Simone

S1m0ne

Simone

Komedie / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2002, 117 min

Majster kompozície obrazu síce ešte len ladil formu na Lord of War, ale aj tak je S1m0ne príbehovo veľmi zaujímavá a štýlom rozprávania veľmi pohodová komédia. Síce sa streba obrniť tučnou vrstvou nadhľadu, ale film sa odmení. Naozaj to nie je o 5 a 1/4 palcovej diskete s nápisom Plague. Originalita sa cení. 75%(17.3.2007)

Mně se hrozně líbí, když si Američani dělají legraci z Hollywoodu. Tady to sice není o násilí a problémech, které způsobují rádoby hvězdy jako ve filmu Co se vlastně stalo, ale spíš o tom, jak to vypadá, když se v Hollywoodu točí umění nebo se na scéně objeví herečka, která je nejenom nádherná, ale také umí hrát a má cit pro zvířátka. V jednom svém filmu dokonce žere z koryta s prasaty a pak se v davu prasat ztratí.(9.5.2011)

Scénář: Andrew Niccol .. Andrew Niccol stvořil pozornosti hodné dílo. Bohužel plné malých a mnohdy zbytečných chyb, jenž nahlodávají poctivý intelektuální dojem nebo zkrátka nudí. Samotný námět je výborný a obsahuje spoustu skvělých narážek na účet herců, jejich popularity či jejich „zbytečnosti“ v nastupující době CGI herectví. Je až s podivem, jak může být slavný, populární a milovaný někdo, kdo se „jen“ objevuje na plátně/obrazovce. Viz dnešní reality show.. Co se herců týká, zaujmou zejména dva: samotná S1M0NE (Rachel Roberts), jenž nelze upřít kouzlo anděla, byť až přehnaně sladkého a umělého (což je záměr) a A1 Pacino, který je už sám o sobě herecky dostatečně poutavý. Též zaujme hudba, plná krásných motivů a celkové vizuální zpracování. 75%.(27.12.2005)

Jako obyčejná komedie s klasickým humorem to rozhodně neuspěje! Vtípků k zasmání by tu bylo žalostně málo! Síla filmu spočívá v téměř dokonalé satiře a alegorii na bulvár, média a Hollywoodskou filmovou mašinérii! V tomto ohledu je film perfektní a spousta narážek přímo zahřeje u srdce (vymyšlené dětství, snaha zničení Simoniny kariéry vyvolá mnohem větší ohlas => pokud tě chtějí, tak jdou slepě za tebou, snahou o Simoninu fotku novináři poráží stoly až skončí v bazénu.....). Díky těmto "vychytávkám" lze odpustit (jasně úmyslné) zjednodušení Simoniny technické stránky, kdy její ovládání zde nemá nejmenší podobnost s možnou skutečností! Samotná Simone je jako virtuální postava také dokonalá - a to dokonalá doslova, bez vady, která by jí dodávala osobitost - což je další narážka na dnešní Hollywood! Když se jí osobnosti dostane, tak to fanouškům nevadí! Al Pacino je skvělý herec, ale po celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že do této role se příliš nehodí a že by v ní lépe vynikl Robin Williams! 7/10(7.7.2007)

Nemuzu si pomoci, ale: nuuuuuuuda.(28.10.2004)

• - Režisér Andrew Niccol se později s Rachel Roberts, představitelkou Simone, oženil. (Caaslav)

• - Vo filme môžeme viackrát počuť melódiu piesne "Adagio for Strings", ktorú hlavná postava použila do svojej snímky Východ a západ Slnka. (Greenpeacak)

• - Viktor Lazansky (Al Pacino) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)