Simone

S1m0ne

Simone

Komedie / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2002, 117 min

Al Pacino skvělý, vizuálně jak už je u Niccola zvykem vytříbené, ale vtipné to moc není, i když se to dost snaží.(24.7.2011)

Svojou podstatou námetovo dosť uletená komédia, na druhú stranu však ani nijak neurazila, pričom treba uznať, že jej originalita nechýba. Navyše tu hrá Al Pacino, ktorý dokázal dať tejto akejsi alegórii na Hollywood, bulvár, sociálnu smotánku a ľudskú zaslepenosť hraničiacu až s fanatizmom výraznejší rozmer. Žánre ako fantasy alebo sci-fi sú tu naozaj namieste, alebo ani nie? To nech si každý posúdi sám. 65/100(20.3.2016)

Sice naivní se spoustou logických chyb, ale za konec á la Brazil by to ty 4* možná i byly.(6.11.2010)

Režisér Viktor Taransky a jeho pixelová diva, která ohromila mediální bezkontakotvý svět. Andrew Niccol natočil vizuálně bravurní podobenství o umělecké krizi, o nelítostném světě filmu a především o nekonečné moci médií. Výborný je Al Pacino a stejně i pseudointelektální rádobyumělecké filmové bláboly, kterými se jako režisér prezentuje. Bezpochyby narážka na evropskou tradici "náročného" filmu, což dokazuje i jeho příjmení - Taransky. Křestní jméno Viktor zase odkazuje k jinému velkému tvůrci, Viktoru Frankensteinovi.(6.3.2006)

Po druhém zhlédnutí jsem nucen pozměnit nejen komentář ;-) Film se mi líbil víc než prvně, možná je to také tím, že jsem si tu geniální manipulaci s důvěřivým davem vychutnával podstatně více. Žánr komedie sedí, každou chvíli jsem se nějakým Pacinovým poznámkám smál. Ale samozřejmě největší předností snímku je, kromě skvělého Pacinova výkonu, myšlenka/nápad-ta je totiž tolik současná, reálná a zároveň trochu děsivá, že vás prostě osloví, zaujme a po celou dobu filmu baví. Nakonec jsem se dospěl k názoru, že si tento možná trochu nenápadný film zaslouží lepší ocenění, takže zvyšuju hodnocení ze 4* na plný počet. Jo btw, ač to nemám ve zvyku, protože se snažím herečky hodnotit hlavně podle hereckého výkonu a ne podle vzhledu, tak tentokrát musím podotknout, že tu byla Rachel Roberts opravdu krásná :-)(16.12.2007)

• - Viktor Lazansky (Al Pacino) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)

• - Vo filme môžeme viackrát počuť melódiu piesne "Adagio for Strings", ktorú hlavná postava použila do svojej snímky Východ a západ Slnka. (Greenpeacak)

• - V rámci propagační kampaně k filmu se objevilo tvrzení, že Simone (Rachel Roberts) je fotorealistická počítačem vytvořená osoba. Současně byly také vytvořeny webové stránky dalších fiktivních filmů, ve kterých údajně Simone hrála. (Caaslav)