Poslední samuraj

The Last Samurai

Posledný samuraj

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný / Historický

USA, 2003, 148 min

Nádherný velkofilm s naprosto úžasnou atmosférou. Výborný Cruise, kterého jinak moc nemusím a především Ken Watanabe podal skvělý výkon, který jen podtrhal nominací na Oscara. K tomu všemu báječná kamera a brilantní režie Edwarda Zwicka. Určitě mohu každému jen doporučit......(20.11.2007)

Že Zwick umí točit válečné filmy je stará věc. Dokázal to dávno před tímto filmem v Glory, v nedávné době rovněž v Krvavém diamantu. Jestli filmu něco dominuje, pak je to nádherná výprava a skvělá hudba. Tom Cruise na začátku sice viditelně přehrává, ale když se dostane ke Katsumotovi, tak už mi tolik nevadil, ba dokonce byl i sympatický (na to, jak ho nemám rád). Škoda překombinovaného závěru. Celkově jsem velmi spokojen, ba možná dokonce příjemně překvapen. Asi nejlepší samurajský film, který nepochází z japonské dílny.(28.10.2010)

Poslední Samuraj je pro mě dost zvláštní film. Když jsem ho viděl poprvé, nelíbil se mi. Když podruhé, ušel a když potřetí, tak se mi dokonce líbil moc. Je to docela dobrá podívaná, která typicky americkým způsobem láme srdce a bojuje velké bitvy... Tom Cruise se do polohy mravního hrdiny perfektně hodí a poameričtěné Japonsko (o němž a jeho zvycích se nedozvíme vůbec nic) je docela zajímavé prostředí. Příjemně nenáročný soundtrack Hanse Zimmera, který opět nevymyslel jedinou novou notu a jen recykluje, skvěle doplňuje film, který tak neuvěřitelně rychle uteče, zajistí zajímavou podívanou a už na něj nikdy víc nemusíte vzpomenout. Poslední samuraj je příjemný popcorn 70%-80%(10.12.2009)

tenhle film je na muj vkus trosku moc dlouhy, Tom Cruise se sice prekonava, ale rozhodne me to nezaujalo tak moc abych tomu dal plne hondnoceni(31.1.2005)

Tak okázalé, tak prázdné. 70% Zajímavé komentáře: Lima, Jhershaw, Faidra, numi, mm13, Fr, PALINO, spaceboyCZ, danoo(6.11.2006)

• - Kovář, který ve vesnici vyrábí meče, byl skutečný kovář jménem Yoshihara Kuniiye. Jeho mistrovství ve výrobě mečů mu vysloužilo titul jednoho z nejrespektovanějších kovárů v zemi. (HellFire)

• - V rámci přípravy na svou roli si nechal Tom Cruise na tenisovém kurtu u svého domu vztyčit zvláštní stan, v němž se dal do práce s instruktorem bojových umění Nickem Powellem, který pracoval s Russelle, Crowem před jeho filmem Gladiátor (2000) či s Melem Gibsonem během přípravy na snímek Statečné srdce (1995). (Abath)

• - Postava Kena Watanabeho Katsumoto byla inspirována Takamorim Saigo, který vedl vzpouru samurajů v roce 1877. Nedalo Tokia má dnes svou sochu. (don corleone)