Vražda na objednávku

Dial M for Murder

Dial M for Murder

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1954, 105 min

Frederick Knott (scénář, divadelní hra)

Robert Burks

Alfred Hitchcock

Rudi Fehr

Až do rozsudku je to skvěle vymyšlené, uvěřitelné a prostě to tam mělo i skončit. Zbytek sice není přímo špatný, ale už z něj je až přespříliš slyšet šustění papíru, všude čouhají velké náhody a i postavy jsou rázem spíše loutkami. Což si obzvláště Millandův výstavní charismatický záporák nezasloužil.(8.8.2010)

Začátek: nádherné věcné vydírání stylem volné konverzace. Pak plán dokonalé vraždy. Takřka dokonalý. A i přes malou chybičku vzápětí přichází nový plán, „pointa na druhou“. Hitchcock mě vážně dostavá, jak má všechno promyšlené do nejmenšího detailu a stejně dobře podané. Výborná detektivka. Závěr se může zdát lehce protahovaný, ale má to svůj důvod. # viděno: [TV, 2.0->5.1] příběh 10 | hudba 7 | humor 0 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8(19.8.2012)

Film mi svojou "divadelnosťou" a minimalistickými kulisami pripomína Hitchov starší film Rope, ktorý sa tiež odohráva v jednej miestnosti.Vynikajúce herecké výkony, v kombinácii s Hitchovým majstrovstvom, skvelý scenár, ktorý je naozej pekne prekombinovaný (niekedy až príliš) a jednotlivé súvislosti do seba presne zapadajú. Napätá atmosféra diváka sprevádza celým dejom až do finálneho vyvrcholenia. Skrátka vynikajúci krimi-thriller...Btw všimnite si pozorne tú fotku zo steny:))))(12.2.2006)

Skvělý Hitchcock, film založený prakticky jen na konverzaci a vzájemné konfrontaci několika málo hrdinů, který ale fantasticky šlape, má tu správnou napínavou atmosféru a ani na okamžik nenudí.(28.7.2009)

• WANDRWALL

Jaká drobnost stačila, aby se spustila lavina vražd. Brrrr.(7.9.2010)