poster

Poslední samuraj

 • USA

  The Last Samurai

 • Slovensko

  Posledný samuraj

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný / Historický

USA, 2003, 148 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Přes dvě hodiny záběrů na zarostlého Toma Cruise, který má být Nathanielem Algrenem, ale po celou stopáž zůstává prostě jen Cruisem. Je to kýčovité, bez scénáře a úcty k jiné kultuře, plné všech klišé... A je to velmi dobré. Monumentální bitvy, dunící Zimmerův soundtrack a navrch vizuální pompéznost. Hloupé a naivní pozlátko. Nutno však dodat, že nadmíru zábavné hloupé a naivní pozlátko. ♫ Hodnocení OST: 4/5(17.1.2008)

 • Houdini
  ****

  Oscar 4 nominace: Herec VR - Ken Watanabe, Výprava, Zvuk, Kostýmy(1.3.2004)

 • kOCOUR
  *****

  Napoprvé jsem s plným hodnocením váhal, ale po druhém shlédnutí jsem odzbrojen vykulhal z kina a bylo to prostě bez debat. Měl jsem chuť obléknout brnění, nabrousit katanu a vyrazit do bitevní vřavy. Vše, co jsem napoprvé filmu vyčítal se rozplynulo v dokonalém zážitku a po dlouhé době upřímných slzách, slévajících se v čerstvě nalezené tůňce pocitů pečlivě zrajiích do podoby budoucích vzpomínek, jež mě budou provázet a živit ještě dlouho předlouho...(26.2.2004)

 • tron
  ****

  „Povedzte mi, ako zomrel." - "Radšej vám poviem, ako žil.“ Režisér (LEGENDA O VÁŠNI, STAV OHROZENIA), scenárista a producent Edward Zwick mi nikdy nebol blízky. Mám rád smutné, melancholické a epicky nostalgické veľkofilmy s trblietavými hollywoodskymi hviezdami, ale Zwick vždy volil neobyčajne prízemné dialógy a scény, ktorými chcel niečo povedať o „stave tohto sveta“ (o slobode, demokracii atď.) tak jednoducho, že už sa z toho ani nedala robiť sranda. Nech už v jeho filmoch hral ktokoľvek (Washington, Hopkins, Ryanová, Willis) a nech bola technická stránka akokoľvek kvalitná a rozpočet akokoľvek obrovský, s tými filmami skrátka nebolo niečo kóšer. Ani POSLEDNÝ SAMURAJ bohužiaľ nie je výnimkou, ale veľké akčné scény, zaujímavá kombinácia hercov (Cruise, Watanabe), skvelé prírodné scenérie a „veľkoleposť“ príbehu ma dostali, hoci som s aobčas trocha nudil (a OCEÁN OHŇA s STATOČNÉ SRDCE boli oveľa lepšie).(12.1.2005)

 • Kulmon
  ****

  Že Zwick umí točit válečné filmy je stará věc. Dokázal to dávno před tímto filmem v Glory, v nedávné době rovněž v Krvavém diamantu. Jestli filmu něco dominuje, pak je to nádherná výprava a skvělá hudba. Tom Cruise na začátku sice viditelně přehrává, ale když se dostane ke Katsumotovi, tak už mi tolik nevadil, ba dokonce byl i sympatický (na to, jak ho nemám rád). Škoda překombinovaného závěru. Celkově jsem velmi spokojen, ba možná dokonce příjemně překvapen. Asi nejlepší samurajský film, který nepochází z japonské dílny.(28.10.2010)

 • - Jde o přesně stý film v pořadí, ke kterému Hans Zimmer složil hudbu. (don corleone)

 • - Kapitán Nathan Algren (Tom Cruise) na začátku popisuje hrůznost bitvy u Little Bighorn, kde kmen Siouxů odrazil nájezd sedmé kavalerie vedené podplukovníkem Georgem Custerem. Americká armáda měla za úkol odklidit poslední vzpurné indiány z cesty, protože jim stáli v cestě k nově nabytým územím na západě. Indiáni díky drtivé přesile a odhodlání přesto zvítězili, americké vojsko porazili a zabili okolo 300 jeho vojáků včetně Custera. Těla poražených nepřátel po bitvě zohavili a pro veřejnost to tenkrát byl neskutečný zásah do jejich bezbřehého sebevědomí, neboť Custer byl nesmírně populární osoba se skvělou válečnickou pověstí a nikdo nevěřil, že ještě v té době může prohrát americká armáda v přímém boji s divokými kmeny indiánů. Algren tedy popisuje skutečnou událost, ta se ovšem udála až v roce 1876, přičemž děj filmu je zasazen do období o šest let dříve, tedy do roku 1870. (Zeck)

 • - Tom Cruise uniknul o vlásek vážnému zranění, když se mu meč mihnul pár centimetrů od krku ve velké rychlosti. Incident se stal v momentě, kdy byl Cruise na mechanickém koni, který nezastavil v místě, kde měl. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace