Poslední samuraj

The Last Samurai

Posledný samuraj

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný / Historický

USA, 2003, 148 min

Cruise (až na úvodní smích) hraje velmi dobře, Watanabe fantasticky, Zimmer vytvořil nádhernou hudbu a především Edward Zwick jako režisér zabodoval: je výborný ve vykreslení atmosféry samurajské vesnice a charakterů jejích obyvatel a v závěrečné bojové scéně dokázal předvést skutečně něco strhujícího.(4.10.2004)

Rozpočet: 140 000 000 $ Otvárací Víkend: 24 271 354 $ (v 2 938 Kinách) Tržby USA: 111 127 263 $ Tržby ČR: 706 309 $ Tržby Celosvetovo: 456 758 981 $Film,ktorý by chcel mať každý herec a režisér vo svojej filmografií.Výborná hudba,ktorá pridáva na emóciach,krásne zábery prírody a skvele vystavaný príbeh s veľkolepými akčnými scénami.Tom Cruise a Ken Watanabe sú vierohodný a vidno že to nehrajú len pre peniaze.Jediné čo by som mohol vyčítať je skrátený záver,ktorý mohol byť viac prepracovanejší a...malá podobnosť na Costnerov megahit Tanec s vlkmi.(20.6.2012)

Mistrovské dílo, sice obsahující pár chybiček, ale formálně naprosto famózní. Cruise v jedné ze svých lepších rolí, Ken Watanabe skvělý, hudbá krásná, japonské exteriéry podmanivé. Ty dvě a půl hodiny strávené u Posledního Samuraje rozhodně patří k těm nejkrásnějším chvílím, jaké jsme v kině zažil.(6.11.2006)

Edward Zwick nám přinesl svět samurajů na moderním stříbrnéh plátně s rovnoměrně rozvrženými zábavnými a historicky hodnověrnými pasážemi. Jestliže by Kurosawa ještě žil, byl by ohromen. Jako by se nejednalo o Hollywoodský film. Filmová cesta vedená schopnýma rukama, které neřídí loď špatným směrem. Jedná se o nezbytně epický příběh s velkými postavami a nádhernými sceneriemi. Divák při tom objevuje jiný svět. U mě se zážitek rovnal nirváně. Kombinace kvalitních lidí, kteří na filmu pracovali určitě dělá své. Například John Logan a jeho scénář - už jen jeho jméno říká vše. Hudba Hanse Zimmera - Mistr mne znovu po Skále udeřil do tváře. Kostýmy - vzhled obrněných jenotek je na velmi vysoké úrovni. Cruise - přesvědčivý výkon. Stojím si za tím, že jde o nadmíru kvalitní film. Cruise se zmínil o duchu filmu jako o daru a já si myslím to samé a Edard Zwick si u mne zvýšil kredit. Bravo. Son of a bitch thinks he can win.(10.9.2005)

FIlm, který neni o boji, ale o vyrovnanosti duše.(21.2.2004)