Vanishing Point

Akční / Drama / Road movie

USA, 1971, 99 min (SE: 106 min)

Bezstarostná jízda na čtyřech kolech. Dějově je Vanishing Point bohužel na můj vkus příliš rozvolněný a předvídatelný, ale natočený je moc pěkně. *** 1/2(28.1.2007)

Krásnej auťák, chopper a nahotinka v podivném mixu rebelství, vlastenectví, homofobie a pozitivní rasové diskriminace. Konec nám jasně řekne, že "60's are over"..(4.9.2006)

A kdeže je ta nejlepší automobilová honička všech dob? :-P(17.8.2008)

Neviem do akej miery chceli tvorcovia z filmu spraviť to, za čo je nakoniec mnohými divákmi považovaný, pretože z tohto príbehu mi prišlo dosť nejasné akým smerom sa chcel uberať. Celú pointu hlavnej myšlienky má vlastne na starosti len záverečná scéna a posledných pár minút. Inak sa počas celého filmu takmer vôbec nestretávame s budovaním charakteru hlavnej postavy, ktorá je napokon predstavovaná len skrz slepého moderátora v rádiu, či policajné vysielačky. Uháňanie po cestách, naháňačky s policajtmi a vlastne všetky scény Kowalski versus polícia sú veľmi dobré, ale inak mi film ako celok neprišiel nijak prevratný ani nápaditý. 70%.(17.10.2010)

Scénář: Guillermo Cain .. Starostná jízda autem aneb přepálená reklama na 1970 Dodge Challenger s odérem nenávratně mizejících šedesátých let. Vizuálně příjemné se skvělým hudebním doprovodem, obsahově prázdné jen na letmý pohled, protože vše podléhá předem dané pointě. Jooo, takovou jízdu po širých amerických silnicích, které se táhnou přes Nevadské a jiné planiny do nekonečna, bych si také někdy rád dal... ___ PS: takhle dobrou automobilovou honičku ani Quentin nedokázal natočit, seč se snažil.(5.8.2007)

• Barry Newman