poster

Poslední samuraj

 • USA

  The Last Samurai

 • Slovensko

  Posledný samuraj

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný / Historický

USA, 2003, 148 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  *****

  Nádherný velkofilm s naprosto úžasnou atmosférou. Výborný Cruise, kterého jinak moc nemusím a především Ken Watanabe podal skvělý výkon, který jen podtrhal nominací na Oscara. K tomu všemu báječná kamera a brilantní režie Edwarda Zwicka. Určitě mohu každému jen doporučit......(20.11.2007)

 • Kulmon
  ****

  Že Zwick umí točit válečné filmy je stará věc. Dokázal to dávno před tímto filmem v Glory, v nedávné době rovněž v Krvavém diamantu. Jestli filmu něco dominuje, pak je to nádherná výprava a skvělá hudba. Tom Cruise na začátku sice viditelně přehrává, ale když se dostane ke Katsumotovi, tak už mi tolik nevadil, ba dokonce byl i sympatický (na to, jak ho nemám rád). Škoda překombinovaného závěru. Celkově jsem velmi spokojen, ba možná dokonce příjemně překvapen. Asi nejlepší samurajský film, který nepochází z japonské dílny.(28.10.2010)

 • xxmartinxx
  ****

  Poslední Samuraj je pro mě dost zvláštní film. Když jsem ho viděl poprvé, nelíbil se mi. Když podruhé, ušel a když potřetí, tak se mi dokonce líbil moc. Je to docela dobrá podívaná, která typicky americkým způsobem láme srdce a bojuje velké bitvy... Tom Cruise se do polohy mravního hrdiny perfektně hodí a poameričtěné Japonsko (o němž a jeho zvycích se nedozvíme vůbec nic) je docela zajímavé prostředí. Příjemně nenáročný soundtrack Hanse Zimmera, který opět nevymyslel jedinou novou notu a jen recykluje, skvěle doplňuje film, který tak neuvěřitelně rychle uteče, zajistí zajímavou podívanou a už na něj nikdy víc nemusíte vzpomenout. Poslední samuraj je příjemný popcorn 70%-80%(10.12.2009)

 • Shit
  ****

  tenhle film je na muj vkus trosku moc dlouhy, Tom Cruise se sice prekonava, ale rozhodne me to nezaujalo tak moc abych tomu dal plne hondnoceni(31.1.2005)

 • Matty
  ***

  Tak okázalé, tak prázdné. 70% Zajímavé komentáře: Lima, Jhershaw, Faidra, numi, mm13, Fr, PALINO, spaceboyCZ, danoo(6.11.2006)

 • - Kovář, který ve vesnici vyrábí meče, byl skutečný kovář jménem Yoshihara Kuniiye. Jeho mistrovství ve výrobě mečů mu vysloužilo titul jednoho z nejrespektovanějších kovárů v zemi. (HellFire)

 • - V rámci přípravy na svou roli si nechal Tom Cruise na tenisovém kurtu u svého domu vztyčit zvláštní stan, v němž se dal do práce s instruktorem bojových umění Nickem Powellem, který pracoval s Russelle, Crowem před jeho filmem Gladiátor (2000) či s Melem Gibsonem během přípravy na snímek Statečné srdce (1995). (Abath)

 • - Postava Kena Watanabeho Katsumoto byla inspirována Takamorim Saigo, který vedl vzpouru samurajů v roce 1877. Nedalo Tokia má dnes svou sochu. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace