poster

Ptáci

 • USA

  The Birds

 • Československo

  Vtáci

Horor / Thriller

USA, 1963, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $2,5miliónaTržby USA $11,403,529Tržby Celosvetovo $-/80%/(19.7.2005)

 • MoRTy
  ***

  Z dnešního pohledu je horror o útočících "ptácích" spíše úsmevnou záležitostí, ale chápu, že v 60. letech z toho lidi srali krev. Bohužel časy se mění a proto toho tento film nyní už nemá tolik co nabídnout.(20.9.2007)

 • Djkoma
  ****

  Alfred ve mě vyvolal rozpory. Nevěděl jsem, co čekat od legendárního snímku a naštěstí od jeho předchůdce Psycha jsem o něm ani příliš nevěděl (úmyslně). Výsledek mě však (kvalitou) potěšil i (trochu) zarmoutil současně. Těch 119 minut prochází postupně přerodem z romantické komedie až v souboj proti zlu/přírodě/neznámu/vyšší moci s tváří ptactva s takovou lehkostí a současně nenucenou přímočarostí, že jsem tomu nemohl odolat. Asi jsem měl zrovna náladu raných 60sátých, ale ani efekty a technická stránka mi nepřišla špatná, právě naopak. Velký kus dobře odvedené práce s promyšleným celkem i detaily, které na sebe navazují a dávají jasně najevo, kdo je mistr, jenž chodí s pejsky na vodítku z krámu s ptactvem a natáčí prakticky cokoliv způsobem, který se těžko překonává.(24.6.2010)

 • Superpero
  ***

  Všechno, kromě sympaticky napsaných dialogů a půvabu Tippi Hedren, na tomhle filmu brutálně zestárlo. Atmosféra se vytrácí ve zbytečně dlouhých scénách a útoky ptáků by chtěly podpořit nějakou údernou hudbou. Nejvíc mě ale zklamal useklý konec, ze kterého se člověk nedozví zhola nic, ani se nic nevyřeší, no prostě konec na prd.(28.5.2006)

 • xxmartinxx
  ***

  Nejslabší Hitchcock. Nějak podezřele málo chytré a zábavné - pouze snaha děsit hitchcockovskou atmosféru nedělá!(2.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace