Capsule

Velká Británie, 2015, 91 min

Andrew Martin

Andrew Martin

Jan Hillman

Uff, v tuhle chvíli to tu má 38%? Jako proč? :) Klasický film, žijící z odkazu slavnějších a podstatně dražších souputníků-jednotlivců, rvoucích se o své životy ve vesmíru - Moon, Gravity, Martian. Tady jde o prostě jen nízkorozpočtovou skoro-one-man show z jednoho vesmírného modulu, který se poškodil. Modul je britský, na palubě je britský pilot a nikdo by o téhle misi neměl vědět. Jenže modul je poškozený, nevíme jak moc, a letí si tak trochu kam chce. Jediné, co jakž takž funguje spolehlivě je vysílačka. A díky ní se krom Britů do hry dostává i Rusko a Spojené státy, což by nebyl zase asi až takový problém, kdyby vše nebylo zasazeno do období tzv. Studené války (té z 20. století, ne té současné). Je pravda, že drtivou většinu času koukáme jen do kabiny na jednoho herce, nemohu ale říct, že by mi to vadilo. Film je tak díky tomu ale spíš takovou zteleviznělou rozhlasovou hrou - Guy si povídá s Britskými inženýry, pak si povídá s někým, kdo tvrdí, že je Rus a považuje loď za akt nepřátelství, pak si povídá s někým, kdo tvrdí, že je z CIA a nevěří Guyovi, že si s Rusy nepovídal jen tak a guy se musí rozhodnout, jestli všechno prozradí nebo zdechne. A to je všechno. Levný jednoduchý film, který tratí, krom rozpočtu, na tom, že je už několikátý v pořadí na stejné téma. OK, ale 38% od 34 hodnotících?(22.10.2016)

• Morholt

Jo kdyby to byl hraný dokument komentovaný fundovanými lidmi, tak by to byla jiná. Jenže jako film o jednom herci to neobstojí. Mladej Kingsley se sice snaží, ale jeho role je omezená jen na funění a bezobsažné žvanění do vysílačky, které by se v pohodě dalo seškrtat na větu "Dostaňte mě dolů". Něco do sebe měl až závěr, který mě docela překvapil i pobavil, ale ani ten to na víc jak 10% nevytáhne.(15.10.2016)

Moc různorodé prostředí tu tedy nebylo (stačil na to zřejmě jeden obývák). Pan voják své emoce nějak neovládal. Komorní filmeček.(18.12.2016)

• *CARNIFEX*

Guy je skúsený stíhací pilot, ktorý je prvým britským kozmonautom vyslaným do vesmíru. Ani tri roky tvrdého tréningu ho však v žiadnom prípade nemohli pripraviť na situáciu, ktorá ho postretne. Keď sa kapsula v ktorej je umiestnený nečakane stáva nefunkčnou, pričom stráca spojenie s vlastnými ľuďmi, neostáva mu nič iné ako využiť pomoc iného národa než je ten britský. Nad územím Ruska v období studenej vojny však akékoľvek rozhodnutie môže viesť ku konfliktu národov. Obzvlášť keď môže prijať pomocnú ruku od úhlavného nepriateľa socializmu - "USA". Nie je jednoduché hrať "sám", pričom tento snímok ani z ďaleka nedosahuje kvality takého "Moon-u". A tým som povedal všetko čo som mal ..(23.9.2016)

• Tuax

Což o to dokoukat se to dá, ale je to celé takové o ničem. Hlavní postava se sice snažila, ale na tom malém prostoru a s tím co měla k dispozici toho zase tolik uděat nešlo. Kdyby z toho byl dvacetiminutový kraťas mohlo to mít i spád, nějaké to napětí. Tady to vypadá spíše jako snaha o psychologičnost, která ale vůbec nefunguje. Pro mě osobně film dost zachraňuje už klasicky hraný závěr, který je vypointovaný, což by se opět hodilo takhle spíše ke kraťasu, protože na takový film by bylo nutné mít v ději nějaký zvrat. Ale jo ten závěr byl i poměrně efektně natočený, ten se mi líbil. A to historické pozadí, kdo ví, přišlo mi to opět jen jako snůška různých teorií. Pokud to mělo cíl jako historický film, tak pro Brity nejspíše ano, ale mě tohle úplně míjelo. Jinak ten skoro nekonečný monolog, přestože mluví s hlasy z mikrofonu, mi nepřišel vůbec zajímavý.(4.11.2016)