Kruh

ザ・リング

Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

Opravdu si nepamatuji, kdy jsem se v kině naposled tolik bál. Nápaditý scénář a výtečná režie, jednoduše lahůdka pro každého hororového fandu!(7.3.2003)

Rozpočet $48miliónovTržby USA $129,128,133Tržby Celosvetovo $249,348,933Gore Verbinski a jeho zatiaľ najlepší počin čo natočil, hútna atmosféra, napätie tu postupne graduje z dejom, kdež to trošku viac tých shockových lakačiek by som bral, ale príbeh to v rámci možností nahrádza, vizuál je prvotriedny, plus samozrejme tie depresívne vsuvky pri púšťaný kazety. "Jeden z najoriginálnejších horrorov nového tisícročia!" a jednoznačne film čo predčí vo všetkom svoj originál /85%/(25.11.2005)

Ještě že jsem se na tenhle film nedíval z VHS !!(8.6.2006)

Po pár letech zkouknuto podruhé v TV - vlastně jen chvílemi - spíše zapnuto jako kulisa k zevlování u pc - a stejně jsem se radši moc neotáčela směrem k obrazovce...holt povedená atmosféra (v určitých scénách opravdu hutná), třebaže herci nic moc - ovšem vizuální stránka po většinu času jedna báseň. A ať si někdo zkusí donutit mě k tomu, abych se ještě někdy podívala na ty dva zohavené xichty (kdo viděl, ví) - rok jsem je pak vídala před sebou, sama v potemnělém bytě (kamarád zase zažil celkem krušné časy se zrnící televizí) - nedík...(21.10.2006)

I po více než deseti letech od vzniku filmu mě překvapuje, jak moc má publiku zafixovaný Kruh jako zničující horror. A přitom daleko lépe funguje ve své thrillerově napínavé paranoie. Verbinskiho tah s nekonečným oddalováním veškerých lekavých momentů tak očividně slavil úspěch. Diváka pak vede díky k smrti napínavým scénám (zhlédnutí kazety, objevování jejích obrazů v reálném světě, kůň, starý Morgan) až na doslovný okraj studně. Nechceš nikomu ubližovat, viď? - Ale ubližuju(29.1.2006)