poster

Vražda na objednávku

 • USA

  Dial M for Murder

 • Velká Británie

  Dial M for Murder

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1954, 105 min

Scénář:

Frederick Knott (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Robert Burks

Producenti:

Alfred Hitchcock

Střih:

Rudi Fehr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  Vražda na objednávku nepatrí k najklasickejším snímkam majstra Hitchcocka, ale vďaka šikovnému scenáru a nenapodobiteľne morbídnemu humoru á la Alfred Hitchcock, sa jedná o nadpriemerné kaskadérske salto. Ak budete spokojní, prekvapivo seriózne vám môžem s čistým svedomím odporučiť aj výborný remake s Gwyneth Paltrowovou, Michaelom Douglasom a Viggom Mortensenom.(25.8.2007)

 • kinej
  ****

  Skvěle napsaná minimalisitcká detektivka. I na malých dílech lze poznat velkého mistra. Divák se nemůže odtrhnout od obrazovky a to se děj odehrává defakto v jediném bytě, téměř v jediném pokoji. Tento film je dalším z důkazů Hitchcockova mistrovství.(19.4.2007)

 • H34D
  *****

  Hitchcock rozvíjí svou ideu dokonalé vraždy - z naivních a namyšlených "postpoberťáků" v Provazu přešel k vyspělé a chladnokrevné kalkulaci v podobě charismatického vysloužilého tenisty. Výsledkem je perfektně napsaný brilantní thriller bez jediného slabého místečka. Ač se drtivá většina filmu odehrává v jedné místnosti, film dokáže zavládnout intenzivní atmosférou a neúnavným tempem... Z dnešního hlediska už zážitek filmové extázi sice neodpovídá, ale osobně cítím touhu přihmouřit všechny tři oči a tento klenot 50. let ocenit plným počtem. 9/10(19.4.2013)

 • Rocky62
  ****

  Další Hitchcockovo promyšlené dílo, které oslní nejen svým napětím, ale také sympatiemi hlavních postav. Výborní Ray Milland a má oblíbenkyně Grace Kelly. Přes všechny tyto klady, si však myslím, že pohár rozmanitosti a napětí je u remaku naplněn trochu víc. 75%(6.2.2011)

 • Cival
  ****

  Skvěle napsaná a skvěle zahraná divadelní hra. Ale jen kvůli třem šikovným hrátkám se stíny a slušné porci napětí to ale nehodlám označovat i za skvělý film. Studiová inscenace možná...(15.1.2005)

 • - Šaty Margot Mary Wendice (Grace Kelly) byly vybírány tak, aby byla postava na začátku oblečena ve výrazných barvách a s postupujícím příběhem byly její šaty stále tmavší. (Dreadd)

 • - Film se umístil v roce 2008 na 9. místě v Top 10 podle Americké filmové instituce kategorii mysteriózní. (TheDude)

 • - Film byl natáčen stereoskopickou 3D kamerou, ale uvedení ve třetím rozměru se s výjimkou premiéry dočkal až v 80. letech. Hitchcock se domníval, že třetí rozměr je nejvhodnější právě pro adaptace divadelní hry. (filip.novak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace