poster

Simone

 • USA

  S1m0ne

 • Slovensko

  Simone

Komedie / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2002, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  *****

  Dokonalé, vtipné, chytré a současné. Špičkové herecké výkony, hlavně Al Pacina a Rachel Roberts jen podtrhují režisérskou virtuozitu Andrewa Niccola. Skvělý příběh, skvělý film. Co víc dodat? 100%(27.3.2008)

 • Le_Chuck
  ****

  Majster kompozície obrazu síce ešte len ladil formu na Lord of War, ale aj tak je S1m0ne príbehovo veľmi zaujímavá a štýlom rozprávania veľmi pohodová komédia. Síce sa streba obrniť tučnou vrstvou nadhľadu, ale film sa odmení. Naozaj to nie je o 5 a 1/4 palcovej diskete s nápisom Plague. Originalita sa cení. 75%(17.3.2007)

 • flanker.27
  *****

  Satira na showbussiness Andrewa Niccola patří do stejné skupiny filmů jako Vrtěti psem, Truman Show a jiné, které se zabývají možnostmi zmanipulování jedince a davu. Přestože film nápad podává přes inteligentní humor a s lehkým ironickým nadhledem, nápad sám až mrazí svojí reálností a možnými důsledky. Ovšem varování, i sám původce toho všeho se nakonec utopí v absurditě svého vlastního výtvoru, jak příznačné. Bavil jsem se i tím, co všechno film zparodoval (asi nejlepší byla narážka na rádobyumělecké patvary "S1mOniným" dílem I am Pig - zřejmě narážka na Svatební vázu?). Niccol mě ještě nezklamal, jeho filmy jsou inteligentní a nutí diváka přemýšlet. Update: No a virtuální popstar koukám už existuje. :)(21.11.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Naše schopnost vytvářet podvrh převyšuje schopnost ho odhalit." A proto mohl ve filmu zazářit talentovaný objev Simone, o němž pouze režisér Taransky ví, že je výsledkem dokonale blonďatého uspořádání jedniček a nul. A já s tím nesouhlasím, protože já chci toužit po něčem příjemném pro oči, nos, ruce a tak podobně. Já chci skutečnou herečku a proto jsem se docela dost bavil, když se ji Taransky důvtipně snažil oživit pro diváky. Jenže to ostatní mě zase až tak moc nebavilo. Když však přemýšlím o tom, že mě virtuální krásky nebaví a vzpomenu si na všechny hvězdy Růžovek či Ulic, tak z toho ty neexistující holky nevycházejí zase tak špatně.(10.9.2016)

 • JohnnyD
  *****

  _______ TENTO KOMENTÁR JE VENOVANÝ HANKOVI _______ Niccol je génius a jeden z najoriginálnejších ľudí, čo teraz robia v Hollywoode. V každom jeho filme kritizuje nejakú vec. V Truman Show je to svet (vtedy ešte nerozšírenej) reality show (ten chlap je prorok), v Gattace klonovanie a tu, v S1m0ne show-biznis. Robí to s takou chuťou a takým citom, že je takmer nemožné pre filmového fanúšika nezabaviť sa. Ostrá kritika médií, filmových hviezd a aj samotných divákov, ktorý sa ich obľúbeným hveizdam pomaly snažia "dostať do riti". Niccol si z toho robí veľkú a v neposlednom rade INTELIGENTNÚ zábavu, že je takmer nemožné sa s nim nezviesť. Herci sú úžasný - najviac ma zaujal Al Pacino, ktorý tu podáva brilantný výkon, čo je u neho zvykom. Asi ako jedninú zápornú vec by som označil to, že ku konci už film stráca svoje tempo, ale aj tak to s prehľadom stačí na 100%. ODPORÚČAM. PS: Bolo mi už predtým podozrivé, že Sarah Michelle Gellar je až príliš dokonalá ...(26.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace