Simone

S1m0ne

Simone

Komedie / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2002, 117 min

Po druhém zhlédnutí jsem nucen pozměnit nejen komentář ;-) Film se mi líbil víc než prvně, možná je to také tím, že jsem si tu geniální manipulaci s důvěřivým davem vychutnával podstatně více. Žánr komedie sedí, každou chvíli jsem se nějakým Pacinovým poznámkám smál. Ale samozřejmě největší předností snímku je, kromě skvělého Pacinova výkonu, myšlenka/nápad-ta je totiž tolik současná, reálná a zároveň trochu děsivá, že vás prostě osloví, zaujme a po celou dobu filmu baví. Nakonec jsem se dospěl k názoru, že si tento možná trochu nenápadný film zaslouží lepší ocenění, takže zvyšuju hodnocení ze 4* na plný počet. Jo btw, ač to nemám ve zvyku, protože se snažím herečky hodnotit hlavně podle hereckého výkonu a ne podle vzhledu, tak tentokrát musím podotknout, že tu byla Rachel Roberts opravdu krásná :-)(16.12.2007)

Tomu říkám námět!(23.5.2008)

Nevím co tady neštymovalo, ale bylo to jako lámání zubů u pily, která přece řeže jen nejkvalitnější dřevo, tak proč sakra?! Satirický pojatý snímek o pozadí filmových studií by se dal zpracovat daleko lépe. Takže hodnocení vyčerpal největší guru AL PACINO, který utáhne i příběh o slepici na posedu. Zvláštní paradox, že právě představitel Taranského, je typickým příkladem stigmatu zvaného hvězda, co pozvedne i největší propadák! :-)(13.3.2011)

Mně se hrozně líbí, když si Američani dělají legraci z Hollywoodu. Tady to sice není o násilí a problémech, které způsobují rádoby hvězdy jako ve filmu Co se vlastně stalo, ale spíš o tom, jak to vypadá, když se v Hollywoodu točí umění nebo se na scéně objeví herečka, která je nejenom nádherná, ale také umí hrát a má cit pro zvířátka. V jednom svém filmu dokonce žere z koryta s prasaty a pak se v davu prasat ztratí.(9.5.2011)

Režisér Viktor Taransky a jeho pixelová diva, která ohromila mediální bezkontakotvý svět. Andrew Niccol natočil vizuálně bravurní podobenství o umělecké krizi, o nelítostném světě filmu a především o nekonečné moci médií. Výborný je Al Pacino a stejně i pseudointelektální rádobyumělecké filmové bláboly, kterými se jako režisér prezentuje. Bezpochyby narážka na evropskou tradici "náročného" filmu, což dokazuje i jeho příjmení - Taransky. Křestní jméno Viktor zase odkazuje k jinému velkému tvůrci, Viktoru Frankensteinovi.(6.3.2006)