poster

Poslední samuraj

 • USA

  The Last Samurai

 • Slovensko

  Posledný samuraj

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný / Historický

USA, 2003, 148 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  *****

  Výpravné, velkolepé a slzotvorné tak akorát, aby se Zwickův výlet do země vycházejícího slunce dal označit za povedený. Informace o kombinaci Tom Cruise a samurajský film jistě mohla mnohé japanology svádět k myšlence provedení seppuku, ale nakonec se z toho vyklubal jeden z mála snímků, kde nevysoký scientolog nepřekáží a nesnaží se na sebe strhnout pozornost. Možná to bude i tím, že ho Ken Watanabe svým charismatem zadupává do země kdykoliv se objeví na plátně a jeho poslední samuraj Katsumoto, jenž konečně našel svatou pravdu o dokonalosti všech květů, si rozhodně zaslouží naši úctu.(1.9.2008)

 • berg.12
  ***

  Výborný výpravný velkofilm, se vším, co k tomuto žánru patří. Navíc s naprosto skvělými bojovými scénami a impozantní hudbou. Ale ty tuny klišé a patosu, které se na mě celý film neúprosně valily, a kterým samurajské prostředí dělalo pouhou kulisu, byly tentokrát na mě už moc a já se nemohl přinutit, abych film bral alespoň trošku vážně.(28.4.2005)

 • arachneuss
  ****

  Obrovská výprava, potenciál kolosálních rozměrů, vše šlape jak Švýcarské hodinky a ejhle... hodinky se nám 20 minut před koncem rozbily.(8.9.2007)

 • B!shop
  *****

  Tenhle film jsem si naplno vychutnal az na druhe skouknuti, protoze jsem uz vedel, co cekat. Film je fakt ukazkove hollywoodskej, velkolepy kulisy, dojemny a hrdinsky sceny, proste to, co vetsina americanu ma rada. Na me tohle vetsinou nezabira, ale tady jo. Hlavni herci, tj. Tom Cruise a Ken Watanabe se fakt prekovanaj a diky nim jsou i neakcni pomalu plynouci mista ve filmu lepe stravitelny. I kdyz samozrejme by se tu dalo trochu kratit, tech kecu tu je v pomeru k bitvam prece jen moc. Taky se mi moc nelibil konec, trosku sem si vybavil Legionare s Van Dammem, kde taky zazracne prezije jen on. A zaverecnej dojak s cisarem byl uz taky trochu navic. Ale jinak sem si behem filmu nemel prakticky na co stezovat, bitvy jsou natoceny perfektne a kulisy jsou nadherny, takze filmu odpustim mimo jine i tu predvidatelnost a dam mu hezkejch 5*.(1.2.2005)

 • Kulmon
  ****

  Že Zwick umí točit válečné filmy je stará věc. Dokázal to dávno před tímto filmem v Glory, v nedávné době rovněž v Krvavém diamantu. Jestli filmu něco dominuje, pak je to nádherná výprava a skvělá hudba. Tom Cruise na začátku sice viditelně přehrává, ale když se dostane ke Katsumotovi, tak už mi tolik nevadil, ba dokonce byl i sympatický (na to, jak ho nemám rád). Škoda překombinovaného závěru. Celkově jsem velmi spokojen, ba možná dokonce příjemně překvapen. Asi nejlepší samurajský film, který nepochází z japonské dílny.(28.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace