poster

Vražda na objednávku

 • USA

  Dial M for Murder

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1954, 105 min

Scénář:

Frederick Knott (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Robert Burks

Producenti:

Alfred Hitchcock

Střih:

Rudi Fehr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  ****

  Tak vám vlastně nevím proč, ale občas fandím padouchovy a říkám si, no jo, kdyby to tomu zákonu zas jednou nevyšlo. // Snímek, který se odehrává v jen omezeném prostředí, ale Hitch ho zvládá opět skvěle.Grace Kellyová je v roli Millandovi (a nejen v této roli) manželky výborná!(18.8.2007)

 • WANDRWALL
  **

  Jaká drobnost stačila, aby se spustila lavina vražd. Brrrr.(7.9.2010)

 • imf
  ****

  Divadelní, ale napínakové a opět ohromující. Buď vám bude vrtat hlavou, jak může být někdo tak geniální padouch jako Ray Milland nebo budete váhat nad tím, zda po světě chodila půvabnější herečka než Grace Kelly. Film je velmi spartánský, ale všechny klíčové situace a dialogy (vysvětlování postupu vraždy, všechny rozhovory s inspektorem Hubbardem, démonická scéna soudu) jsou natočeny tak pečlivě a... nebojím se říct bezchybně, že člověk opět musí smeknout. Hitchovy filmy jsou jako procházka muzeem... musíte mít na to náladu, pak vám bude úplně šumák, že to co vás obklopuje má na kontě pár desítek křížků, protože pochopíte, že je to výběr toho nejlepšího z (filmové) historie. Bráno touto optikou, patří Vražda na objednávku mezi ty důležitější expozice v Hitchově křídle.(7.1.2008)

 • jojinecko
  ****

  Film mi svojou "divadelnosťou" a minimalistickými kulisami pripomína Hitchov starší film Rope, ktorý sa tiež odohráva v jednej miestnosti.Vynikajúce herecké výkony, v kombinácii s Hitchovým majstrovstvom, skvelý scenár, ktorý je naozej pekne prekombinovaný (niekedy až príliš) a jednotlivé súvislosti do seba presne zapadajú. Napätá atmosféra diváka sprevádza celým dejom až do finálneho vyvrcholenia. Skrátka vynikajúci krimi-thriller...Btw všimnite si pozorne tú fotku zo steny:))))(12.2.2006)

 • ork
  *****

  For Me 90%(6.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace