstvo prevzaté z japonskej predlohy - a bol som šokovaný, že niečo takéto bizarné je čisto americký nápad.(2.6.2007)

Soundtrack Hans Zimmer: 1. The Well ,2. Before You Die You See The Ring ,3. This Is Going To Hurt ,4. Burning Tree ,5. Not Your Mommy ,6. Shelter Mountain ,7. The Ferry ,8. I'll Follow Your Voice ,9. She Never Sleeps ,10. Let The Dead Get In ,11. Seven Days ,12. Television,(19.5.2011)

|| Scenár: Kôji Suzuki, Ehren Kruger, Scott Frank | Hudba: Hans Zimmer | Produkcia: Walter F. Parkes, Laurie MacDonald | Distribúcia: DreamWorks Pictures | Štúdio: DreamWorks | Rozpočet: 48 miliónov $ | Tržby: 249,348,933 $ ||(11.8.2011)

Vynikajúci remake kvalitnej japonskej predlohy RINGU režiséra Hidea Nakata z roku 1998. Plazí sa za vami ani neviete ako a zrazu ste šokovaní, že sa za vami plazí aj do kúpeľne, do kuchyne, do garáže, do pivnice. Naomi Wattsová už v horore hrala (KUKURIČNÉ DETI 4 - ZJAVENIE), ale nebolo to nič oproti tomu, čo predviedla pod sústredeným vedením režiséra Verbinského. Na prvý raz to síce má pár (možno viac, než len pár) logických dier, ale ak si pozriete japonský originál a vystrihnuté scény na DVD, začne vám to dávať väčší zmysel. Najlepšia scéna: kôň na trajekte. Kino Považan 2003(30.10.2004)