Ptáci

• Československo

Vtáci

Horor / Thriller

USA, 1963, 119 min

Diabolský film. Hitchcock sa s postavami ani s nami nemazná. Chudák Veronica Cartwrightová, najskôr toto a zopár rokov nato Votrelec.(15.12.2004)

Horor mistra napeti Alfreda Hitchcocka me v nicem neprekvapil - trosku zklamani.(1.8.2002)

Brilantní filmová záležitost v podání mistra hororu!(8.7.2008)

Mám pocit, že by tenhle film mohl být mnohem více super, kdyby se zatlačilo ještě trošku víc na atmosféře...Což se bohužel nestalo!(23.6.2002)

Mrtvolné ticho, sem tam narušené krákancem nebo zašustěním peří. Struna, která se napíná a my netušíme, kdy praskne. Neznámé příčiny celého toho okřídleného běsu, vyděšené výrazy "pánů tvorstva", mistrovská práce s kamerou. Pokračovat je zbytečné, ale věcí, které na Ptácích obdivuji, jsem si našel daleko víc.(3.10.2006)

• - Autor scénáře Evan Hunter shodou okolností pojmenoval "Melanie" postavu, kterou měla hrát Hedren, aniž by tušil, že se tak jmenuje její dcera. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

• - Mitch Zanich, majitel restaurace "The Tides", slíbil režisérovi, že v podniku může natáčet, pokud po něm pojmenuje hlavní mužskou postavu a dá mu roli, která promluví. Hlavní hrdina se tedy jmenuje Mitch a sám Zanich hraje muže, který se ho ptá, co se stalo, když Melanii napadne racek. (Morien)

• - Alfred Hitchcock chcel, aby Joseph Stefano, scenárista filmu Psycho (1960), napísal scenár k filmu Vtáci. Ten však odmietol, pretože ho nezaujal príbeh. (Germanotta)