Simone

S1m0ne

Simone

Komedie / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2002, 117 min

Přiznám se, že jsem o tomhle filmu v životě neslyšela, dokud nám ho náhodou nepouštěli v letadle. Příběh režiséra Taranskyho, který si jako svoji hlavní hvězdu vytvoří počítačovou bytost, mě dokázal strhnout jako máloco. Navíc dokonale popisuje dnešní světově hollywoodskou atmosféru, kdy lidi blázní po úžasné herečce, aniž ji znají, milují ji, ačkoliv ji nikdy neviděli, a tvrdí, že ji potkali, ačkoliv neexistuje... prostě film, který má něco do sebe a určitě tomu pomáhá i psychicky zlomený Al Pacino.(3.2.2006)

• SeBig

Dvě hvězdy za námět a za Pačína. Zpracování a ta herečka (z který se mohl každej v tom filmu posrat) teda nic extra, ale chápu že kvuli Pačínovi, už neměli prachy na pořádnou herečku, ale spíš bych to prohodil s tou Winonou, když už tam teda hrála.(31.7.2016)

Niccol aj do tretice prichádza s vysokým nadpriemerom a ja znovu len ťažko hľadám nejaké záporné body, kvôli ktorým by som obhájil strhnutie tých pätnástich percent. 'S1m0ne' a Simone si ma jednoducho podmanili, tentokrát bol Pacino len skvelý podporný element. 85%.(9.10.2008)

Náhodou mne sa to páčilo. Už len prítomnosť veľkého Ala ma takmer automaticky strhne, ale, aby to zas nevyznelo moc hlúpo, uspokojil ma aj samotný príbeh. Z môjho pohľadu vydarený film.(1.9.2006)

_______ TENTO KOMENTÁR JE VENOVANÝ HANKOVI _______ Niccol je génius a jeden z najoriginálnejších ľudí, čo teraz robia v Hollywoode. V každom jeho filme kritizuje nejakú vec. V Truman Show je to svet (vtedy ešte nerozšírenej) reality show (ten chlap je prorok), v Gattace klonovanie a tu, v S1m0ne show-biznis. Robí to s takou chuťou a takým citom, že je takmer nemožné pre filmového fanúšika nezabaviť sa. Ostrá kritika médií, filmových hviezd a aj samotných divákov, ktorý sa ich obľúbeným hveizdam pomaly snažia "dostať do riti". Niccol si z toho robí veľkú a v neposlednom rade INTELIGENTNÚ zábavu, že je takmer nemožné sa s nim nezviesť. Herci sú úžasný - najviac ma zaujal Al Pacino, ktorý tu podáva brilantný výkon, čo je u neho zvykom. Asi ako jedninú zápornú vec by som označil to, že ku konci už film stráca svoje tempo, ale aj tak to s prehľadom stačí na 100%. ODPORÚČAM. PS: Bolo mi už predtým podozrivé, že Sarah Michelle Gellar je až príliš dokonalá ...(26.12.2005)

• - Viktor Lazansky (Al Pacino) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)

• - Režisér Andrew Niccol se později s Rachel Roberts, představitelkou Simone, oženil. (Caaslav)

• - Vo filme môžeme viackrát počuť melódiu piesne "Adagio for Strings", ktorú hlavná postava použila do svojej snímky Východ a západ Slnka. (Greenpeacak)